Jak úspěšně zhubnout do léta??? Vyzkoušejte tyto 4 tipy!

hubnuti do leta opalena zena v bikinach

Trápí Vás nějaké kilogramy navíc a do léta s tím chcete něco udělat? Je ten nejvyšší čas se “rozhýbat”… Při hubnutí na jakoukoliv příležitost je nejdůležitější mít plán a dobrý postup, abyste zbytečně nestresovali a nedělali nějakou nesmyslnou hladovku nebo dietu. Předtím, než se do hubnutí před letem pustíte, tak si pozorně přečtete tyto tipy, mohou Vám pomoci…

1. Hlavní cíl

Vždy je dobré mít na začátku určen nějaký cíl. Vždy to nemusí být pouze vysloveně počet kilogramů, zkuste i jinou míru… Například si kupte o číslo či dvě menší šaty nebo plavky, do kterých se chcete dostat a to mějte jako základní “kámen” a cíl. Samozřejmě, že to mohou být i samotné kilogramy: mám cíl zhubnout 5, 10, 15 kilogramů, kolik je třeba. Vždy však mějte reálné cíle, pokud začnete hubnout v květnu, tak do července se Vám jistě nepodaří zhubnout 15 – 20 kilogramů. Mějte reálné cíle a pak můžete očekávat i reálné výsledky.

hubnuti do leta stihla zena sedi pri bazene

2. Plán

Na začátku je třeba mít nejen jasný cíl, ale také jasný plán. Nevybírejte si první dietu (nebo metodu), kterou někde “vylovíte”, zvolte si nějakou ověřenou a hlavně zdravou metodu, díky které víte měsíčně zhubnout 2 – 5 kilogramů. Pokud Vám bude dieta slibovat zhubnutí více kilogramů, tak je to skutečně dieta nebo hladovka a od takových metod ruce pryč. Inspirovat se můžete metodami, kde nejste až tak ochuzeni o různé druhy jídel (pečivo, brambory, těstoviny, rýže…), kde jíte 4 – 6 krát denně a hlavně různé druhy potravin. Případně se můžete poptat známého, který již zhubl, jakou metodou atd. Zdravá a správná metoda hubnutí Vám zaručí zdravé výsledky, bez jojo-efektu.

3. Jídelníček

hubnuti do leta zeleninovy salat

Výše bylo zmíněno, že řídit se nějakým přísným jídelníčkem, metodou není dobrou volbou. Když máte dobrou metodu hubnutí, tak ani vážení či počítání kalorií není potřeba. Upínat se přísně na kilogramy, kalorie a podobně není nutné. Stačí pokud budete mít pestré stravování, vyvážené a hlavně bude obsahovat různé druhy potravin, samozřejmě to nejdůležitější je správná kombinace jídel.

4. Začněte se hýbat

hubnuti do leta mlada zena bezi na poli

Bez pohybu to nejde. Při zdravém zhubnutí nikdy nestačí mít vyladěné pouze jedení nebo pouze pohyb. Zdravé hubnutí musíte brát globálně a nikoli pouze útržkovitě. Stravování má největší vliv, to je pravda, ale pokud se nebudete hýbat a tedy cvičit, tak si přivodíte akorát ochablou a neforemnou postavu. Pěkné počasí už je, takže si už jen stačí vybrat aktivitu venku, nebo pokud nechcete nic venku, tak uvnitř. Zkusit můžete rychlou chůzi, běh, plavání, jógu, pilates, tenis, volejbal či jinou aktivitu při které spalujete kalorie a zároveň zpevňujete svoji postavu.

Když kliknete sem, tak zde najdete 3 tipy, co by Vám mohlo pomoci při hubnutí. Inspirujte se…