3 smoothies na hubnutí jsou tu!

Ovocie, zelenina, dzus, smoothie a cinka

Je smoothie vhodné při hubnutí? Odpověď zní ANO! Smoothie je velmi dobrým “pomocníkem” při hubnutí, protože je to výživný nápoj s vysokým množstvím vlákniny, minerálních látek, vitaminů a stopových prvků, a nemá vysokou kalorickou hodnotu. Nevíte jak na to? Co mohu během hubnutí použít do smoothie nápoje??? Je to velmi jednoduché, do smoothie nápoje během hubnutí můžete dát co Vám chutná a co máte doma koupeno (čerstvé ovoce, čerstvá zelenina).

Recepty smoothie během hubnutí

Nejen během hubnutí jsou smoothies vhodným jídlem a doplňkem pitného režimu. Smoothies si umíte připravit z ovoce, zeleniny, kombinací, ořechů, semínek, přidáním kakaa, kokosu, mleté skořice nebo vanilky, nebojte se experimentovat…

Recept na mrkvovo-rajčatové smoothie

Toto smoothies nemusí chutnat každému, není vůbec sladké, ale je to perfektní nápoj během hubnutí nebo detoxikace.

Potřebujete: 2 ks větší rajčata, 1 větší mrkev, voda.

Rajčata omyjte a vložte do smoothie mixéru, pokud nemáte, tak stačí i kuchyňský mixér. Mrkev očistěte a omyjte a nakrájenou na větší kusy vložte do mixéru, přilijte 3 deci vody a vymixujte do hladké nadýchané hmoty. Na zdraví! Toto smoothie je i “betakaroténová” bomba také plná vitamínů, minerálů, vlákniny a minima kalorií, tento nápoj můžete během hubnutí konzumovat 5 krát v týdnu po 2 – 2,5 deci na svačinu.

Recept na špenátovo-nektarínkové smoothie

Toto smoothies je také vhodným nápojem při hubnutí a také očistné kúře, má minimum kalorií a maximum živin…

broskvové smoothie se slamkou na dřevěném stole

Potřebujete: 20 listů špenátu, 5 ks nektarinek nebo broskví, 4 deci vody a 4 ks jahod na ozdobu

Omyté listy špenátu vložte do mixéru, přidejte omyté a rozpůlené nektarinky nebo broskve, zalijte 4 deci vody a vymixujte. Když si hotové smoothie rozlijete do sklenic (2 ks), tak na každý vrch poháru “napíchněte” po dvě čerstvé a umyté jahody. Toto chutné a osvěžující smoothie můžete pít během hubnutí i každý den po 2,5 deci. Toto smoothie je detoxikační bomba.

Recept na malinově-acai smoothie

Acai berry je pověstné svými pozitivními vlivy, nenechte se odradit, zakupte si ho a šup na toto smoothies! Je skvělé, zdravé, plné účinných látek a jeho chuť je mňam!

Potřebujete: 250 g čerstvých nebo mražených malin, 3 PL mražené acai berry dřeně, 4 lístky máty, 3 deci vody

Maliny a acai berry dřeň vložte do mixéru, přidejte vodu a rozmixujte na hladkou napěněnou hmotu. Když rozlijete do sklenic tento krásný zdravý fialový nápoj, tak na vrch smoothie dejte po dva lístky čerstvé máty. Tento nápoj má minimum kalorií, je extra zdravý a antioxidanty v malinách a hlavně v acai berry Vás pěkně detoxikují a Vy můžete zdravě hubnout. Tento nápoj konzumujte 3 krát v týdnu po 3 deci.

Pokud Vám tyto smoothies nestačí, tak klikněte sem a najdete zde další 4 recepty na tyto chutné nápoje.