Jsem tlustá – tlustý? Pomohou mi jednostranné diety na hubnutí?

Být tlustý není moc příjemné. Většina obézních chce zhubnout. Patříte mezi ně? Určitě jste přemýšleli nad tím, co Vám pomůže zhubnout. Ale hlavně nad tím, aby to bylo co nejjednodušší a možná i nejlevnější. Ale pomohou Vám jednostranné diety na hubnutí i opravdu natrvalo zhubnout?

Jsem tlustá? – Spočítejte si BMI

Většina diet na hubnutí je založena na preferování nebo vyloučení určitých potravin s Vašeho jídelníčku. (Ovocná dieta, mléčná, zelná, dukanova dieta ,…..). Často už podle názvu víte, co Vás při hubnutí čeká.

Jste tlustá? Jak Vám pomohou jednostranné diety na hubnutí?
Pokud chcete zhubnout, tak platí rovnice – výdej energie musí být větší než příjem energie se stravy. Ale pokud chcete úspěšně a natrvalo zhubnout, je nutné dodržet i další pravidla.

Nepodceňte příjem bílkovin při hubnutí – pokud držíte zelnou, ovocnou nebo jinou podobnou dietu na hubnutí, tak se Vám možná podaří zhubnout, ale při tomto způsobu hubnutí budete mít jistotu, že časem přiberete. Proč? Při těchto dietách nedodáváme tělu téměř žádné bílkoviny, čímž ztrácíte svalovou hmotu (nehubnete jen tuk), což zpomalí spalování Vašeho těla – zpomalí metabolismus. Čili mnohem snáze po takovém hubnutí přiberete.
Nepodceňte příjem vitamínů, vlákniny a jiných živin – pokud držíte mléčnou, dukanovu dietu, .. tak je dost pravděpodobné, že Vaše tělo nebude mít dostatek živin – vitamínů, minerálů, vlákniny … Co to způsobí? Při takovém hubnutí Vaše tělo nebude ve své kůži, budete nervózní, podrážděný a ještě si můžete poškodit i zdraví. Například zase nadměrný příjem bílkovin, výrazně zatěžuje trávení a ledviny. Takže pozor na takové hubnutí.
Obecně (až na pár výjimek) platí, že jednostranné diety vůbec nejsou vhodné na hubnutí. Ne že byste s nimi nezhubli, ale nadlouho a zdravě to nebude.

Více o jednotlivých dietách najdete v pravém menu nebo se podívejte na speciální stránku o dietách-najdete tam téměř všechny diety.

Vyberte si takový způsob hubnutí, při kterém neutrpí Vaše tělo ani Vaše zdraví, při kterém nebudete hladovět a navíc se kromě zhubnutí kil budete i lépe cítit a lépe vypadat. Jaké je to hubnutí? Hubnutí pomocí postupné úpravy Vašeho životního stylu na zdravý životní styl.

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu

Zajímavé:
Obezita a rizika
Spočítejte si BMI
Jídelníček na hubnutí