Chci zhubnout nebo jen potřebuji a sním?

motivace - hubnutí, ženaAž se to zdá neuvěřitelné, ale i taková na první pohled maličkost, pro někoho dokonce “blbost”, může rozhodnout, jaké šance na zhubnutí bez jojo efektu budete mít.

Chcete zhubnout nebo byste měli, resp.potrebujete zhubnout? V tom je první velký rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem při hubnutí – či “chcete”, nebo zda byste jen “měli”. Možná si řeknete, že je to nesmysl, že hubnutí je přece o kaloriích. Já si myslím, že ne. Však čtěte dál a na závěr si udělejte úsudek

Pokud si upřímně říkáte “chci zhubnout”, tak to zvládnete, nebo máte alespoň velkou šanci. Protože pokud upřímně chcete, tak určitě máte silný důvod proč chcete zhubnout a pravděpodobně to iz vládnete. V takovém případě nemusíte číst dál a pokračujte zde “Chci zhubnout

Pokud jen potřebujete (měli byste) zhubnout, pravděpodobně je to jen takový “výkřik do tmy”, sice se pustíte do hubnutí, ale pravděpodobně časem to přesvědčení o hubnutí z Vás vyprchá a vzdáte to a proto si raději ušetřete čas a podívejte si raději nějaký film, jděte na zákusek, vínko, … – prostě asi nezhubnete !! Ne, ne neodcházejte, opravím se …. určitě nezhubnete (tedy pokud nejste extrémně cílevědomý, v takovém případě bude stačit i “potřebuji zhubnout”). Ale můžete to i změnit !!!

Jaký je v tom rozdíl? Chtít (opravdu chtít) znamená, že to cítíte uvnitř, díky čemuž dokážete překonat i překážky, které Vám jistě přijdou do cesty. Při myšlence na to co chcete a představě, že to už máte se cítíte blaženě. (např. když jste zamilovaná / ný, jak se cítíte při myšlence na svoji polovičku – úžasně, protože ho (ji) chcete samozřejmě mít stále při sobě.

Potřebovat znamená například: pokud Vám lékař řekne, že se máte zdravě stravovat, abyste v budoucnu neměli zvýšený cholesterol a Vy sice víte, že potřebujete, resp. měli byste, ale i tak si dáte to co máte tak neodolatelně rádi a kašlete na to. (tedy alespoň většina).

Pokud by Vám ale lékař řekl, že se máte zdravě stravovat, jinak o měsíc dostanete rakovinu, hned by se z “měl bych” stalo “chci zhubnout” – protože to už bude silný důvod. To že v budoucnu můžete mít vysoký cholesterol je slabé a proto je nám to v podstatě jedno, ale o měsíc rakovinu? To už je důvod. A tak je to i při hubnutí. “Chci zhubnout” = silný důvod, “měl bych” = slabý důvod. A podle toho dopadne i výsledek hubnutí.

Změňte “potřebuji – měl bych” na “chci”

Jak? Odpověď je jednoduchá – PŘEDSTAVIVOST – představujte si, co Vám do života přinese pěkné a zdravější tělo. Co Vás jako první napadlo? Může to být Váš důvod, proč zhubnout. Popřemýšlejte ještě více: krásnější postava, uznání druhých, sebevědomí, zájem opačného pohlaví, úspěch, …. To je nádhera, že? A od teď si to představujte tak často, dokud se z měl bych, nestane upřímné chci.

Jak často? – Například 5 krát denně se na minutu posaďte, uvolněte se, zavřete oči a představujte si všechnu tu nádheru, což Vám pěkná postava přinese. Na začátku můžete mít pocit, že se lžete, ale věřte, že časem tomu podlehnete. Garantuji, že pokud to uděláte, tak po týdnu, dvou z potřebuji zhubnout stane chci zhubnout a už Vám nic nebude bránit v cestě za pěknou postavou. Vždyť sto krát opakovaná lež se stává pravdou: -) !!!

I toto může být Váš důvod proč zhubnout

Pokud chcete zhubnout, tak ho už máte, dbejte ale na to, abyste ten důvod měli celou dobu před očima – pomůže Vám to změny související s hubnutím zvládnout. Pokud důvod ještě nemáte, může to být jeden z následujících

1. Zdraví – to abychom byli zdravý, je důležitější než cokoliv jiného. Zkuste se těšit ze života s bolestmi kloubů nebo s diagnostikovanou rakovinou. Je bohužel pravda, že zdraví si často začneme vážit až když o něj přijdeme. Dnes je i statisticky dokázáno, že lidé s nadváhou umírají mladší. Už i mírná nadváha nadměrně zatěžuje vaše tělo. Každé kilo navíc nadměrně zatěžuje vaše klouby, vaše srdíčko … … S nadváhou souvisí i množství odpadních a toxických látek, které se ve vašem těle hromadí. Nedivte se, že jste stále unavený, prostě máte v těle spoustu odpadu. Pokud se rozhodnete zhubnout výrazně snížíte i riziko civilizačních onemocnění jako je cukrovka, rakovina, infarkt. A přitom stačí jen tak málo, stačí se jen rozhodnout a chtít něco změnit. Neodkládejte hubnutí na dobu, kdy Vám už ani zdravé hubnutí nemusí pomoci.

2. Zvýšené sebevědomí – ať chcete nebo ne, výška našeho sebevědomí ovlivňuje každodenní situace. Zda jsou to pracovní setkání, setkání se známými, čí každodenní situace. Ne každý si to uvědomuje, ale zkuste si všímat lidí kolem sebe, např. při nakupování se personál obchodu nechová úplně stejně ke všem. Vyšší sebevědomí vám dokáže pomoci i při hledání lepší pracovní pozici, či při povýšení. Při nadváze však není snadné mít správné sebevědomí. Lidé s nadváhou či obezitou se většinou podceňují, nevěří si, nelíbí se sami sobě. Díky čemuž v životě nevyužívají všechny příležitosti a často promrhají zajímavé životní příležitosti. Úspěšné hubnutí Vám určitě zvýší sebevědomí.

3. Výměna šatníku – už vás nebaví dlouhé, roztahané pulovry? V obchodě máte problém sehnat ve své velikosti oblečení, které se vám líbí? Chcete se oblékat modernější a přitom vypadat dobře? I to může být jeden z těch správných důvodů proč zhubnout. Každý z nás se chce líbí sobě či okolí a nový šatník potěší jistě každého. I toto může být důvod k zahájení hubnutí.

4. Zlepšení kondice – konečně můžu dělat všechno co chci, aniž jsem funěl a lapal po dechu. Jít na turistiku bez obav jestli to zvládnu, užít si hru s dětmi, případně vnoučaty bez únavy po deseti minutách.

Klidně si najděte svůj vlastní důvod, tyto jsme uvedli proto, že pro mnohé by hlavně první dva mohly být výrazný pozitivní změnou ke lepšímu životu. Zdraví si většinou nevážíme dokud ho neztratíme, přiměřené sebevědomí mnohým chybí.

PS: Vůbec nezáleží na tom, jestli chcete zhubnout 5 kg, 10 kg, 20 kg nebo 30 kilo, protože pokud opravdu chcete a budete se snažit, tak nezůstane jen při hubnutí ale podaří se Vám konečné a definitivní zhubnutí bez jojo efektu. Na opačné straně zůstanou ti, kteří si už léta říkají “potřebuji zhubnout – měl bych” a nepodařilo se jim zhubnout ani 5 kilo.

Už víte, jestli chcete nebo potřebujete? Pokračujte zde: “Tak tedy chci zhubnout” A nezapomeňte pak na další, velmi podstatný krok, kde se podíváme na to “Jak zhubnout“.