Spotřeba a spalování kalorií – spalování tuků

ženy, cvičeníJaká je spotřeba kalorií při sportu a různých činnostech – kolik kalorií spálíte? Spalování tuků, resp. kalorií není až tak rychlé jak si můžete myslet. Proběhnete pár metrů a máte pocit, že jste spálili kilo tuku? Omyl! Podívejte se na skutečnost a zjistíte, že tělo docela dobře (bohužel) hospodaří s energií – kaloriemi.

Jaké je Vaše spalování tuků, resp. spotřeba kalorií za denudělejte si výpočet metabolismu

Proto si raději dopředu promyslete, co jíte, aby pak Vašim největším problémem nebylo spalování kalorií, resp. spalování tuků. Abyste za zbytečné prohřešky ve stravě pak nemuseli jít například na dvě hodiny běhat, pokud si budete chtít udržet figuru nebo dokonce zhubnout. Spalování kalorií při sportu je důležité, ale navíc si pravidelným pohybem i zrychlujete metabolismus. Ale nezapomeňte, že při hubnutí je spalování kalorií, resp. spalování tuků pohybem, pouze jednou složkou správného hubnutí. Ostatní najdete v dalších článcích. Držíme Vám palce.


Přibližná spotřeba kalorií (kcal) – spálené kalorie za hodinu

mezi nejpopulárnější činnosti (i nejefektivnější) patří běhání. Spalování kalorií při běhu je velmi efektivní a navíc se prudce zlepšuje i fyzička a zdraví. A běh je i na hubnutí optimální. Takto spálené kalorie Vám napomohou zlepšit si postavu.

Spotřeba kalorií za hodinu činnost

Do 80 kalorií        základní látková přeměna, nicnedělání

Do 100 kalorií     všechny činnosti v sedě – čtení, psaní, práce na pc, …

Do 200 kalorií     procházka, domácí práce, nakupování

Do 250 kalorií     chůze, vysávání, úklid, kalanetika, jóga

Do 350 kalorií     chůze 8kmh, plavání, práce na zahradě, lehké sporty

Do 450 kalorií     běhání, tenis, lehčí aerobic, cviky na doma, brusle, steper

Do 650 kalorií      sporty – zumba, atletika, rychlý aerobik ….

Pokud vás kromě spalování kalorií zajímá zejména spalování tuků, tak nejefektivnější spalování tuků dosáhnete při činnostech, které mají spotřebu kalorií cca 350 – 450 za hodinu pohybové aktivity (pomalejší běh, rychlá chůze, aerobik, plavání, stepper, kolečkové brusle, stacionární kolo, … ). Tehdy si tělo nejlepší odebírá potřebnou energii z tukových zásob a nepracuje na svalový dluh.

Související:    běhání a hubnutí    cviky na hubnutí

Spalování tuků – Pokud chcete zhubnout, tak pravidelný pohyb resp. pohybová aktivita Vám výrazně pomohou. Pokud jste líný a pohyb není Váš kamarád, tak jedinou možností namísto spalování kalorií je poctivá úprava jídelníčku. Připravili jsme pro Vás vzorový 5 denní jídelníček na hubnutí (klikněte), kterým se můžete nechat inspirovat.

Váš tým hubnuti.peknetelo.