Zelená káva na hubnutí – funguje nebo jen krade peníze?

Obr. zelená káva :-)

zelená-kávaZelená káva je hitem posledních měsíců, tedy alespoň, co se hubnutí týče. I slavné celebrity tvrdí, že funguje. Můžeme jim věřit? A jaké účinky skrývá zelená káva a do jaké míry Vám pomůže zhubnout. Je zelená káva vůbec pro naše zdraví prospěšná, nebo je nebezpečná? Vyplatí se za ni zaplatit desítky eur, nebo to budou jen vyhozené peníze? Pojďme se spolu podívat zelené kávě na zoubky.

Co je zelená káva?

Zelená káva je v podstatě klasická káva před pražením. Zelená káva roste na keře jménem kávovník. Bobule kávovníku se po sklizni sušit dle potřeby desítky dní až několik týdnů. Následně se z usušených bobulí vybírá takzvaná zelená káva. Následně se tyto zelené zrnka praží a vzniká klasická káva černé barvy a příjemné vůně jak ji znáte ze své domácnosti.

Takže pointa produktů na hubnutí (zelená káva) je v tom, že neprochází procesem pražení a tím si zachovává mnohem více živin. Ano je pravda, že kávové bobule jsou opravdu zdravé a také to, že pražením se ztrácejí výživné složky. Ale do jaké míry Vám složky zachovány v zelené kávě pomohou zhubnout?

Co obsahuje zelená káva navíc oproti běžné kávě?

Zelená káva obsahuje navíc (nebo ve větším množství) oproti běžné pražené kávě následující látky:

Kyselina chlorogenová, (polyfenoly) – tato kyselina je opravdu pro tělo prospěšná, napomáhá regulovat glykémii v těle, resp. zpomaluje vstřebávání cukrů. Tím pádem má pozitivní vliv zejména na zamezení choutek a mlsání.

Antioxidanty – jsou látky, které jsou pro tělo nesmírně důležité, zejména působí jako ochrana před škodlivými vlivy, které na nás číhají v dnešní době snad už na každém kroku.

V menším množství i další výživné látky

Moje subjektivní zhodnocení: Je jasné, že zelená káva je zdravější než klasická pražená káva, čili je pro tělo prospěšná a můžeme ji nazvat jako zdravá potravina. Takže pro obsah živin se ji opravdu vyplatí pít. Ale pomůže nám při hubnutí? A to stojí za tu cenu? (čtěte dále)

Jaké účinky má zelená káva nejen na hubnutí, versus co slibují prodejci

Účinky zelené kávy, které mají svou logiku. Toto jsou účinky, které slibují prodejci. Napsané to vypadá slibně, jaká je podle mě skutečnost naleznete pod účinky

  • Urychluje hubnutí – spalování tuků
  • Urychluje metabolismus
  • Snižuje chuť na jídlo
  • Zelená káva zpomaluje stárnutí
  • Pomáhá proti únavě
  • Snižuje riziko cukrovky (podle některých prodejců)
  • Pomáhá při detoxikaci těla

Moje subjektivní hodnocení

Zelená káva urychluje spalování tuků (hubnutí) – samotná zelená káva nedokáže spalovat tuky, to je nesmysl. Možná nepřímo se díky úpravě glykémie podílí na hubnutí, ale nic převratného to nebude. Určitě víc spálíte a také na hubnutí bude pro Vás více prospěšné, pokud si dáte 5 sklapovaček a vyjdete 10 schodů

Zelená káva zrychluje metabolismus – teď nevím, jestli je to 100% -ní blbost nebo jen 99%. Nic extra oproti běžné kávě.

Zelená káva snižuje chuť na jídlo – toto je pravda, protože pokud pozitivně ovlivňuje glykémii, tak pak má vliv i na naše choutky. Přiznám se, nevím přesně posoudit o kolik je v tomto lepší než klasická káva.

Zelená káva zpomaluje stárnutí – ano, antioxidanty v ní jsou zdravé a ochraňují tělo, čili opravdu zpomalují stárnutí. Otázka zní: Stojí to za ty peníze? Antioxidanty, které se mimochodem podílejí i na zpomalení stárnutí, najdete téměř v každé zelenině a ovoci.

Zelená káva pomáhá proti únavě – samozřejmě zejména ta s kofeinem. Ale i klasická káva obsahuje kofein, takže pokud hledáte něco proti únavě, stačí si dát klasickou kávu.

Snižuje riziko cukrovky – tam zelená káva nijak extra nepředčí svou černou a voňavou kolegyni

Detoxikace těla – látky v zelené kávě obsažené určitě napomohou při detoxikaci těla. Při detoxikaci těla nebudeme zelené kávě nic vyčítat

Zelená káva na hubnutí a pro zdraví (celkové hodnocení)

Poznámka: toto hodnocení je subjektivní, zelenou kávu na hubnutí jsme nezkoušeli, při hodnocení jsme použili pouze rozum a spočítali jsme si dvě a dvě.

Zelená káva je zdravá a můžeme říci, že zdraví prospěšná. Je i zdravější než klasická káva. Co se hubnutí týče, není to podle mě žádné terno. Nic extra, co by stálo za ty peníze. Na rozdíl od mnoha prodejců samotní výrobci ani po většině neuvádějí, že káva je vysloveně na hubnutí, ale že může mít částečně pozitivní vliv na hubnutí. Takže 8 kilo dole za 4 týdny ani ve snu nečekejte (jedině, že byste ty 4 týdny kromě zelené kávy nic nejedli).

Pokud jste zastánci zdravého životního stylu, tak ať se líbí, zelená káva je OK ačkoliv neobsahuje žádné extra látky, které v běžné stravě nenajdete. Pokud ale máte nadváhu a zoufale hledáte něco účinné na hubnutí, zelená káva není řešení. Ale pokud potřebujete zhubnout, nenecháme Vás ve štychu. Inspirujte se například “jídelníčkem na hubnutí“. A když si přečtete i další články na naší stránce, určitě budete ke hezké postavě blíže než pokud pouze začnete pít zelenou kávu.