Alkohol při hubnutí

Alkohol a hubnutí si moc nerozumí. Jak se Vám podaří zhubnout, pokud si jednou za čas dáte sklenku vína, piva nebo tvrdého alkoholu?

Alkohol je zdrojem velkého množství energie, resp. Má vysokou energetickou hodnotu, je návykový a není prospěšný ani pro Vaše zdraví. Proto můžeme říci, že alkohol je zabiják hubnutí, zejména pokud ho pijete denně. Ale co když si dopřeji sklenku piva, vína nebo tvrdého alkoholu jednou za čas?

Příležitostné pití alkoholu např. 1 sklenice piva nebo vína za týden, Vám hubnutí nezkazí. V takovém případě ten pohár alkoholu můžete brát jako sladkost. Takže pokud si např.. jednou za týden dáte sklenku alkoholu, stačí si jít potom na půlhodinku zasportovat (nad plán) a spálit nadbytečné kalorie.

Energetická hodnota piva, vína a tvrdého alkoholu
Jelikož existují různé značky, tak uváděna energetická hodnota vína, piva a tvrdého alkoholu je přibližná. Energetické hodnoty jsou na běžné množství: pivo – 0,5 l, víno – 0,2 l (2dcl), tvrdý alkohol – 0,05 l.

Alkohol

Kcal – kalorie

Kj – kilojouly

Pivo světlé – 0,5 l

168

700

Pivo tmavé – 0,5 l

260

1100

Pivo nealko – 0,5 l

130

550

Víno bílé – 2 dcl

200

840

Víno červené – 2 dcl

131

560

Tvrdý alkohol 40% – 0,05l

109

460

 

Další negativa alkoholu při hubnutí

  1. Odvodňuje organismus
  2. Rozhází Vám Váš stravovací režim, což může ohrozit hubnutí
  3. Způsobuje choutky – k skleničce vína nebo piva si najednou dáte oříšky, chipsy,  .. – Co Vám ještě více zvýší energetickou hodnotu
  4. Pokud si dáte víc skleniček, další den budete rozbitý. Unavený a pravděpodobně si nesplníte např. svůj plán cvičení

Pokud jste se již rozhodli zhubnout a samotné hubnutí chcete zvládnout a nevíte se vzdát piva na letní grilování nebo posezení, dejte si raději nealko pivo. To má sice také dost kalorií ale alespoň neobsahuje alkohol, resp. pouze minimum

Pokud Vás zajímají nutriční a energetické hodnoty ostatních nápojů a potravin, viz tabulku “energetická hodnota potravin”.  – kj, kcal, tuky, cukry, bílkoviny.