Kdo jsem? Jsem “drak” nebo “pohodář”?

Obrazek212Dieta na chudnutieZačnime rovnou tím nejdůležitějším. Neplánujete hubnout náhodou proti sobě? Snadno se může stát, že svému zhubnutí zlomíte vaz ještě dříve než zhubnete první kila. Pokud si dáte malé cíle při hubnutí nebo naopak pokud přecenil své síly, schopnosti a možnosti, jdete výrazně proti sobě, kráčíte naproti jen dalšímu neúspěchu při hubnutí a navíc bude hubnutí pro Vás jen trápení av konečném důsledku ztráta času.

Zařaďte se a máte větší šanci, že si cíle a způsob hubnutí nastavíte přiměřeně své osobnosti a možnostem. Jste “drak” nebo “pohodář”? Pokud se správně zařadíte, uděláte významný krok ke vysněné postavě. Stačí když trochu o sobě přemýšlet a rychle to zjistíte.

Jste “drak”?

Zjistíte to jednoduše. Drak je typ člověka, který je dostatečně sebevědomý a hlavně cílevědomý. Když si dosud v životě něco umíní, v krátké době to většinou dosáhne. Jednoduše drak je člověk, který když něco chce, tak si za tím jde a nehledí na překážky. Ale musí vidět odpovídající výsledky. Cca je to asi 10% lidí.

“Drak” a vhodný způsob hubnutí

Pokud jste drak, tak nejlepší způsob na hubnutí pro Vás je: přísný režim – udělat si přesný plán, který obsahuje přesný jídelníček, pravidelný pohyb, prohřešky jsou nepřípustné. Drak potřebuje rychle vidět výsledky a proto tomu podřídí celé hubnutí. Vydrží od začátku dokud nezhubne. Pokud by si zvolil tempo pohodáře, mohlo by se stát, že hubnutí vzdá právě kvůli tomu, resp. i kvůli tomu, že výsledky nejsou dostatečně rychlé.

Jste “pohodář”?

Jste člověk, který když moc chce tak dosáhne co si zamane, ale cesta je většinou delší a klikatá. Ale “pohodář” se někdy nepodaří splnit svůj cíl, záleží zejména od toho jakou důležitost dané úloze nebo předsevzetí přikládá (“chci nebo potřebuji” – článek 1a). Mezi jeho kréda patří i “pomalu dál dojdeš” nebo “raději hubnout pomaleji a natrvalo”

“Pohodář” a vhodný způsob hubnutí

Většinou mezi 1 a 30 dnem je i “pohodář” schopen držet tempo “draka”, protože má vysokou motivaci a nadšení pro hubnutí. Ale motivace časem slábne, člověk se po prvních zhubnutí kilech mírně uspokojí a mohou nastat chyby, které změní zhubnutí jen na další pokus o hubnutí.

Proto je třeba naplánovat hubnutí na svou míru. Pokud například víte, že jste do teď vždy týden zvládli a poté kvůli neodolatelné chuti na pamlsek vždy selhaly, tak si do jídelníčku jeden prohřešek týdně naplánujte (nezlomí Vám to potom vazy). Pokud víte, že nemáte čas na denní cvičení, naplánujte si ho 3-4 krát v týdnu … ..a pod. Vždyť Vy se znáte nejlépe. Jen musíte být k sobě upřímný a zbytečně si o sobě nenamlouvám. Plán hubnutí musí ale zůstat výzvou, musí v něm být změny, které Vám pomohou zhubnout. Ne že si naplánujete 7 pamlsků týdně a pohyb pouze 0 až 1 krát a nakonec to bude ta nula J.

Nejčastěji při hubnutí selhávají “pohoďáci”, když si zvolí způsob hubnutí pro “draka” !!!

Zda jste “drak” nebo “pohodář” to je úplně jedno. Prostě každý jsme nějaký, máme svou povahu, plusy a minusy, takže důležité je nastavit si “laťku” přiměřeně svým schopnostem. Pokud chcete hubnutí dotáhnout na zhubnutí, bude třeba udělat pár změn. A člověk, jako takový nemá změny moc rád. Takže někdo je zvládne najednou víc a někdo méně. Netřeba se podceňovat (v plánu na zhubnutí musí být i výzvy) ale ani přeceňovat (nenaložte si na ramena, což neunesete). Pokud to ale uděláte správně, tak pěkná postava je velmi blízko.

A proto je samotná příprava na hubnutí, taková důležitá. Nemusíte se před samotným hubnutím týden chystat, ale zkuste aspoň předtím než začnete trochu popřemýšlet a zhubnutí naplánovat. Vždyť v konečném důsledku je na Vás, zda Vaše šance na zhubnutí budou 30% nebo 60% (a to je pořádný rozdíl). A je hloupost jít sám proti sobě, takže pokud už hubnete, hned si udělejte plán na další týdny a měsíce (podrobnosti v dalších článcích školy zhubnutí) a pokud jen chcete začít, tak už víte čeho se vyvarovat. Pokud patříte mezi ty, kteří jen plánují zhubnout, musím upozornit, že na Vás číhá ještě jedno velké riziko. Přibližně 50% z Vás ani hubnutí nezačne, protože ho stále odkládá. Věřím, že nejste mezi nimi právě Vy.