90 denní dieta – postup, jídelníček, recepty ….

90 denní dieta - ovoce, plánChcete opravdu zhubnout? Začněte správně a máte velkou šanci zhubnout. Pokud špatně začnete, máte jistotu, že i přes snahu určitě nezhubnete. Více v článku “hubnutí-úvod“.

90 denní rozlišovací dieta je relativně populární. Zahrnuje mnoho výhod ale má i nevýhody. Hlavní výhoda – dokážete s ní zhubnout hodně kilo (teoreticky). Hlavní nevýhoda – po skončení se pravděpodobně dostaví jojo efekt. Určitě je ale mnohem lepší než 7 – denní (viz plusy a mínusy na konci) Spočívá v čtyřdenním cyklu, který se opakuje. Dny jsou bílkovinný, škrobový, cukerných a vitamínový. Každý 29. den dodržte čistě vodový den, který následuje po vitaminovém dny. Recepty najdete na konci textu.

Vypočítejte si rychlost Vašeho metabolismu! Klikněte “výpočet metabolismu

90 denní dieta – postup

hubnutí a dieta - ženaPostup, resp. princip této diety je jednoduchý, ale zvládnout 90 dní diety, to dá opravdu zabrat. Na tuto dietu se pořádně se na ni připravte. Pokud nejste pořádně odhodlaný, tak ani nezačínejte, protože byste určitě neuspěli. Začněte bílkovinným dnem – pak už jen 89 dní střídejte jednotlivé dny. 90 denní dieta je náročná, má své chyby, ale zhubnout se s ní nějaké to kilo dá. A nezapomeňte se o vhodnosti diety pro Vás poradit s lékařem, to zvlášte platí, pokud Vaše zdraví není úplně v pořádku.

90 denní dieta – Bílkovinný den

Každý den začínáme sklenicí vody. Každý den (nejen bílkovinný) 90denní diety máme k snídani ovoce. 90 denní dieta povoluje na snídani libovolné ovoce podle chuti a také si můžete na snídani dát oříšky. Na oběd a večeři jíme většinou totéž – nejlepší drůbež (bez kůže), ryby, libové hovězí, … a kombinovat ho můžete se zeleninou. Nebo pokud nemáte rádi maso, tak jezte mléčné jídla – jogurty, tvaroh, pudink bez cukru, … Nikdy ale nekombinujte v rámci jídel mléčné a masné výrobky

90 denní dieta – Škrobový den

Den začínáme opět čistou vodou. Snídaně máme ovoce. K obědu a večeři jsou povoleny luštěniny, rýže, brambory, cizrna a sóju se zeleninovými saláty. Na oběd je povolen jeden kus celozrnného pečiva.

90 denní dieta – Sacharidovy den

Snídaně máme opět ovoce a čistou vodu. Povolené máme polévky, těstoviny, pizzu, pagáče, zeleninu, ovesné vločky, strouhanka jako doplněk ke stravě. Na večeři si můžete dopřát zmrzlinu, hořkou čokoládu, palačinky, … Nezapomínáme na rovnoměrný pitný režim po celý den, dostatek pohybu, čím více se hýbeme, tím více zhubneme.

90 denní dieta – Vitaminový den

Snídaně opět to, co vždycky. Povolené máme ovoce, zeleninu, oříšky, sušené ovoce, semínka a džusy z čerstvého ovoce. Kombinace a výběr potravin je libovolný, ovocné saláty, zeleninové saláty, ovocné šťávy, džusy, ovocné koktejly, zapékané ovoce a zelenina, vařené ovoce a zelenina. Ovoce i zeleninu, zda vše co tu máme zmíněno si rozdělte na snídani, svačinu, oběd, svačina, večeři.

90 denní dieta – vodový den

Každý 29. den, si dejte čistě vodový den. Před ním musí být stále vitamínový den a po něm bílkovinný den. Celý den můžete pít jen vodu. Tento den se dá nazvat “čisticí den”

90 denní dieta – jídelníček

90 denní dieta - maso, zelenina, ... 90 denní dieta – jídelníček na všechny 4 dny, které se střídají. Samozřejmě, že když v pátý den dodržujete opět bílkovinný den, tak si jídelníček upravte – nejezte dokola totéž. Pokud máte větší hmotnost a nestačí Vám jíst 3 krát za den, přidejte si svačinu nebo svačina.

Jídelníček – DEN 1. – bílkovinný

Snídaně: 2 pomeranče nebo banán
Oběd: Krůtí prsa se zeleninovým salátem
Večeře: Buď to samé jako na oběd ale 2/3 porce, nebo jiný druh masa (kuřecí, ryby, …)

Užitečné je vědět! Bílkoviny jsou základem svalové hmoty, která pokud je kvalitní, tak zrychluje metabolismus. Libové maso, zejména drůbež, ať je součástí vaší stravy. Je to maso nejen zdravé ale i výživné. Z masa vždy odstraňte kůži a mastné části. Maso připravujte s minimálním množstvím tuků a bez tuku. 90 denní dieta, resp. jejím základem je bílkovinný den – nepodceňte ho!

Jídelníček – DEN 2. škrobový

Snídaně: 2 broskve nebo banán
Oběd: Dušená rýže s tofu a zeleninou
Večeře: Stejná jako oběd, ale jen 2/3 porce

Nechutná Vám?
Základem hlavní jídla při škrobovém dny mohou být i brambory, připravte si je tak jak je máte rádi.

Jídelníček – DEN 3. sacharidovy

Snídaně: hrozny nebo 2 jablka
Oběd: těstoviny se sýrem
Večeře: dopřejte si sladkost ak tomu jeden kousek pečiva

Nechutná Vám?
Udělejte si pizzu, nejvhodnější je se zeleninou

Jídelníček – DEN 4. vitamínový

Snídaně: meloun nebo jahody
Svačina: pohár ovocného nebo zeleninového džusu is dužinou – nejlepší je rozmixované ovoce
Oběd: ovocný talíř
Svačina: banán
Večeře: miska ořechů a kousek ovoce

90 denní dieta – plusy a mínusy

plusy

90 denní dieta může být účinná – ale výsledek s ní dosáhne malé procento lidí.

mínusy

– Pokud chcete trvale zhubnout a udržet si postavu, je třeba 90 denní dietu dodržovat snad stále – i po skončení, aby nenastal jojo – efekt. To ale asi nikdo nevydrží a navíc by to bylo nevhodné pro Vaše zdraví.

– Snídaně jsou chudé na proteiny, což Vám během dne může způsobit choutky a celkově střídání 4 dnů je pro tělo nevhodné, co se výživy organismu týká.

– Udržuje Vás stále ve stresu a napětí – co a kdy přesně sníst

– Je to velmi náročná dieta s sporným výsledkem

Výsledná známka: 3-

90 denní dieta – recepty

Grilovaná kuřecí prsa se zeleninou

Potřebujeme: kuřecí prsa, grilovací koření, čerstvá zelenina – rajčata, okurky, paprika

Jak na to: Kuřecí prsa rozřízneme na polovinu aby vznikly dva řízky. Můžeme je potřít grilovacím kořením. Ogrilujeme jejich v grilu z obou stran a ještě horké vložíme do alobalu a zabalíme. Pustí si šťávu a zůstanou chutnější. Podáváme s nakrájenou zeleninou nebo se zeleninovým salátem.

Kuřecí salát

Potřebujeme: ½ kg vykostěného kuřecího masa bez kůže, ½ kg hlávkového salátu, 175 g konzervované kukuřice (mražené), 1 – 2 chilli papričky (podle chuti), 2 velká rajčata, 1 červená paprika, 1 šalotka,, Octová zálivka :, 4 PL červeného vinného octa, 175 ml olivového oleje, 2 lžičky dijonské hořčice, 3 větvičky čerstvého estragonu, ¼ lžičky mletého pepře, ½ lžičky soli

Jak na to: Do misky dejte ocet, hořčici, sůl a pepř. Důkladně ušlehejte metličkou. Tenkým pramínkem přilévejte olej (stále míchejte). Nadrobno nasekejte estragon, vmíchejte ho do zálivky a podle chuti opepřete.
Ve velké míse smíchejte kuře nakrájené na plátky a šalotku s 3 – 4 PL zálivky. Do jiné mísy dejte nakrájený hlávkový salát. Přidejte 3 – 4 PL zálivky a promíchejte. Doprostřed talířů porozkladajte salát a na něj kuřecí maso. Kolem upravte nakrájená rajčata s kopečky kukuřice. Na maso poklademe červenou papriku a vše pokropte zbytkem zálivky. Zlehka posypte nasekanou chilli papričkou a podávejte. Vhodnou přílohou měkkému masu a zelenině jsou křupavé lupínky z kukuřičné mouky. (zdroj: dobre-recepty.sk)

Celerovo – kuřecí salát

Potřebujeme: 80 g kuřecích prsou, 30 g jablek, 40 g celeru, 40 g pochoutkové smetany, pepř, sůl, salát lollo biondo, olivový olej, balsamikový ocet

Jak na to: Uvařené maso, oloupaná jablka a celer nakrájíme, přidáme pochoutkové smetanu, promícháme, přidáme sůl, pepř a servírujeme na talíř. Ozdobíme salátem lollo biondo, olivovým olejem a balsamikovým octem. (zdroj: dobre-recepty.sk)

 

Určitě si přečtěte:

Metabolismus – jak zrychlit zpomalený metabolismus? – Chcete hubnout? Pozor, aby Vás nebrzdil zpomalený metabolismus. Nevíte jak zrychlit metabolismus? Viz kroky ke zrychlení a zhubněte.

Snížení chuti k jídlu – Jste hladový? To je normální. Ale snížení chuti k jídlu (potlačení chutí k jídlu) Vám při hubnutí pomůže. Vyzkoušejte 5 způsobů jak na to!

Dukanova dieta – Dukanova dieta patří mezi nejpopulárnější diety na hubnutí a dá se říci, že i mezi nejúčinnější. Viz Dukanova dieta – jídelníček, fáze, ……