Citrusové plody a hubnutí – jsou vhodné?

citrusové smoothie - grapefruit a iné ovocie

Citrusové plody jako jsou citrón, mandarinka, pomelo, pomeranč nebo grep jsou vhodné při zdravé redukci hmotnosti nebo ne? Jak to je ve skutečnosti? Jejich vysoký obsah vitamínu C a jiných zdravých živin pomáhají celému organismu. Navíc pro citrusové plody je typické, že obsahují málo kalorií. Citrusy jsou vhodné nejen v zimním období, kdy potřebujete podpořit svou imunitu, ale i když…

Citron při hubnutí

Citron je sice kyselý, ale o to zdravější, než mnohé jiné “sladké” druhy ovoce. Přečtěte si, zda je vhodný a v jaké formě při hubnutí…

citron

Citrony dokonce obsahují látky, které v určité míře napomáhají snížení chuti k jídlu a zrychlování metabolismu. Vyšší dávka vitaminu C a kyselin dobře pročišťují žaludek a trávení, podporují uvolňování přebytečné vody v organismu a ještě zvýší sílu imunitního systému. Citrony jsou snadno dostupné ovoce, poměrně levné, ale jak je přijímat? Sníst jen tak citron určitě není dobré, vyzkoušejte následující tipy: citrónovou šťávu můžete smíchat s vodou, citrón si můžete přidat do neslazeného čaje, smoothies nápoje nebo jiné domácí šťávy. Citrony nejenže napomohou hubnutí, ale i Vaše zdraví bude “skákat radostí”.

Co obsahuje citron?

Vitamíny A, B, C, E, kyselinu pantotenovou, vápník, železo, fosfor, hořčík, draslík, zinek, měď, sodík, omega 3 a omega mastné kyseliny.

teplá voda s citronem

Citron obsahuje minerály – 100 g

Železo 0,65 mg Zinek 0,2 mg
Vápník 63,5 mg Měď 0,5 mg
Hořčík 14 mg Omega 3 29 mg
Fosfor 13,8 mg Omega 6 59 mg
Draslík 138 mg Sodík 3,35 mg

Citron obsahuje vitamíny – 100 g

Vitamín A 245 IU Vitamín B6 0,2 mg
Vitamín B1 0,2 mg Vitamín C 195 mg
Vitamín B2 0,15 mg Vitamín E 1,2 mg
Vitamín B3 0,4 mg K pantotenová 0,6 mg

Vlivy citrónu při hubnutí

Citron je vhodný pomocník při hubnutí. Kromě zmíněných vlivů na metabolismus a snížení chuti k jídlu, má i močopudné účinky a také podporuje detoxikaci organismu.

Pomelo při hubnutí

Má vůbec pomelo vliv při hubnutí, nebo ne? Pokud ano, tak jak ho jíst?

pomelo - plody pomela na strome

Pomelo obsahuje vitamíny, minerální látky a kyseliny, takže při hubnutí jej můžete zvolit jako doplňkové exotické ovoce. Pomelo se konzumuje většinou syrové, bez slupky, nebo se přidává do ovocných salátů či smoothies nápojů. Také se někdy přidává do marmelád pro zpestření chuti. Celkově má podobné využití jako ostatní citrusové plody. Chuť pomela není extra výrazná. Je méně sladké než pomeranč ale méně kyselé než grep.

Co obsahuje pomelo?

Pomelo je vydatným zdrojem draslíku a kromě toho i: vitamínů B, C, fosforu, zinku, manganu, hořčíku, železa, sodíku, vápníku.

Pomelo obsahuje minerály – 100 g

Vápník 9,5 mg Mangán 0.017mg
Sodík 1mg Zinek 0.08mg
Železo 0.11mg Draslík 216mg
Hořčík 6mg Fosfor 17mg

Pomelo obsahuje vitamíny – 100 g

Vitamin C 36 – 49,8mg
Vitamin B1 0.034mg Vitamin B2 0.027mg
Vitamin B2 0.22mg Vitamin B6 0.036mg

Vlivy pomela při hubnutí

Pomelo je vhodné při hubnutí kvůli obsahu vitamínu C a dalších jiných potřebných látek, které pomelo v sobě má. Působí močopudně, takže odvodňuje nadbytečnou vodu z těla a tak zůstává tělo čisté bez zbytečné vody a usazenin. Pomelo doporučuji konzumovat 2 krát týdně, na svačinu nebo na snídani.

Pomeranč při hubnutí

Pomeranč je skvělé exotické ovoce, které je vhodné k jídlu, nejen během hubnutí, ale i při zdravém životním stylu!

pomeranc

Pomeranč je exotické ovoce pěstované v subtropických oblastech. Nejčastěji se používají k přímému jedení, nebo pro výrobu džusů, šťáv, ovocných salátů a smoothies nápojů. Doporučujeme přímou konzumaci, abyste se vyhnuli dodaným chemickým látkám, které se v džusech a jiných nápojích vyskytují běžně. Ručně si odšťavněte nebo rozmixujte 1 – 2 pomeranče, případně přidejte i jiné ovoce a máte maximum vitamínů a jiných látek.

Co obsahuje pomeranč?

Kyselinu citrónovou, sacharidy, bílkoviny, vlákninu, vápník, fosfor, hořčík, draslík a minimum tuku.

Nutriční hodnota – pomeranč (100g)

KJ Kcal Bílkoviny Sacharidy Tuky Vláknina Vápník GI
180 40 0,9g 9g 0,3g 3,5g 55mg 60

pomeranc platky

Draslík     Hořčík        Železo      Fosfor        Vit. C

220mg      12mg         0,1mg       17mg         7

Vlivy pomeranče při hubnutí

Pomeranč je vhodný při hubnutí a zároveň vylepšuje i celkové zdraví. Vitamin C urychluje přirozeně metabolismus a zajišťuje spalování tuku. Proto ho konzumujte denně jeden až dva kousky.

Grep nebo grapefruit při hubnutí

Grep nebo grapefruit je vděčné exotické ovoce, které dobře chutná, podporuje hubnutí a i Vaše zdraví.

grep

Tento citrusový plod je na prvním místě z pohledu obsahu živin. Grep – grapefruit je přirozeným zdrojem čisté energie, která probudí metabolismus a tělo. Jeho chuť je hořká až kyselá, ale právě tato chuť z něj dělá výjimečné ovoce. Denní konzumace grepu Vám vylepší celkové zdraví a pomůže i s hubnutím.

Co obsahuje grep?

Vodu, bílkoviny, sacharidy, vlákninu, vápník, železo, draslík, fosfor, hořčík, zinek, mangan, měď, selen, kyselina listová, kyselina pantotenová, kyselina askorbová, vitaminy A, B1, B2, B3, B5, B6, B9, C, E a K.

Nutriční hodnota – Grapefruit (100g)

KJ – 138   Kcal – 33   Bílkoviny – 0,8 g  Sacharidy – 8,41 g

Tuky – 0,1 g   Vláknina – 1,1 g   Cukry 7,31 g  Voda 90,48 g

Grapefruit obsahuje minerály – 100 g

Vápník 12,3 mg Fosfor 8,01 mg
Železo 0,06 mg Draselný 148,2 mg
Hořčík 11,02 mg Zinek 0,073 mg
Mangan 0,013

grep

Grapefruit obsahuje vitamíny – 100 g

Vitamín C 34,3 Riboflavín (vit. B2) 0,02 mg
Vitamín D 0,19 Niacín (vit. B3) 0,269 mg
Vitamín B6 0,04 mg Kyselina listová 10 ug
Tiamín (vit. B1) 0,037 mg Vitamín E 0,12 mg
Kyselina pantoténová (B5) 0,283 mg

Vlivy grepfruitu při hubnutí

Grep by měl tvořit častou součást stravy, vedle hubnutí a také jako prevence před mnoha onemocněními. Před jedním až třemi jídly denně (snídaně, oběd, večeře) si dejte půl grepu a energie z jídla bude rychlejší a dokonalejší spálená, díky velkému obsahu vitamínů a látek, které pomáhají “spalovat tuky” a zároveň udrží hladinu cukru v normálu.

Mandarinka při hubnutí

Mandarinky jsou z těchto druhů exotického ovoce nejsladší, ale přitom nemají vysoký obsah sacharidů.

mandarinky na stole - celé i ošúpané

Mandarinky se začaly pěstovat v Číně a v Japonsku a odtud se v 19. století dostaly i do Evropy. Aktuálně se jednotlivé odrůdy pěstují skoro po celém světě (Amerika, Jižní Evropa, Afrika a také Austrálie). Všechny druhy a odrůdy mandarinek patří do stejné skupiny oranžových citrusových plodů s tenkou kůrou. Mandarinky obsahují cenné a léčivé látky a chuťově jsou sladší, konzumujte jejich během hubnutí pravidelně.

Co obsahuje mandarinka?

Mandarinka obsahuje velké množství vitamínu C, karotenoidy, pektin, diterpeny a terpenoidy, které mají velmi silné antirakovinové účinky, flavonoidy příznivě působí na srdce, cévy, snížení krevního tlaku a ledviny, draslík, fosfor a vápník.

Nutriční hodnota – Mandarínka (100g)

KJ – 193   Kcal – 44   Bílkoviny – 0,8 g  Tuky – 0.3 g   Vláknina – 1.8 g

Mandarinka obsahuje minerály – 100 g

Draslík 154 mg Sodík 2,01 mg
Hořčík 12,06 mg Vápník 37,2 mg
Mangán 0,042 mg Zinek 0,073 mg
Měď 42 µg Železo 0,15mg

mandarinky na strome

Mandarinka obsahuje vitamíny – 100 g

Vitamín A 684 IU Foláty 16,01 µg
Vitamín B1 0,058 mg Niacín (vit. B3) 0,324 mg
Vitamín B2 0,032 mg K. pantoténová 0,226 mg
Vitamín B6 25,91 mg
Vitamín E 0,24 mg

Vlivy mandarinky při hubnutí

Mandarinky mají nízký glykemický index a nízkou energetickou hodnotu. To znamená, že jsou výborné nejen během hubnutí. Vysoký obsah vitamínů v mandarinkách podporuje metabolismus a tím i hubnutí. mandarinky jsou také vhodné při redukčních dietách, jako doplněk jídelníčku na hubnutí.

Tak jak to je s citrusovými plody a hubnutím?

Citrusové plody jsou při hubnutí nejen povoleno nebo i nutností. Zda si zvolíte pomeranč, pomelo, mandarinku, grapefruit nebo jiné ovoce, tak uděláte dobře. Díky těmto exotického ovoce si podpoříte zdraví, hubnutí a celkově budete více fit!

Pokud chcete zvýšit příjem nejen vitaminů a zároveň si pochutnat, tak klikněte sem a najdete zde 4 recepty na skvělé studené polévky.