Spinning nejen na hubnutí

Spinning

Co tak si v novém roce vylepšit postavu a zdraví? Spinning je na to ideální. Pokud nevíte jak zhubnout, tak k úpravě jídelníčku přidejte 3 krát v týdnu hodinku spinningu a kila budou ubývat jako po másle. Spinning je výborný na hubnutí nejen kvůli spotřebě kalorií, resp. kj.

Co je spinning

Je to skupinové cvičení (můžete ho cvičit i individuální) na stacionárním kole, při kterém se účinně pálí nadbytečný tuk a je nabyta tukuprosté svalová hmota. Cvičí se při hudbě, aby se mysl ještě více uklidnila a soustředila jen na cvičení. Nejdůležitější je intenzita cvičení a tepová frekvence srdce při cvičení.

Spinning – spotřeba kalorií – kj, resp. energie

Spotřeba kalorií je závislá na intenzitě cvičení a na tělesné hmotnosti. Obecně můžeme uvést, že za hodinu spinningu spálíte cca 500 – 800 kalorií

Přesnější výpočet spotřeby kalorií, resp. kj za hodinu spinningu

Spotřeba kcal / kj za hodinu (nižší intenzita) = 8 kcal (34kj) x vaše hmotnost

Spotřeba kcal / kj za hodinu (vyšší intenzita) = 10 kcal (42kj) x vaše hmotnost

Spinning – pro koho je vhodný?

Toto cvičení je vhodné i začátečníkům, kteří nemají natrénováno kondici, ale i pro každou věkovou skupinu: od dorostu, dospělých až po lidi starší. Pokud jste ale začátečník, tak cvičte pod dohledem instruktora. Instruktoři Vám účinně sestaví cvičební plán, podle Vaší kondice, věku a cíle cvičení na co se chcete zaměřit (hubnutí, kondice, zdraví …).

Plusy spinningu nejen při hubnutí

  • Výborný sport na hubnutí
  • Cvičíte v klidu domova nebo v centru
  • Účastnit se ho může každý, koho zdravotní stav je v pořádku
  • Nemusíte se spoléhat na počasí venku
  • Postupně zvyšujete svou kondici
  • Tvorba svalstva

Mínusy spinningu

  • Zabezpečení spinningového kola (pokud chcete cvičit doma)

Na co nezapomenout!

Se spinningovým cvičením je nejlepší začít, jak při všem, pouze pokud je Váš zdravotní stav v pořádku. Problémy by mohly nastat při cukrovce, nebo kardiovaskulárních onemocněních. Souhlas Vašeho ošetřujícího lékaře je potřebný. S tímto cvičením lze regulovat svoji hmotnost – zhubnout, mít lepší kondici, vytvořit si svalstvo nebo jako doplňkové cvičení při jiném sportu. Důležitý je Váš záměr. Proto se rozhodněte co chcete docílit a do centra jeďte až když máte představu.

O vše ostatní kolem průběhu cvičení se postarají instruktoři. Vhodné oblečení je opravdu třeba při tomto cvičení, nesmí Vás nijak omezovat, tisknout nebo škrábat. Nejvhodnější jsou materiály které odsávají Váš pot, jsou vzdušné a přiléhavé. Informujte se ve sportovních prodejnách. Vhodná obuv je také důležitá, nohu musíte mít dobře zafixovanou a podrážka by měla být tvrdá, ne měkká tato je nevhodná. Dostačující pitný režim, to znamená pít během celého dne průběžně. Za den minimálně dva litry čisté vody. Pijte i během cvičení!

Jak již bylo řečeno, spinning je ideální sport na hubnutí. Pomůže Vám spálit až 800 kcal za hodinu. Pokud ale chcete, aby se Vám podařilo zhubnout, nesmíte podcenit správné stravování. Spinning je vyčerpávající, a proto Vaše tělo bude potřebovat vhodnou stravu nejen kvůli hubnutí, ale i na správnou regeneraci. Více o stravě naleznete v ostatních článcích.