Obezita a zdravotní rizika. Hubnutí

Ne každý z nás si uvědomuje, že obezita je nejen estetickým problémem, ale přináší s sebou i mnohé zdravotní rizika. Pokud trpíte obezitou, nemůžete být zdraví, protože každý kilogram vaší nadváhy nadměrně zatěžuje celý váš organismus, nejen vaše kosti a klouby, ale i vaše srdíčko a celý kardiovaskulární systém. Je tedy jen otázkou času kdy se toto zatížení projeví v podobě onemocnění, které přímo souvisí s obezitou. Je tedy pouze na vašem rozhodnutí zda budete čekat, než se projeví některé ze závažnějších onemocnění, nebo se zbavíte přebytečných kil, a tím podstatně snížíte riziko jejich výskytu. Každý jeden z nás jsme sami zodpovědný za své zdraví.

Zdravotní rizika související s obezitou:
– Rakovina. S obezitou narůstá i riziko vzniku rakoviny. Nikdo z nás nechce onemocnět na tuto zákeřnou nemoc, ale položte si otázku co konkrétně děláte proto, abyste ji nedostali? Pokud máte obezitu, jste již v rizikové skupině, proto nečekejte na zázračné metody hubnutí, ale pusťte se do zdravé úpravy Vašeho životního stylu už dnes a začněte hubnout.

– Vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol. Na tato onemocnění jsme si bohužel už až příliš zvykli, často je považujeme za běžnou součást života v zralejším věku. Je bohužel pravda že obezita v dnešní době postihuje stále více lidí a s tím roste i počet lidí, který se léčí na tato onemocnění. Je důležité při tom vědět, že léky často jen udržují určitou hodnotu krevního tlaku, ale neléčí ho. Základem pro vyřešení tohoto zdravotního problému je zdravá úprava životního stylu, a ochota udělat několik změn ve svém životě a zhubnout.
– Infarkt, mozková příhoda. Jsou důsledkem problémů s vysokým krevním tlakem či cholesterolem. Čili obezita má přímí vliv na předčasné úmrtí čímž zkracuje náš život. My sami odpovídáme za to, zda život prožijeme ve zdraví, nebo ho budeme jen dožívat, odkázán na pomoc jiných.

To zda onemocníme, nebo ne do značné míry závisí na našem přístupu ke svému zdraví. Pokud se k němu stavíme lhostejně, podceňujeme svou nadváhu – obezitu, jsme čekateli a je jen otázka času, kdy si budeme klást otázku “proč jsem onemocněl právě já?”.
V podstatě se dá říci, že nadváha – obezita zvyšuje riziko většiny onemocnění a neprospívá ani samotnému léčení. Proto se rozhodněte hubnout – čím dříve, tím lépe – a nejlépe ještě dnes. Vždyť hubnutí není až tak složité. A zdraví je důležité a ani ten dobrý vzhled není k zahození.

Tým hubnuti.peknetelo.eu

Prohlédněte si:
Jídelníček na hubnutí