Plán

Plán na hubnutí. Hubnutí jako?

Hubnutí jako? Základem úspěchu je dobrý plán na hubnutí. Pokud ho nemáte, tak natrvalo nezhubnete. Prohlédněte si plán, který Vám pomůže připravit se na účinné hubnutí.
V první řadě záleží na tom, kolik chcete zhubnout. Plán na hubnutí je jiný při mírné nadváze a při velké nadváze. Dále je rozdílný při dobrém metabolismu a při zpomaleném metabolismu. Součástí každého plánu musí být odhodlanost. Díky plánu Vám hubnutí půjde snadněji, ale přece musíte udělat nějaké změny. Těšte se, jako zhubnete! Půjde Vám to lépe a už si nebudete muset klást otázku – hubnutí jako? Sestavte si svůj vlastní plán. Viz také doporučení na konci textu.

1. Hubnutí jako? Plán na hubnutí – chci zhubnout do 5 kilo – dobrý metabolismus

Váš plán je jednoduchý. Alespoň 2-3 dny si pište, co a kdy jste snědla. Pokud jíte pravidelně a chcete zhubnout, tak snižte jednotlivé porce o 20% kalorií. Například: K snídani si dejte o jeden plátek sýra nebo šunky méně. Na svačinu si namísto banánu (sladkosti), dejte pomeranč (menší sladkost). Na oběd snězte namísto celé přílohy pouze polovinu ,……….. a takto pokračujte až do večera. Pište si, co jíte v průběhu hubnutí. Budete vědět zhodnotit, zda se Vám podařilo snížit příjem kalorií. Pokud vypijete alespoň 2 litry tekutin denně, pak během měsíce, dvou ty kila bez problémů zhubnete. A ani se kvůli hubnutí nemusíte stresovat.

2. Hubnutí jako? Plán na hubnutí – chci zhubnout do 5 kil – zpomalený metabolismus

Pokud máte zpomalený metabolismus (to zjistíte tak, že velmi málo jíte a stále nevíte zhubnout), bude Vám hubnutí trvat déle. Psaní, toho co sníte, platí stejně jako v části 1. První část plánu je jednoduchá. Prvních 10 dní začněte jíst pravidelně. Může se stát, že trošku přiberete, ale bez toho se metabolismus nezrychlí. Váš denní příjem kalorií stabilizujte na 1500 – 2000 denně. Nezapomeňte do stravy zařadit hlavně bílkoviny a živiny (vitamíny ,…..). Také pijte dostatek tekutin. Alespoň dvakrát v týdnu se hýbejte (fitness, plavání, rychlé procházky ,……). Tělo postupně zrychlí metabolismus a začnete hubnout. Nezapomínejte, že pokud ty kila zhubnete hladovkou, tak potom je znovu přiberete – začarovaný kruh, který škodí Vašemu zdraví.

3. Hubnutí jako? Plán na hubnutí – chci zhubnout více 5 kilo – dobrý metabolismus

Platí totéž, co u možnosti 1, s tím rozdílem, že to bude déle trvat. Proto je důležité jednou za 10 dní hodnotit stravu (dle zapsaných jídel), těšit se s dílčích výsledků, poučit se z případných chyb – udržíte si tím vnitřní motivaci, která výrazně přispívá ke snížení hmotnosti. Přidejte pohyb.

4. Hubnutí jako? Plán na hubnutí – chci zhubnout více 5 kilo – zpomalený metabolismus

Pokud máte větší nadváhu a zpomalený metabolismus, budete to mít těžší – ale zvládnutelné. Postupujte stejně jako u možnosti 2, ale počítejte s tím, že po nastartování metabolismu budete hubnout 1-4 kg měsíčně. Takže Vaši vysněnou postavu nebudete mít hned. Ale je to jediná možnost jak zhubnout natrvalo bez diet a hladovění.

Doporučení: Jelikož plán na hubnutí, se sestavuje i podle dalších kritérií, prostudujte si tuto stránku, abyste si dovedli ještě lépe upravit svůj plán. Viz například “zdravé a účinné hubnutí” nebo si prohlédněte vzorový “jídelníček” a další. Pokud se Vám tato stránka líbí, doporučte ji prosím svým přítelem (napr. cez facebook). Pokud chcete zdarma dostávat správné rady a tipy na hubnutí, vypište své jméno a email (vpravo).

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu