Běh, běhání-hubnutí během

Chcete zhubnout? Začněte správně a máte velkou šanci. Pokud špatně začnete, máte jistotu, že i přes snahu nezhubnete. Více v článku hubnutí-jak začít.

Chcete zhubnout? Chcete si zlepšit zdraví a kondici? Začněte běhat !!!. Hubnutí, zdraví a běh se vhodně doplňují. Při hubnutí během si však dávejte velký pozor na to, abyste si neublížili. Jak začít pokud jste již obézní? Kolik kalorií spálíte během? Co dělat pokud se dostanete do stereoptypu? Jak se stravovat a je lepší běh na rychlost nebo na vzdálenost? Na všechny tyto otázky Vám dáme odpověď. Pak se stačí už jen rozhodnout a začít. Brzy Vám nejen Vaše zdraví ale i postava budou vděčné.

Běh, běhání – spotřeba kalorií

Spotřeba kalorií při běhu závisí na Vaší hmotnosti a rychlosti běhu, resp. běhání. . Výsledná spotřeba kalorií je uváděna za 60 minut, respektive 1 hodinu běhání

Vaša váha je                                        60 kg              75 kg                    90 kg  

Běh – 9 km/h (pomalý)                        610 kcal           760 kcal               920 kcal

Běh – 12 kmh / (rychlý)                        761 kcal         920 kcal               1105 kcal

Běh  – šprint                                      1062 kcal        1310 kcal               1597 kcal

 

Proč je běh vhodný na hubnutí?

Běhání je na hubnutí optimální z toho důvodu, že pro tělo je přirozené a spálíte při něm dostatečné množství kalorií. Běhání zapojuje převážnou část Vašeho svalstva a kromě hubnutí zvyšuje kapacitu plic, pomáhá Vašim cévám a srdci, resp. Vašemu zdraví. Pokud chcete zhubnout, zaměřte se převážně na vytrvalostní běh. To znamená 2-3 v týdnu alespoň po 30 minut. Nezapomeňte na kvalitní obuv a běhejte raději na měkčím podkladu.


Pouze správné běhání bez zranění Vám přinese pocit štěstí, lepší zdraví a pěknou postavu. Víte jak správně běhat?


 

Jste už obézní? (Máte velkou nadváhu)

Tak s běháním opatrně. Vaše tělo na běh není připraveno. Pokud začnete hned běhat, můžete si více ublížit (klouby, sval ,…..). I na dobré věci si tělo musí postupně zvyknout. Proto minimálně 3 týdny nahraďte běhání, rychlou chůzí. Pak pomalu začněte běhat. Pokud máte jiné zdravotní problémy, poraďte se ze svým lékařem zda je běhání pro Vás vhodné.

Běhat na čas nebo na vzdálenost?

Pokud běháte hlavně kvůli hubnutí, tak Vám doporučuji běhání na vzdálenost. Při něm až tak nezáleží, jak rychle běžíte a hubnout budete přibližně stejně rychle. Spalování kalorií je úměrné spálenému kyslíku. Během rychlého běhu, tělo spaluje více, ale pokud běžíte na vzdálenost, tak ji zase rychleji proběhnete. Pokud běžíte pomaleji, tak sice méně spalujete ale zase delší dobu. Proto běhání na vzdálenost je při hubnutí lepší.

Běhání, hubnutí a stereotyp
Pokud začnete běhat, tak pro tělo je to pozitivní šok. Nastartuje se, začne spalovat tuky, ale časem si zvykne na zátěž. Proto postupně potřebujete mírně zátěž zvyšovat, aby se vaše tělo při hubnutí nedostalo do stereotypu.

Běhání, hubnutí a výživa

Nezapomínejte, že při správném hubnutí Vám pohyb pomůže. Ale výživa těla je minimálně stejně důležitá, pokud ne důležitější. Při každém pohybu, při běhání to platí dvojnásob, se tělo vyčerpává a opotřebuje. Vznikají volné radikály, které tělo potřebuje eliminovat. Proto nezbytnou součástí pohybu musí být správná výživa. Nepodceňte to! Pokud si po běhání řeknete, že už nebudete nic jíst, abyste si to nepokazili, tak to je největší hloupost, kterou můžete udělat. Tělo potřebuje proteiny a ostatní živiny.

Jojo efekt – běhání a hubnutí

Pokud se na začátku silně namotivujete a budete běhat 4-5 krát v týdnu, tak Vám hubnutí půjde rychleji. Ale má to i druhou stranu mince. Pokud zhubnete a pak přestanete běhat, tak zákonitě přiberete zpět a zklamete se. Proto raději 2-3 krát v týdnu a po ukončení hubnutí přejít na interval alespoň jednou týdně.

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu

Určitě si přečtěte:

Snížení chuti k jídlu
Jste hladový? To je normální. Ale snížení chuti k jídlu (potlačení chutí k jídlu) Vám při hubnutí pomůže. Vyzkoušejte 5 způsobů jak na to!

Zdravé a účinné hubnutí
Jediná možnost jak zhubnout natrvalo, je zkombinovat zdravé hubnutí a účinné hubnutí. Jiná možnost neexistuje! Jaké jsou to?