Celulitida není záležitostí pouze “tučných” lidi, dejte si pozor!…

pomarancova pokozka-hubnuti,celulitida

Mnohé ženy (ale i muži) jsou touto neestetické chybičkou postižený. Proč vzniká celulitida, u koho se vyskytuje častěji a co zlepšit abyste celulitidy zbavili??? Najdete zde pár informací, které Vám mohou pomoci zbavit se tohoto problému…

O celulitidě – ve zkratce

Celulitida je, dá se říci “chybička” krásy, se kterou se trápí mnohý lidé. Celulitida je jinak řečeno “pomerančová” kůra na pokožce, nejčastěji stehen a hýždí, vyskytuje se však i na břišních partiích. Celulitida má různé stupně viditelnosti, ale v každém případě to není nic příjemného. Celulitida se zvykne číslovat od nuly, po číslo tři a čím vyšší číslo, tím je celulitida viditelnější. Celulitida je vlastně nashromážděná voda, tuk, někdy i kombinace, pod pokožkou.

obezne zenske telo s celulitidou

Koho postihuje celulitida nejčastěji?

Odpověď je asi jasná. Nejčastěji tato “vada” krásy postihuje právě ženy. Jsme na tom hůře, muže trápí tento problém pouze jednoho muže z deseti. A předpokládá se, že až přes 85% dospělých žen má někde na těle celulitidu, což je poměrně dost. Častěji však celulitida postihuje lidi s nadváhou nebo obezitou, ale můžete ji najít iu lidí s normální hmotností. Výskyt celulitidy není podmíněn pouze nadbytkem tuku v těle.

zensky zadek s oranzovou vrstvou celulitidy

Proč mám celulitidu?

Za výskytem celulitidy může být hormonální nerovnováha, nekvalitní stravování, zmiňovaná nadváha, obezita, genetika nebo třeba i špatné odvodnění těla.

Co dělat, abych se zbavila celulitidy?

Pokud Vám jde pouze o rychlé řešení a nechcete tomu věnovat příliš času a energie, tak si stačí zakoupit oblečení, které má stahující efekt (punčochy, kalhotky, silonky, pás…), nebo něco delší, aby to případná místa zakrylo (tunika , delší top, šaty…). Chcete-li se zbavit celulitidy a to skutečně a správně, tak musíte změnit celkový životní rytmus.

Úprava stravování – je to nezbytný krok ke úspěšnému zbavení se celulitidy. Možná se Vám do toho moc nechce, ale jiná správná a zdravá možnost není. Právě jídlo je nejčastějším kamenem tohoto problému. Mastné jídla, vyšší množství cukrů, nepravidelnost, obecně špatná skladba a přílišné množství konzervantů ve stravě, toto všechno je velkou pomůckou, jak mít celulitidu. Začněte se stravovat v pravidelných dávkách, rozumně, volte jídla s nižších množstvím tuku a také sacharidů. Zapojte do svého stravování raději ryby, semínka a ořechy, na místo tučných “slaných” dobrot a masa. Najděte si nějaký způsob zdravějšího stravování, který Vám bude vyhovovat a dejte ho do praxe.

tucny muz si vybera medzi zdravym a nezdravym jidlomZměna pitného režimu – i tento bod nesmíte vynechat. Voda s celulitidou souvisí, i když se Vám to možná na první pohled nezdá… Při odstranění celulitidy je důležité, abyste měli pitný režim dostatečný a pravidelný, stejně jako stravování. Většinu tekutin pijte dopoledne, dokud se dobře odvodňují a odpoledne už jen méně, abyste nezavodňovali. Pijte vždy průběžně a ne nárazově. Minerálním, syceným a slazeným vodám se vyhněte, zvolte raději vodu (z vodovodu), neperlivé kojenecké minerální vody, zelený nebo jiné bylinné čaje, bez medu a sladidla a jen 2 šálky za den.

Pohyb a posilování – pohyb je pomůckou v tom, že díky němu spálíte energii z přijatého jídla, z podkožního tuku ale hlavně, že zpevníte partie, které jsou celulitidou postiženy. Najděte si nějaké cvičení, které Vás bude bavit nebo začněte chodit do posilovny, každý druh cvičení či aktivity se počítá k dobru. Pak už jen setrvat a dělat to správně.

Klikněte sem a dozvíte se jak zdravě zhubnout z obličeje a jak se zbavit dvojité brady.