Hubnutí a dieta – pochopte rozdíl a podaří se Vám zhubnout

hubnuti

Neúspěch při hubnutí je často způsoben nepochopením hubnutí a diety jako takové. Poznejte rozdíl a zhubněte. Jaký je hlavní rozdíl v chápání diety a hubnutí, resp. v úspěchu a neúspěchu.

Dieta na hubnutí

Většina lidí s nadváhou vnímá dietu jako krátkodobou změnu stravování. Např.: 1 měsíc budu přísně dodržovat dietu, resp. málo jíst a zhubnu. Poctivě dodržujete jídelníček na hubnutí, energetická hodnota potravin je pro Vás vše, denně cvičíte různé cviky na hubnutí, případně si koupíte pilulky na hubnutí, ……. Může se Vám to podařit ale co potom. Když se vrátíte k původnímu stravování, tak opět přiberete – jojo efekt. A v podstatě nezáleží na tom jakou dietu si vyberete – zda dukanovu dietu, 90 denní dietu, …. Rozdíl může být jen v tom, jak velmi ublížíte svému zdraví během diety. A proto dieta (jak ji většina lidí vnímá) nevede k trvalému snížení hmotnosti. Jak to víme. Vždyť 80-90% lidí, který zkoušejí diety na hubnutí, nikdy natrvalo nezhubne. A jaká je šance, že se zařadíte mezi zbývajících 10%? Malá!

Úspěšné hubnutí

Úspěšné hubnutí znamená jen jedno. Pokud máte nadváhu, nejlepší cesta jak zhubnout je ta, že se nebudete soustředit pouze na hubnutí ale na to, abyste změnili svůj životní styl k lepšímu. Aby Vaše tělo mělo dostatek živin, vitamínů, bílkovin … – Aby bylo zdravější. A abyste snědli jen tolik kalorií, kolik Vaše tělo spotřebuje – resp. pokud chcete zhubnout tak o cca 20% méně. A protože naše tělo je stavěné na pohyb, tak se začněte hýbat! Ne jen kvůli hubnutí, ale kvůli svému zdraví, kondici, vzhledu a až nakonec kvůli hubnutí. Jak je to jednoduché. A výsledek? Budete se lépe cítit, budete zdravější, krásnější a nakonec i hubenější – a po čase Vás to začne i bavit.

Jak to vnímáte vy? Doufám, že správně. Věřím, že hubnutí dotáhnete do úspěšného konce!

Pozn.: Ano, je důležité sledovat si i energetickou hodnotu potravin, glykemický index, případně na inspiraci použít jídelníček na hubnutí. Ale jen jako pomůcku při cestě za pevnějším zdravím a pěknou postavou.

Tým hubnuti.peknetelo.eu