Zdravá dieta na hubnutí

Zdravá dieta na hubnutí je ta správná cesta jak zhubnout. Zdravá dieta přináší nejen hezčí postavu, ale zdravá dieta pomůže i Vašemu zdraví a pomůže předcházet jojo efektu.

Zdravá dieta na rozdíl od ostatních diet má dvě zásady. Ano, potřebujete snížit příjem kalorií, ale aby se Vaše dieta na hubnutí mohla nazývat zdravou, potřebujete zvýšit příjem živin. Věděli jste, že tělo dospělého člověka potřebuje pro správné fungování desítky živin denně? Počínaje vitamíny, minerály, enzymy, vlákninou, … konče bílkovinami a vhodnými sacharidy. A tyto živiny potřebujete do svého organismu při hubnutí bezpodmínečně dodat. Protože Vám pomohou zhubnout tak, že Vaše tělo se při hubnutí nebude trápit, nebudete nervózní a zabráníte jojo efektu. A to přece chcete, nebo ne?

Zdravá dieta na hubnutí, resp. zásady zdravého hubnutí jsou všeobecně známé. 2 litry tekutin denně, dostatek zeleniny a ovoce, alespoň 1 gram bílkovin na kilogram Vaší hmotnosti denně, 20 gramů vlákniny denně, vynechání sladkostí, pečiva, tučného masa a takto bychom mohli pokračovat dál. A tady nastávají 2 základní problémy, které musíte při zdravé dietě na hubnutí zvládnout.

  1. Dokážete si zdravou dietu sestavit tak, abyste vše splnili – dostatek všech živin, při menším počtu kalorií? Protože neexistuje univerzální jídelníček funkční pro každého. Každý jsme jiný, máme jinou výšku, váhu, věk, metabolismus, návyky a samozřejmě genetiku.
  2. Pokud uděláte hodně změn najednou, dokážete to vydržet? Budete mít dostatečnou motivaci nevzdat zdravou dietu předčasně? Motivace a udržení emocí na uzdě je pilířem úspěšného zhubnutí.

Pokud to zvládnete, tak zdravá dieta je ta pravá pro Vaši postavu, resp. pro Vaše hubnutí. Pokud nejste alespoň dílčí odborník na správné stravování a bojíte se, že hubnutí, resp. zdravou dietu nezvládnete, obraťte se na nás, rádi Vám pomůžeme. Zdravá dieta je základem naší pomoci lidem s nadváhou.

Tým hubnuti.peknetelo.eu

Přečtěte si:

Hubnutí stehen
Hubnutí podle krevních
Hubnutí bez cvičení