Hubnete? Jako nevzdat hubnutí a úspěšně zhubnout?

Jste v procesu hubnutí – hubnete? Určitě na Vás přijde menší či větší krize. Jako nevzdat, resp. nepokazit hubnutí?

Je přece normální, že nepracujeme jako stroje, že ne vždy jde všechno tak snadno jak si umíníme. Pokud již určitou dobu hubnete, určitě víte, o čem mluvíme. Hubnutí je proces, který trvá určitou dobu a každý kdo hubne, pozná co je to větší, či menší krize. Ať už je to krize v podobě ztráty motivace, nebo z dílčího uspokojení nebo …. Na druhé straně ale každá krize nebo pokušení při hubnutí se dá zvládnout. Hlavně pokud hubnete zdravě bez nesmyslných diet a hladovění – jednoduše řečeno pokud hubnete s rozumem

Jak se vypořádat s problémy při hubnutí?

1. Ztráta motivace při hubnutí – Pokud jste se pustili do hubnutí, na začátku to šlo snadněji, protože jste byli vysoce motivovaný. Ale pokud hubnete již například 2-3 měsíce, je možné, že motivace postupně vyprchává (ne u každého). Pokud je to Váš případ, tak zapracujte na dostatečné motivaci – pozitivní myšlení, odměny za dílčí úspěch ,….. Ještě pomáhá zapomenout na dílčí úspěchy při hubnutí a začít jakoby úplně znovu.

2. Hubnutí se výrazně zpomalilo – Je normální, že pokud hubnete zdravě, tak první měsíc můžete zhubnout např.. 5 kilo, ale dál se to může výrazně zpomalit. Pokud např.. 2. Měsíc zhubnete pouze 1 nebo 2 kila, pravděpodobně budete zklamaný, protože jste již pravděpodobně počítali s tím, že i druhý měsíc zhubnete 5 kilo – a to Vás může nahlodat. Ale je to úplně normální. Nikdo nehubne každý měsíc stejně a natož již ne 5-7 kilo měsíčně. S tím je třeba smířit. Raději si stanovte cíl, že v průměru zhubnete 2-3 kila měsíčně a vše na více Vás příjemně překvapí a nakopne do dalšího hubnutí.

3. Uspokojení se – zhubli jste již např.. polovinu se své nadváhy. Pokud se v této fázi, hubnutí např.. zpomalí, může se stát, že se začnete uspokojovat s dílčím výsledkem. “Vždyť už jsem zhubl 10 kilo i to je úspěch” a podobně. Pokud to předčasně vzdáte, časem se stane, že si to budete vyčítat a je dost možné, že znovu přiberete. Jednoduše si nemůžete dovolit to předčasně vzdát. Vždyť pokud hubnete např.. 3 měsíce, tak určitě zvládnete i další 3 měsíce.

4. Negativní vlivy okolí – jsou dvě skupiny lidí, ti co Vám závidí, že jste už něco zhubli – ti Vám budou říkat, že Vám to už stačí a že již nepotřebujete zhubnout. A pak ti, kteří Vás mají rádi. Tito lidé Vám mohou poškodit neúmyslně. Přijdete na návštěvu, tak Vám nabízejí dobroty, a pokud si nedáte, tak se rozzlobí a tak si nakonec dáte. Ale to může ohrozit Vaše hubnutí a Vaši pevnou vůli. Proto lidí, kteří Vás mají rádi poproste, aby Vás podpořili a neponoukali Vám jídlo, které Vám při hubnutí nepomůže. Ale řekněte jim to dopředu.

Pokud hubnete měsíc, dva, či půl roku, držíme Vám palce, abyste hubnutí dotáhli do konce a abyste byli na sebe hrdý, že se Vám to úspěšně podařilo.

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu

Může Vás zaujmout:

Jídelníček na hubnutí
Hladovka? Raději hubnutí bez hladovění