Hubnutí – jak zhubnout? – Fakta

Hubnutí je jednoduché, ale musíte se snažit zhubnout správně. Co musím dodržet, když chci zhubnout? – Fakta

Pár základních faktů, které Vám dají návod jak zhubnout. Pokud je dodržíte, tak s nimi hubnutí určitě zvládnete.

  1. Neulehčujte si hubnutí – rozumím pod tím to, že nehledejte způsoby hubnutí, které budou hubnout za Vás. Proč? Odpověď je jednoduchá – NEFUNGUJÍ! Jako příklad uvedu – pilulky na hubnutí, nesmyslné diety na hubnutí, případně hladovění. Pokud opravdu chcete zhubnout, Hubněte tak jak se má – správně!
  2. Správně, resp. účinné hubnutí popíši pár slovy: strava – pravidelná (4-5 krát denně), výživná (obsahuje zeleninu a ovoce), vhodná na nastartování metabolismu (dostatek bílkovin), přiměřená energetická hodnota potravin (kalorie pod kontrolou) pitný režim – vypijte denně cca 2 litry vody, pokud jste dosud nepili žádnou vodu, přidávejte si ji postupně. Pohyb (cviky) – cvičte alespoň 3 krát v týdnu po 45 – 60 minut, kombinujte kondiční cviky (běh, aerobic, kolo, ..) a cílené cviky (cviky na břicho, cviky na boky, …)
  3. Průběžné hodnocení hubnutí – nezaměřujte se jen na úbytek hmotnosti. Pokud chcete, aby Vaše hubnutí bylo účinné, je normální, že někdy Vám váha neklesne a někdy zas ano – pokud chcete zhubnout a soustředíte se jen na váhu, tak Vás to může jen zdeptat a hubnutí předčasně ukončíte. Zaměřte se hlavně na to, aby během hubnutí byla Vaše strava zdravá a vyvážená a abyste dodrželi pohyb, resp. cvičení. Úbytek hmotnosti se dříve či později dostaví
  4. Začněte – můžete si samotné hubnutí naplánovat jakkoliv zdravě, resp. správně ale musíte začít. Hodně lidem se nepodaří zhubnout jen proto, že nezačali.

hubnuti - ženaZdá se Vám to složité? Pokud opravdu chcete zhubnout, tak to určitě zvládnete. Vždyť hubnutí je v podstatě tak těžké jako přibírání. Pokud jste se špatně stravovali – přibrali jste (a nepotřebovali jste žádné tabletky na přibírání), pokud se začnete stravovat zdravě a přidáte pohyb, tak se Vám podaří zhubnout a navíc ani samotné hubnutí nebude složité (možná první dny, než si zvyknete na nový způsob vašeho života)

Související:        cviky na hubnutí         jídelníček na hubnutí zdarma