Pomáhá mango při hubnutí nebo ne???

čerstvé ovoce pri hubnuti

Jak je to s tímto ovocem při hubnutím??? Mohu jíst mango nebo raději ne? Pomůže mi toto ovoce zhubnout? Možná jste slyšeli, že mango má hodně cukru, ale to není až tak pravda… Mango je jako většina exotických ovoci nabité živinami a Vy jej můžete využít při hubnutí ai při zlepšení svého zdraví.

Mango je zdravé a chutné ovoce, které obsahuje vitaminy A, B, C, E, K, minerální látky, vlákninu, sacharidy, kyseliny a dobré tuky. Je nabité opravdu tím, co potřebujete při hubnutí mít, aby Vaše trávení pracovalo, tak jak má… Trávení však není to jediné co je ideální. Mango Vám pomůže i při podpoře imunitního systému, dýchacích cest, kvality vlasů a nehtů, dobrého zraku a také podpoře nervového systému. Mango zlepšuje zdravotní stav a urychluje metabolismus, ale není to žádný zázrak, díky kterému zhubnete 5 kilo… Mango je vhodnou součástí vyváženého stravování během hubnutí.

Výhody manga při hubnutí

Výhod konzumace manga při hubnutí je dostatek a proto se ho vůbec “neostýchejte”…

  • Podporuje metabolismus
  • Zlepšuje pravidelnou stolici
  • Močopudné účinky (odvodňuje)
  • Detoxikuje organismus
  • Dodává energii průběžně

Nevýhody manga při hubnutí

Jeho mírnou nevýhodou je jeho vyšší energetická hodnota (62Kcal na 100 g ovoce), jako u jiných druzích ovoce, ale pozitiva daleko převyšují.

  • Trochu vyšší energetická hodnota než u jiných druhů ovoce

Použití manga během hubnutí

Mango konzumujte po 100 – 150 gramů za týden, ale toto množství si můžete rozdělit na několik “dávek”. Mango můžete používat do ovocných salátů, jogurtu, koktejlu, kaše, smoothie nápoje, tvarohu.

Není mango jako mango

Vybrat si správné mango je takové malé umění… Mango v obchodě vybírejte podle hmatu, barvy a měkkosti. Mango vybírejte měkké tak, aby když do něj zatlačíte prstem povolilo a pak se kůže manga dostala opět na povrch. Pokud nebude žádné měkké, tak si vemte nějaké a nechte ho doma dozrát, sice to může dlouho trvat. Dále vybírejte mango podle barvy, jeho barva by měla být oranžově, zelená a jeho povrch musí být bez poškození (žádné “rány”, ani trhlinky).

Mango je určitě vhodným doplňkem hubnutí a vyváženého stravování, ale není to “lék” na zhubnutí 5 kg za týden….

Share Button

Verze stránky Klasická | Mobilní