Hubnutí, resp. jak zhubnout po porodu pokud kojím?

hubnutí po poroduJak zhubnout po porodu pokud kojím. V takovém případě je hubnutí po porodu těžší. Dejte si pozor zejména na 3 nejčastější chyby.

V dnešní moderní době, kdy dobrý vzhled je důležitý, pro mnoho žen až nejdůležitější se často mateřství, resp. období po porodu bere jako něco nežádoucí – zejména pro zaměstnavatele. Takže mnoho žen chce zhubnout po porodu velmi rychle. Často se při hubnutí po porodu zapomíná na dítě, resp. pokud ho kojíte, tak na dostatek mléka. Reklamy sice říkají, že náhrady mléka jsou skoro rovnocenné – resp. vyvolávají takový dojem. Ale to v žádném případě není pravda. Takže hlavní zásada na hubnutí po porodu zní – “Pokud kojím, raději s hubnutím počkám!”

3 nejčastější chyby kojících matek při hubnutí

  1. Dieta na hubnutí – zejména diety typu zelná, dukanova dieta, mléčná dieta, … jsou vysloveně nevhodné, protože preferují pouze určitý typ stravy. Zakazují tuky, omezují sacharidy, …. – A pokud se je rozhodnete vyzkoušet na hubnutí po porodu, velmi si zkrátíte období kojení. Mléko se Vám brzy přestane tvořit. Protože na tvorbu mléka jsou kromě živin zapotřebí i tuky, sacharidy, …
  2. Cvičení – náročné cvičení, resp. cviky na hubnutí budou vyšilovat Vaše tělo a pro tvorbu mléka je to hřebík do rakve. Preferujte lehké aerobní cvičení – chůze, nordic walking, …
  3. Pilulky na hubnutí – platí totéž, co při dietách. Pilulky na hubnutí v žádném případě. Nikdy nemáte 100% jistotu, co přesně obsahují a tyto látky automaticky přejdou do mléka.

Pokud i přesto chcete zhubnout po porodu co nejrychleji, přečtěte si článek “hubnutí po porodu”, ve kterém jsou základní zásady stravování a pohybu. Ale pokud kojíte, vyvarujte se těmto třem chybám, protože např.. imunitu dítěte, zdraví dítěte, … už zpět tak snadno nezískáte. A kvůli urychlenému hubnutí po porodu a zhubnutí pár kilogramů to za to nestojí, i když se Vám může nyní zdát, že Váš největší problém jsou kila navíc.

Otestujte se, zda dokážete zhubnout bez jojo efektu – udělejte si test“. Jako inspirace pro Vaši snahu zhubnout se podívejte 5 denní “jídelníček na hubnutí” nebo týdenníjídelníček na hubnutí”