Hubnutí po porodu – Jak zhubnout po porodu?

Jak zhubnout po porodu? Častá otázka maminek. Hubnutí po porodu se dá úspěšně zvládnout, pokud dopředu pochopíte, že ve vašem těle nastaly určité hormonální změny, které mohou zpomalit samotné hubnutí po porodu. Problém zhubnout po porodu má téměř polovina žen.

V první řadě je důležité pochopit, že zhubnout prudce hned po porodu bude pro Vás a vaše děťátko velkým rizikem. Můžete předčasně ztratit mléko a v takovém případě si více poškodíte než pomůžete. Také těsně po porodu jsou hormonální změny ještě výrazné a tělo může nadměrně zadržovat vodu. A jelikož Vaše miminko, se nerozhoduje podle Vás, kdy bude spát a kdy ne, tak i Váš spánek a denní biorytmus je narušen. Pokud Vám hned po porodu automaticky neubývají kila, tak ještě počkejte a poraďte se s lékařem, kdy bude hubnutí po porodu nejvhodnější nastartovat.

Rady a tipy na hubnutí po porodu – jak zhubnout po porodu?
Pokud Vám lékař již doporučil hubnout, tak rovnou zapomeňte na drastické diety a hladovky. Soustřeďte se na následující zásady hubnutí po porodu a nastartujte své hubnutí.

1. V první řadě si musíte uvědomit, že nabrané kila jste nepřibrala ani za týden ani za měsíc, ale trvalo to 9 měsíců. Proto je důležité si připustit, že Vaše hubnutí po porodu bude určitou dobu trvat. Důležité je ale vydržet, abyste to zvládli na 1. pokus a nestresovali se hubnutím několik let. To by časem mohlo vést k tomu, že se smíříte se svou nadváhou a to asi nechcete. Zhubnout po porodu se dá a také vy to určitě zvládnete!

2. Jezte pravidelně – dopřejte si jídlo každé tři hodiny. Pravidelností dosáhnete to, že Vám hladina cukru v krvi nebude prudce kolísat a tím postupně zaženete choutky na sladké nebo na jiné pamlsky. Také Vám to pomůže zrychlit metabolismus.

3. Jezte menší porce – pokud budete jíst pravidelně, tak snižte porce jídla o cca 20%. Dejte si pozor na to, abyste nejedli očima, protože mnoho žen, které chtějí zhubnout po porodu, začne jíst častěji, ale porce si nezmenší a efekt se pak nemusí dostavit.

4. Jezte zdravě – ovoce a zelenina mají nejen živiny ale i vlákninu, která sytí a čistí tělo, což Vám napomůže zhubnout po porodu. A zdravé stravě se potěší i Vaše miminko – pokud ho ještě kojíte.

5. Pohyb – je zřejmé, že ve vyšším stádiu těhotenství jste měli méně pohybu. A proto pokud nyní pohyb zařadíte do svého denního režimu, určitě Vám to pomůže nastartovat hubnutí. Procházky nebo lehká aerobní aktivita Vám pomůže. O jiných typech cvičení se poraďte se svým lékařem.

Nezapomínejte, že hubnutí po porodu závisí i na faktorech, které jsou pro každou ženu výjimečné. Proto pokud si nejste jistá, jak zhubnout po porodu dejte na radu odborníků.

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu