Snížení chuti k jídlu

Jste hladový? To je normální. Ale snížení chuti k jídlu (potlačení chutí k jídlu) Vám při hubnutí pomůže. Vyzkoušejte 5 způsobů jak na to!

1. Je přirozené, že v České republice nás učili, že vše, co je na talíři třeba sníst. Že  se nepatří, pokud nedojíte. A o to jde. Máme to v sobě. Pokud jsme nedojedli všechno, co je na talíři, máme chuť to dojíst i když už nejsme hladový. Řešení? Naložte si menší porci (cca o 20%) nebo jezte z menšího talíře. Vůbec nebudete vnímat, že jste snědli méně. A budete spokojeny, že jste snědli všechno, jak se patří.

2. Přibližně 15 minut před jídlem vypijte 3 – 5 dcl vody. Jednak to pomůže trávení, ale co je podstatné, tělo bude vnímat, že už něco v žaludku máte a nebude tolik ptát. Vyzkoušejte, funguje to!
3. Jezte hodně vlákniny. Vláknina má sytící efekt, a budete mít pocit, že nepotřebujete tolik jíst. Jednoduše snížíte chuť k jídlu. Vlákninu najdete např. v ovoci a zelenině.

4. Jezte nejméně 5 krát denně. Na potlačení chuti k jídlu to zabírá. Pravidelná strava zajistí dostatečné množství cukru v krvi během celého dne, což zamezuje chuti k jídlu.

5. A to nejdůležitější. Jezte pomalu. Vychutnejte si každé sousto. Klidně jezte i 30 minut. Tělu chvíli trvá, než si uvědomí, že jíte a pokud jíte pomaleji, budete mít dříve pocit sytosti. To v konečném důsledku znamená, že méně sníte a hubnutí vám půjde rychleji.

Dejte tyto rady do praxe a uvidíte, že sníte méně než dosud. A vůbec při tom nemusíte být hladový a neohrozí to ani Vaše zdraví, neboť se převážně zbavíte choutek na nezdravá jídla, což dokonce Vašemu tělu pomůže.

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu

Share Button

Pokoušíte se mít hezkou postavu již dlouhou dobu a výsledky se nedostavují? Myslíte, že to není možné? Přidejte se do mé FB skupiny “Ideální postava - hravě a zdravě“ a získáte tipy a možnosti jak být fit, spokojenou a zdravou!

Facebook skupina - Ideální postava - hravě a zdravě

Verze stránky Klasická | Mobilní