Snížení chuti k jídlu

Jste hladový? To je normální. Ale snížení chuti k jídlu (potlačení chutí k jídlu) Vám při hubnutí pomůže. Vyzkoušejte 5 způsobů jak na to!

1. Je přirozené, že v České republice nás učili, že vše, co je na talíři třeba sníst. Že  se nepatří, pokud nedojíte. A o to jde. Máme to v sobě. Pokud jsme nedojedli všechno, co je na talíři, máme chuť to dojíst i když už nejsme hladový. Řešení? Naložte si menší porci (cca o 20%) nebo jezte z menšího talíře. Vůbec nebudete vnímat, že jste snědli méně. A budete spokojeny, že jste snědli všechno, jak se patří.

2. Přibližně 15 minut před jídlem vypijte 3 – 5 dcl vody. Jednak to pomůže trávení, ale co je podstatné, tělo bude vnímat, že už něco v žaludku máte a nebude tolik ptát. Vyzkoušejte, funguje to!
3. Jezte hodně vlákniny. Vláknina má sytící efekt, a budete mít pocit, že nepotřebujete tolik jíst. Jednoduše snížíte chuť k jídlu. Vlákninu najdete např. v ovoci a zelenině.

4. Jezte nejméně 5 krát denně. Na potlačení chuti k jídlu to zabírá. Pravidelná strava zajistí dostatečné množství cukru v krvi během celého dne, což zamezuje chuti k jídlu.

5. A to nejdůležitější. Jezte pomalu. Vychutnejte si každé sousto. Klidně jezte i 30 minut. Tělu chvíli trvá, než si uvědomí, že jíte a pokud jíte pomaleji, budete mít dříve pocit sytosti. To v konečném důsledku znamená, že méně sníte a hubnutí vám půjde rychleji.

Dejte tyto rady do praxe a uvidíte, že sníte méně než dosud. A vůbec při tom nemusíte být hladový a neohrozí to ani Vaše zdraví, neboť se převážně zbavíte choutek na nezdravá jídla, což dokonce Vašemu tělu pomůže.

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu