Chci zhubnout

Chci zhubnout a nepřibrat. Proč právě já mám nadváhu?

účinná dieta na hubnutíProč právě já mám nadváhu? Otázka, která trápí mnoho lidí. Některý si i uvědomují proč, druhý se tváří, že je to smůla a třetí se vymlouvat na genetiku. “To jsem zdědila po mámě”. Ne to jste zdědili “spíž”, ledničku a stravovací návyky. Samozřejmě, že i genetika ovlivňuje postavu člověka, ale nikdo na světě nemá svou váhu jen kvůli genetice.

Chcete zhubnout? A do které skupiny patříte vy? Je to jedno, hlavně abyste měli chuť něco s tím udělat. Podívejte se na největší příčiny nadváhy (“Proč právě vy?”) A spočítejte si, kolik z nich se Vás týká:

Pouze pokud jste ochotní udělat nějaké změny, tak Vám věřím, že Vaše “chci zhubnout” je upřímné a máte šanci dosáhnout hezké tělo.

  • Přejídání se – jíst hodně, dojídáte po dětech, máte rádi pamlsky a musíte je mít každý den.
  • Nepravidelnosti – celý den nejíte a pak večer chladnička před Vámi nemá šanci? Sníte, co vidíte, nedokážete odolat. Příčina je to, že přes den pravidelně nejíte. Nikde jinde.
  • Jíte nezdravě – ráno croassant s kávou, na svačinu koláček, oběd palačinky, svačina rohlík a večeře guláš? Jíte sice pravidelně ale kalorické bomby s minimem živin. Dejte si, ale s mírou.
  • Pohyb – alespoň 1-2 krát v týdnu.Jste tak vytížen, že nato nemáte čas? – výmluva – člověk si vždy najde čas nato, naco chce. Nebo jste jen líný?
  • Lenost – přesně víte, co byste měli, jen jste líný. Dobrá rada. Zůstaňte tlustý!
  • Genetika – má vliv na postavu, ale nestačí to, abyste se na ni vymluvili. Pokud má genetika na Vás vliv, tak se jen musíte víc snažit. Buďte rádi, že nemáte vážněji genetické preddispozice.
  • Další faktory …….

Kolik z nich se Vás týká, čím méně tím lépe. Pokud chcete zhubnout a nepřibrat, nemusíte hned všechno měnit.Dělejte postupné kroky, nejdříve se zlepšete v jedné, později v druhé a za rok bude z Vás úplně jiný člověk.

Chci zhubnout – postup na úspěšné hubnutí?

1. Pokud nevíte o hubnutí vše, začněte postupně – přečtěte si “hubnutí-úvod
2. Pokud hubnutí myslíte vážně, natrvalo dokážete zhubnout jen zdravě – více v článku “zdravé hubnutí
3. Součástí hubnutí musí být vhodný jídelníček, všeobecný vzorový jídelníček najdete zde – “dietní jídelníček na hubnutí
4. Pokud chcete opravdu dotáhnout hubnutí do konce, musíte mít plán na hubnutí, resp. plán jak zhubnout. Více v článku “plán na hubnutí”
5. Cvičení výrazně urychlí Vaše hubnutí, proto si přečtěte článek “Cviky na hubnutí

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu