Špatná dieta a hubnutí – Co Vás čeká?

hubnuti

Zhubnout se dá různými způsoby. Co Vás ale čeká, pokud Vaše dieta na hubnutí je špatná. Nic dobrého. Vaše následné zklamání bude velké

 

Diety a hubnutí
Svět nám každou chvíli přináší nové a nové diety na hubnutí. A když se podíváte ráno do zrcadla, rozhodnete se zhubnout. Protože se Vám ale nechce na sobě tvrdě makat – upravit si jídelníček, přidat cviky nebo cvičení, … otevřete si bulvár nebo seznam a google a hledáte dietu na hubnutí, nebo jídelníček, který zhubne za Vás. Ale co se stane potom? Výsledkem mohou být pouze dně možnosti.

1. Hubnutí, resp. dietu nezvládnu
Pokud jste si vybrali špatnou dietu typu zelná, mléčná, hladovka, … případně prudce snížily energetickou hodnotu potravin, které jíte nebo se spoléháte na pilulky na hubnutí (pozn. existují i ​​dobré diety, ne všechny jsou špatné), tak je velká pravděpodobnost, že samotné hubnutí nebo dietu ani nedotáhnete do konce a obrazně řečeno, skončíte ještě dříve než jste začali.

2. Hurááá, zvládla jsem to! – Předčasná radost
Pokud se Vám náhodou podaří dotáhnout hubnutí do konce pomocí nesmyslné – špatné diety, tak se netěšte předčasně. Jaké to bude mít pak následky po ukončení hubnutí?

  • Váš metabolismus je na velmi nízké hladině, což znamená, že pokud se nyní vrátíte k “normální” stravě, začnete pěkně přibírat a může se stát, že přiberete víc, než jste zhubli – jojo efekt
  • Špatná dieta na hubnutí přináší další zklamání. Pokud jste během hubnutí nejedli dostatek potřebných živin, Vaše tělo se sice zmenšilo, ale nedokázalo přirozeně úplně zmenšit Vaši kůži. Výsledkem je, že na obličeji, na břichu, … bude odstávat kůže, což vypadá hrozně a navíc budete vypadat o dost starší. Dokonce se Vás lidé začnou ptát, zda nejste nemocná – nemocný. A to chcete?
  • Energetická hodnota potravin při dietě typu zelná, hladovka, .. je velmi nízká, což na první pohled podpoří hubnutí ale opak je pravdou. Pokud snížíte energetickou hodnotu přijaté stravy pod cca 1000 kcal za den (přibližná hodnota – pro každého je jiná) a dosud jste jedli například 2500 kcal za den, tak budete nesmírně vyčerpaný, malátný, oslabíte si imunitní systém, budete náchylnější na nemoc, .. .. Pokud si jídelníček na hubnutí neupravíte na míru, tak ani nezačínejte hubnout.
  • Ubude Vám svalstvo, ovisnou Vám ramena, zeslábnou ruce, nohy, … A nemluvě o tom, že ubudnutý svalstvo je startérem jojo efektu

Raději zůstaňte tlustý jako byste měli dodržovat nesmyslnou dietu na hubnutí. Ještě lepší volba pro Vás je rozhodnout se zhubnout pomaleji – zdravě a natrvalo. Na první pohled to vyžaduje mnoho změn, ale vůbec to není tak těžké.

Rady na závěr

Pokud se tomu chcete vyhnout, nezaměřujte se jen na nízkou energetickou hodnotu potravin při Vaší dietě, ale sledujte si i bílkoviny, sacharidy, … – Více v dalších článcích. Tabulku – energetická hodnota potravin najdete zde “energetická hodnota potravin”

Jídelníček na hubnutí nekopírujte. Pokud někdo tvrdí, že konkrétní jídelníček na hubnutí mu pomohl, může to být pravda, ale neznamená to, že i Vám se s ním podaří zhubnout. Pro inspiraci si ale můžete prohlédnout zdravý jídelníček – “jídelníček na hubnutí zdarma”.

A nezapomeňte – raději zhubnout rozumně a zdravě napoprvé a natrvalo, jako držet “úžasné” diety na hubnutí a být stále tlustý.