Ideální váha – nejen kalkulačka

Ideální váha na výšku – tabulka, výpočet. Ideální váha – jak ji dosáhnout, resp. zhubnout? Ideální váha ženy, muže, hubnutí …..

Ideální váha ne vždy automaticky znamená ideální postavu. Proto neberte Vaši hmotnost jako prvořadou. Protože samotná hmotnost nemá dobrou vypovídací hodnotu. Nezohledňuje somatotypy Vaší postavy, genetiku, množství svalové hmoty, …. Raději se soustřeďte na to, abyste zdravě žili, pohybovali se a byli šťastný. Potom dosáhnete ideální postavu a ideálně váha Vás přestane zajímat.

Vypočítejte si i rychlost Vašeho metabolismu – “Metabolismus – výpočet”

Ideální váha – výpočet

Výpočet ideální váhy je jednoduchý, stačí když znáte svoji výšku. Podotýkám, že výpočet ideální váhy je pouze orientační a má podobnou vypovídací hodnotu jako BMI index. Proto tento výpočet berte s rezervou

1. Ideální váha ženy – výpočet (útlý typ postavy)

Ideální váha ženy = 20 x (výška v metrech) ²
Příklad: pokud měříte 170 cm, tak vaše ideální váha je 20 x (1,7) ² = 57,80 kilogramu, nebo 20 x 1,7 x 1,7 = 57,80 kilogramu

2. Ideální váha ženy – výpočet (mohutnější typ postavy)

Ideální váha ženy = 23 x (výška v metrech) ²
Příklad: pokud měříte 170 cm, tak vaše ideální váha je 24 x (1,7) ² = 66,47 kilogramu, nebo 24 x 1,7 x 1,7 = 66,47 kilogramu
3. Ideální váha muže – výpočet (útlý typ postavy)

Ideální váha muže = 25 x (výška v metrech) ²
Příklad: pokud měříte 180 cm, tak vaše ideální váha je 22 x (1,8) ² = 71,28 kilogramu, nebo 20 x 1,8 x 1,8 = 71,28 kilogramu

4. Ideální váha muže – výpočet (mohutnější typ postavy)

Ideální váha muže = 25 x (výška v metrech) ²
Příklad: pokud měříte 180 cm, tak vaše ideální váha je 22 x (1,8) ² = 81 kilogramu, nebo 20 x 1,8 x 1,8 = 81 kilogramu

 

Ideální váha tabulka – graf

Ideální váha tabulka – v řádku si najděte svou výšku a v sloupci svou váhu. Spojnice tohoto řádku a sloupce je Váš výsledek. Číslo ve Vašem políčku je Váš BMI index.

Pokud se výsledné políčko nachází v modré zóně, měli byste mít ideální váhu. Pokud ve žluté zóně, tak máte nadváhu a pokud v zelené zóně tak máte obezitu. Růžová zóna znamená, že potřebujete přibrat – máte podváhu. Připomínám, že údaje jsou pouze orientační a nezohledňují mnoho dalších důležitých faktorů.

Ideální váha, bmi, tabulka

 

Ideální váha a hubnutí

Pokud máte nadváhu, resp. chcete zhubnout, tak nastartujte své hubnutí pomocí naší stránky. Na stránce https://hubnuti.peknetelo.eu najdete postup na zdravé hubnutí, vzorový jídelníček na hubnutí, energetickou hodnotu potravin a množství dalších zajímavých článků o hubnutí.

I vy můžete dosáhnout ideální váhu, nebo raději ideální postavu, jen nezapomeňte, že pokud chcete zhubnout, trak musíte začít. Pokud hubnutí nezačnete, nezhubnete!