Co dělat na dovolené, aby se postava udržela? Jsou zde 4 tipy.

opalena zena na plazi

Bojíte se dovolené, že ze všeho “pokušení” přiberete? Skvělé různá jídla, nápoje, lenošení na pláži, pamlsky různých druhů, které doma nemáte jsou tu a co teď, no nedej si… Není to až tak těžké, udržet si svoji postavu, pokud dodržíte těchto pár jednoduchých rad, tak to zvládnete.

4 tipy co dělat, abyste se udrželi na dovolené

I během dovolené se dá udržet Vaše postava. Není to až tak těžké, jak to vypadá, dodržte těchto pár tipů a uvidíte. Pokud i přiberete, tak to nebude nic katastrofální a půjde jen o 1 – 3 kilogramy (v závislosti na délce dovolené…).

zena pije kavu pri pohlade na more

1. Jídlo

Jedení během dovolené bývá problémem pro lidi, kteří nemají správné stravovací návyky. To znamená, že nejedí pravidelně, plnohodnotné potraviny a nemají dostatek všech živin. Celý rok se stravujete sotva 2 krát za den, i to pak vše co Vám přijde pod ruku a pak přijdete na dovolenou, kde je všechno možné a nevíte se zastavit. Toto je stejný princip, ze kterého však víte vybočit.

Musíte mít v první řadě dostatek sebekontroly a vůle. Vždy ráno když vstanete, tak vypijte alespoň jednu sklenici vody. Pak chvíli počkejte a až potom jděte na snídani, aby se voda přefiltrovala. Na snídani raději než sladké, zvolte slané snídaně. Vajíčka, šunky, sýry, zeleninové oblohy, pomazánky ale vždy maximálně 1 ks pečiva. Pokud by to šlo bez pečiva, bylo by to ideální.

koncept správneho časovaní jídel při hubnutí - budík na talíři

Mezi jídly mějte vždy časový rozestup alespoň 1 – 3 hodiny, pro dobré trávení. Pro sladké snídaně, tak bílý jogurt, tvaroh nebo mléko a čerstvé ovoce. Obědy si dávejte bez polévky, abyste nepřijali zbytečné kalorie. Volte lehčí druhy masa, ryby, mořské plody, rýži, těstoviny, brambory však minimálne. Večeře by byly nejlepší bufetové stoly, kde opět jako při snídani volte sýry, šunky, vajíčka a se zeleninou. Pokud budou vařená jídla, tak rizoto, těstovinové saláty, polévky. Večeře už skutečně nepřehánějte, aby Vám nebylo těžce v noci a případně i na druhý den.

bufetove stravovani

2. Pití

Pitný režim se dodržovat musí či doma či na dovolené, ale tady jde spíše o alkoholické a slazené nápoje. Různé druhy drinků, nápojů, džusů, piva a vína jsou v barech, na různých místech, ale co si tedy dát???

Nejde zde nyní o to, že musíte pít výhradně pitnou vodu. Dopřát si můžete také alkoholický či slazený nápoj, ale třeba vědět kdy. Každé ráno však začněte sklenicí pitné vody, pak snídaně. Na snídani pokud pijete, tak kávu nebo čaj, bez cukru a mléka. Pak by bylo ideální, dát si čerstvě odšťaveného džusu (pouze pokud jej potřebujete), pokud to nepůjde, tak Vás nezabije ani 2 deci džusu, ale zředěného s 2 deci vody.

napoje fitnes

Mezi jídly mějte pauzu, pak zase sklenici vody a před obědem, pokud potřebujete, tak sklenici džusu nebo drink. Oběd zvládněte jen s čistou vodou, ať svůj žaludek zcela nezatížíte. Odpoledne nezapomínejte na čistou vodu ale můžete si dát i sklenici džusu, nebo druhý drink večer. Co se týče alkoholu tvrdému alkoholu se raději vyhýbejte a preferujte když už tak pivo nebo víno.

3. Pohyb

Nikomu se cvičit či posilovat na dovolené nechce, nebo jen málokomu, ale nějaký pohyb třeba.

Zda si zvolíte ranní jógu na pláži, různé aktivity v bazénu, samotné plavání nebo jen procházky po pláži, tak je to větší plus, jak jen ležení a jedení.

veseli lude pri mori

4. Sladké a slané pokušení

Pokud na stole v hotelu najdete tyto pokušení, neznamená to, že si to nemůžete dát. Vždy si jedno nebo dvě slané/sladké dejte, ale dopoledne. Mezi snídaní a tímto jídlem mějte alespoň 2 hodiny pauzy. Mezi jídly si dejte i vodu, aby se jídlo snadněji pretrávilo.

Zvládnete to???

Tyto řady jsou samy malé “drobnosti”, které když přijdete domů, tak udělají úsměv na tváři když se postavíte na váhu. Nemusíte dodržet vše, ale každý krok je krok ke udržení vaší hmotnosti.

A nezapomínejte i na kvalitu spánku, je totiž i během hubnutí velmi důležitý. Klikněte sem a dozvíte se zde jaký vliv má na zdraví a kolik je ideální spát.