Koktejly na hubnutí – pomocník nebo zloděj?

Zdravé-jedlo-–-výživa-formula-1-Co jsou to tedy ty nápoje, resp. koktejly na hubnutí. Bude s nimi hubnutí snadněji, nebo nás jen prášek v krabičce chce okrást o peníze? Vždyť v dnešní době, která nás nutí vypadat dobře, jsme ochoten zaplatit téměř za všechno, co nám pomůže vypadat lépe – hubnutí nevyjímaje. Tak kde je pravda?

Koktejly na hubnutí – o čem to je

Koktejly nebo i ostatní nápoje na hubnutí mají v první řadě méně kalorií než běžné jídlo. Ale stačí to na hubnutí? Je to dvousečná zbraň. Pokud mají méně kalorií, ale neobsahují dostatek proteinů a živin, tak mohou mít na hubnutí opačný efekt. Protože pokud nápoj nemá dostatek bílkovin (nejlépe rostlinných) a má málo kalorií, pokud tělo si může začít brát energii ze svalů (spaluje svaly). To se projeví tak, že nejprve sice nějaké to kilo zhubnete, ale časem se hubnutí zpomalí a nastane jojo efekt. Takže koktejl na hubnutí může být dobrý pomocník, ale za Vás nezhubne.

Koktejl na hubnutí – jak si vybrat

Pokud Vám má koktejl na hubnutí pomoci, měl by splňovat alespoň základní parametry

musí mít velký podíl rostlinných bílkovin (alespoň 10 gramů na jeden nápoj
musí obsahovat i nějaké vitamíny a minerály, neboť nahradí jedno až tři jídla denně
měl by být na přírodní bázi – nemá zamezit umělé vitamíny

Nejznámější koktejl na hubnutí má asi Herbalife – takže, na učinění si vlastního názoru viz „koktail na chudnutie – Formula1“

Nápoje na hubnutí – zhodnocení

Dá se skoro až říci, že tyto nápoje jsou jako oheň – dobrý sluha ale zlý pán!!! Pokud si jednou, dvakrát denně dáte takový koktejl, tak Vám může usnadnit hubnutí a dokonce ho i mírně urychlit. To ale zbytek Vašeho jídelníčku musí být vyvážený. Ale pokud překročíte hranici a spoléháte se jen na něj, hubnutí může dopadnout přesně naopak než očekáváte.

Související články

Léky na hubnutí
Cabbage forte
ChilliBurner
Lipoxal