Koktejly na hubnutí – pomocník nebo zloděj?

Zdravé-jedlo-–-výživa-formula-1-Co jsou to tedy ty nápoje, resp. koktejly na hubnutí. Bude s nimi hubnutí snadněji, nebo nás jen prášek v krabičce chce okrást o peníze? Vždyť v dnešní době, která nás nutí vypadat dobře, jsme ochoten zaplatit téměř za všechno, co nám pomůže vypadat lépe – hubnutí nevyjímaje. Tak kde je pravda?

Koktejly na hubnutí – o čem to je

Koktejly nebo i ostatní nápoje na hubnutí mají v první řadě méně kalorií než běžné jídlo. Ale stačí to na hubnutí? Je to dvousečná zbraň. Pokud mají méně kalorií, ale neobsahují dostatek proteinů a živin, tak mohou mít na hubnutí opačný efekt. Protože pokud nápoj nemá dostatek bílkovin (nejlépe rostlinných) a má málo kalorií, pokud tělo si může začít brát energii ze svalů (spaluje svaly). To se projeví tak, že nejprve sice nějaké to kilo zhubnete, ale časem se hubnutí zpomalí a nastane jojo efekt. Takže koktejl na hubnutí může být dobrý pomocník, ale za Vás nezhubne.

Koktejl na hubnutí – jak si vybrat

Pokud Vám má koktejl na hubnutí pomoci, měl by splňovat alespoň základní parametry

musí mít velký podíl rostlinných bílkovin (alespoň 10 gramů na jeden nápoj
musí obsahovat i nějaké vitamíny a minerály, neboť nahradí jedno až tři jídla denně
měl by být na přírodní bázi – nemá zamezit umělé vitamíny

Nejznámější koktejl na hubnutí má asi Herbalife – takže, na učinění si vlastního názoru viz „koktail na chudnutie – Formula1“

Nápoje na hubnutí – zhodnocení

Dá se skoro až říci, že tyto nápoje jsou jako oheň – dobrý sluha ale zlý pán!!! Pokud si jednou, dvakrát denně dáte takový koktejl, tak Vám může usnadnit hubnutí a dokonce ho i mírně urychlit. To ale zbytek Vašeho jídelníčku musí být vyvážený. Ale pokud překročíte hranici a spoléháte se jen na něj, hubnutí může dopadnout přesně naopak než očekáváte.

Související články

Léky na hubnutí
Cabbage forte
ChilliBurner
Lipoxal

 

Share Button

Pokoušíte se mít hezkou postavu již dlouhou dobu a výsledky se nedostavují? Myslíte, že to není možné? Přidejte se do mé FB skupiny “Ideální postava - hravě a zdravě“ a získáte tipy a možnosti jak být fit, spokojenou a zdravou!

Facebook skupina - Ideální postava - hravě a zdravě

Verze stránky Klasická | Mobilní