Má raw strava podporující účinek na hubnutí nebo ne???

raw potraviny hubnuti

Opět jste se pustili do hubnutí, diety Vás nebaví a chcete vyzkoušet něco nového, konečně něco účinné??? Asi jste už slyšeli “leccos” o raw stravě a možná i to, že díky ní zhubnete více… Může to být pravda ale…

Raw stravování je životní styl nazývaný také Vitariánství. Je to skutečně zdravé stravování, ale pokud jste začátečník, tak to určitě nedodržujte hned na 100%… Vaše tělo je naučené na jistý druh potravin a když to ze dne na den nárazově změníte, můžete si uštědřit jedině tak velký šok, který se pak může projevit různé (vlčí hlady, jojo-efekt…). Raw stravování zapojujte do svého života postupně.

Má raw stravování skutečný vliv na hubnutí? Tato odpověď také není jednoznačná, protože v úvahu připadají několik otázky… Konzumujete raw stravu běžně, chutná Vám tato strava, už jste ji někdy připravovali, máte na to čas??? Pokud nejste na raw stravování zvyklý, tak pro Vás by bylo ideální zapojit raw stravování jako doplněk, ke Vaší klasické stravě. Například nahradit jedno až dvě jídla z původního stravování. Když si zvyknete, tak o týden až o dva nahradit i třetí jídlo a pokud Vám to bude vyhovovat, tak můžete pokračovat dále.

raw stravovanie

Raw stravování je plné živin (vitamíny, minerály, vláknina, dobré tuky, bílkoviny…) a nezatěžuje trávení tak, jako klasická vařená nebo jinak tepelně upravená strava. Tím pádem je raw strava snadněji stravitelná, podporuje orgány trávicího traktu a hlavně více výživy Vaše tělo během hubnutí. Živiny jsou během hubnutí to nejdůležitější, aby bylo hubnutí efektivní, zdravé a trvalé. S raw stravováním můžete zhubnout rychleji ale musíte dbát i na ostatní potraviny, pravidelný příjem, kalorické hodnoty, pohybovou aktivitu a také pitný režim. Když zvládnete všechny kroky nastavit rozumně a zdravě, tak s raw stravováním víte zhubnout snadněji a zdravější.

Raw stravování, jeho výhody, co obsahuje, účinky, konzumace a recept na raw dort – klikněte zde