Pomáhá červená řepa při hubnutí?

cervene repy

Četli jste už, že červená řepa je dobrá při hubnutí? Je tomu skutečně tak? Jak a kolik jí jíst během hubnutí, aby se mi hublo snadněji? Červená řepa nebo červená řepa je zeleninou nabitou množstvím živin, které umí urychlit trávení a navíc pomohou i jiným oblastem těla. Červenou řepu určitě zapojte do svého stravování…

O vlivu červené řepy na hubnutí

Červená řepa je zdravá zelenina s “kopcem” účinných látek pro náš organismus.

Pomáhá trávení, imunitě, srdci, cévám, pokožce, nehtům, vlasům ale i vylučování. Celá řada pozitivních účinků červenou řepu na zdraví je velké plus během hubnutí, protože právě během hubnutí musí tělo, imunita, trávení a všechny ostatní orgány pracovat na 100% av organismu musí být “čistě” (detoxikace). Červená řepa ve skutečnosti není lékem na rychlé hubnutí, ale je jí velmi dobrou pomůckou. No jako každá kvalitní “pomůcka” hubnutí musí být v rozumné míře, pravidelně a ostatní faktory musí být dobře nastaveny.

smoothies s cervenej repy, jablka a okurky

Červenou řepu určitě nesmíte nyní konzumovat od rána do večera, nahradit ji za vyvážené stravování, to by Vám vůbec nepomohlo. Ideální je, že červenou řepu zapojíte do svého “hubnoucího” jídelníčku každý den po 50 – 100 gramů. To znamená, že červenou řepu si můžete dávat jako přílohu ke obědu, jako svačinu nebo jako večerní jídlo. Červenou řepu můžete připravovat na surově ve formě salátů, smoothie, dušenou, vařenou nebo i pečenou. Meze přípravy červené řepy se nekladou. Červená řepa je tedy pouze doplňkem jinak kvalitního, lehkého a pravidelného stravování. Účinek hubnutí přijde, bude-li Vaše strava perfektně sladěná, pitný režim bude přesně na Váš poměr váhy a zapojíte i cílenou fyzickou aktivitu. Zhubnout pouze z jedení červené řepy se nedá 🙂 . Červenou řepu klidně zapojte do svého stravování i když si jen svoji hmotnost udržujete.

salat z cervenej repy

Co obsahuje červená řepa?

Červená řepa je nabitá těmito látkami a vyplatí se ji konzumovat nejen během hubnutí…

Vitaminy A, B, C, K, vlákninu, železo, vápník, sacharidy, bílkoviny a kyselinu listovou-

Recept na salát z červené řepy

Tento salát můžete jíst na oběd, jako hlavní jídlo. Dodá Vám sacharidy, vitamíny, minerály a také potřebné bílkoviny. Jak poloviční polední porci můžete tento salát konzumovat i na večeři.

Potřebujete: 1 sklenice červené řepy (7 decových zavařenina), 1 ks červená cibule, 1 ks jarní cibulka, 100g kukuřice (bez nálevu), 250g zakysaná smetana, 100g eidam nebo balkánský sýr a 300 g uvařené libovolné těstoviny, mísu, červenou mletou papriku, pepř a 0,5 lžičky mořské nebo himálajské soli.

Pohár červené řepy slijte od nálevu a červenou řepu nakrájejte na kostky a přidejte do mísy. Červenou cibuli nakrájejte na malé části a jarní cibulku pokrájejte na kroužky, přidejte do mísy. Kukuřici, kyselou smetanu, na kostičky nakrájený sýr a také pepř, červenou papriku a špetku soli přidejte také do mísy a na závěr přidejte těstoviny. Pokud jste použili balkánský sýr, tak sůl nepřidávejte tento sýr je samo o sobě slaný. Dobře promíchejte a můžete podávat. Tento těstovinový salát můžete podávat studený ale i teplý, v teplém salátu se sýr rozteče

Červená řepa ve skutečnosti není lékem na rychlé hubnutí, ale je jí velmi dobrou pomůckou.