Jak v létě nezhubnout jen dočasně

Léto je období, kdy každý jeden z nás chce výborně vypadat. Teploty stoupají do tropických hodnot, a častěji ukazujeme své tělo okolí. Lehké letní oblečení jen těžko zakryje přebytečné zásoby tuků. Plánovaná dovolená bývá velmi často důvodem zhubnout a zbavit se tak přebytečného tuku. Dalším důvodem proč zhubnout právě teď může být i krásné letní oblečení, do kterého se bohužel již nevejdeme. Ať je důvod zhubnout jakýkoliv, určitě nikdo z vás nechce zhubnout jen dočasně. Proto je i při hubnutí v létě třeba dodržovat určité zásady, díky kterým se přebytečného tuku zbavíte jednou provždy a vyhnete se tak chybám, které se často opakují nejen v horkém letním období.

Byla by škoda udělat v létě zbytečné chyby při hubnutí, protože léto je nejlepší období na hubnutí. Dlouhé dny, teplo, menší chuť k jídlu, více pohybu, … Pokud se ke hubnutí postavíte správně, tak nejenže zhubnete, ale si váhu i udržíte.

Čemu se při hubnutí v létě určitě vyhněte:
– Při hubnutí v letních vedrech, často příliš omezuje množství stravy, kterou sníme především v průběhu dne. Při vysokých teplotách myslíme na jídlo jen minimálně, v průběhu dne jídlo podceňujeme a není divu, že po příchodu domů sníme všechno co, nesní nás. Nepravidelná strava je častým důvodem, proč nevíme odolat večernímu vyjídání chladničky. Pokud Vám v letním počasí nechutná běžné obědové menu, vyberte si např.. zeleninový salát, který vás navíc příjemně osvěží, a dodá vašemu organismu potřebnou výživnou hodnotu.

– Raději zapomeňte na drastické diety a hladovění. Nejenže můžete zbytečně ohrozit své zdraví, pokazíte si období dovolených nervozitou a podrážděností. Proto upřednostněte zdravé hubnutí s úsměvem na tváři.

– Při hubnutí je základem i kvalitní pitný režim. V létě je přímo nezbytností. Bohužel si často zaměňujeme kvalitní pitný režim s pitím kávy případně s pitím slazených vod, čímž si zbytečně zvyšujete svůj kalorický příjem. Naučte se sledovat energetické tabulky výrobků, které kupujete. Možná Vás překvapí, kolik zbytečných kalorií vypijete s dvěma deci slazené vody.

Držíme palce!

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu