Jak zhubnout

hubnutíJak rychle zhubnout? Hubnout je jednoduché a složité zároveň. Stačí mít cíl, přesný a správný plán a ty správné informace. A to je to jednodušší na tom jak zhubnout. To složitější na hubnutí je samotná realizace. Většina to nezvládne, protože podcení tu první, jednodušší část.

V předchozí části našeho rychlokurzu s názvem “Chci zhubnout?” Jsme se věnovali odhalení příčiny Vaší nadváhy, nezbytným obětovat pro úspěšné zhubnutí ale i tomu nejkrásnějšímu – co Vám pěkná postava přinese.

Nyní se podíváme na to co dělat, pokud potřebujete zhubnout jen 2-3 kila a co zase udělat pokud potřebujete zhubnout mnohem víc. A v neposlední řadě je důležitá i metoda hubnutí, proto se podíváme na účinnost jednotlivých metod na hubnutí a Pojďme na to!

1. Jak rychle zhubnout pár kilo

To je relativně jednoduché, pokud Vám příliš nezáleží na zdravém hubnutí a netrápí Vás jojo efekt (potřebujete proste rychle zhubnout), stačí pevnou vůli, snížit příjem kalorií o 500 – 900 za den. Pozor – nikdy ale celkový denní příjem kcal nesmí klesnout pod 800. Jezte zejména bílkoviny (sója, čočka, maso, …) a zeleninu. Případně si pomozte nějakým koktejlem na hubnutí. Dále přidejte vhodné cvičení viz Optimální tréninkový plán. A kila budou ubývat jako po másle. Jojo efekt a vliv na zdraví je však otázny.Nedržte to více než 14 dní.

Chcete-li rychle zhubnout pár kilo, podívejte se – “Postupy na rychlé hubnutí

Ale pokud chcete zhubnout rychle pár kilo a už teď málo jíte, tak rychle nezhubnete a jediná možnost je jít podle bodu 2.

2. Jak co nejrychleji zhubnout více než 10 kilo?

Pokud potřebujete zhubnout více kilo (nebo pár kilo, ale bez jojo efektu), takové hubnutí už vyžaduje přípravu, plán, a kvalitní proces hubnutí. Možná to bude vypadat složitě, ale dá se to zvládnout. Jednoduše pokud chcete zhubnout více kilo tak platí – “Pomalu dál dojdeš“. Jednoduše bude nejlepší použít ideální metodu na hubnutí. Asi Vás stále trápí otázka. “Řekne mi už někdo konečně, co je to ta ideální metoda na hubnutí? Nebojte se, na odpověď přijdete brzy úplně sami.

Jak na to? Jak zhubnout?

Pár základních zásad, bez kterých se nepohnete. A opět budete blíže k ideální metodě na hubnutí

hubnuti bicykelPotrebujete mít informace, cíl a správný plán (“plán na hubnutí”). Když půjdete do Paříže, ale budete mít špatnou mapu, tak tam prostě nedojedete. A pokud se Vám časem podaří se tam dostat, bude Vám to trvat mnohem déle a ta cesta bude plná nervozity a trápení – a možná to v polovině cesty vzdáte. Totéž platí při hubnutí.

Musím vědět kolik chci zhubnout, za jakou dobu a hlavně musíte mít správný plán (mapu). Správný plán, znamená mít správný a hlavně zdravý způsob hubnutí – ne hloupé diety, které Vám slibují zázrak za jeden týden. Pokud máte pocit, že nevíte jak hubnout, kde začít, nechte si poradit. Zajímavé informace na téma jak zhubnout najdete i na této stránce.
Ten nejdůležitější krok při hubnutí je začít. Pokud nezačnete, nikdy nezhubnete. Řeknete si: Potřebuji zhubnout. Tak začněte ještě dnes. Ne o týden ani o měsíc, začněte dnes. Udělejte první krok a naplánujte si to a začněte hubnout.
Při sestavení jídelníčku (“jídelníček na hubnutí“), pohybového programu, pitného režimu si nejprve pořádně prostudujte naši stránku, pomůže Vám to .. Vhodná strava a pohyb jsou základem. Případně pokud máte pocit, že to sami nezvládnete, nechte poradit (pokud si v tom nejste 100% jistý). Raději jednou a pořádně než 100 krát a bez úspěchu.

To jsou jen tři základní body, jen abyste si udělali představu. Mnoho lidí to zvládlo a mnoho ne. Ke kterým se přidáte Vy?

Zdá se Vám to jednoduché nebo složité? Věřte mi, závisí to jen na úhlu pohledu. Někdo si řekne, že je to jednoduché a stále je tlustý, někomu se to zdá složité ao 3 měsíce má o 10 kg méně, nebo naopak. Vše je možné, stačí se jen rozhodnout a začít hubnout. “Jak rychle zhubnout” je otázka rozhodnutí, výmluvy ještě nikomu nepomohly. Samozřejmě, že rozhodující vliv na úspěšnost hubnutí bude mít i metoda, kterou si na hubnutí zvolíte. Není hubnutí jako hubnutí !!! A nepodceňte ani svou mentální stránku. Máte dostatečnou vytrvalost a pevnou vůli? Pokud ne, zapracujeme i na ní.

3.Co mi pomůže rychle zhubnout?

Jelikož mnoho z nás má tendenci dělat věci na poslední chvíli (včetně hubnutí), tak pokud potřebujete zhubnout, určitě hledáte něco na hubnutí, což je rychlé, účinné a nejlépe zdarma. Způsobů hubnutí jsou desítky – je jich plná televize, noviny, internet, … – ale co mohu očekávat od jednotlivých postupů. Jak moc mi pomohou? Viz následující% účinnosti a rozhodněte se, věříme že správně.

  1. Pilulky na hubnutí (doplňky výživy) – účinnost 5-15%
  2. Koktejly na hubnutí – účinnost 25-40%
  3. Léky na hubnutí – účinnost 0 – ??? %
  4. Přístroje na hubnutí – účinnost 5%, 35 – 55% (v závislosti na druhu)
  5. Sportování (cvičení) na hubnutí – účinnost 50-60%
  6. Diety na hubnutí – účinnost 30-50%
  7. Zdravá strava na hubnutí – účinnost 60-80%
  8. Ideální metoda na hubnutí – účinnost 98%

Na základě čeho jsme určili procentuální účinnost a podrobný popis účinnosti jednotlivých metod naleznete zde: “Co a jak pomáhá na hubnutí?

Pokud si na hubnutí vyberete 5., 7., resp. 8. bod, tak Vám budeme umět pomoci a poradit a jste tady na správném místě. Pojďme se ale podívat, co taková ideální metoda na hubnutí zahrnuje. V první řadě je to zdravá strava, která je základem zdravého hubnutí. A to bude náš další krok v rychlokurz – “Zdravé hubnutí – co to je?” Tolik omílané, ale opravdu víte, co je třeba dodržet, aby se Vaše hubnutí mohlo nazvat zdravým a díky tomu i úspěšným?

Pomůže Vám:Chcete rychle zhubnout – zásady pro snídani, oběd a večeři

 

Přidáváme na inspiraci

Jak jsem zhubla 23 kilo – Štěpánek (39)

Jak mám zhubnout? Tuto otázku jsem si položila v říjnu loňského roku (2009). Už deset let jsem věděla, že potřebuji zhubnout, ale ani jednou jsem se opravdu neodhodlala. Až v říjnu jsem se rozhodla, že chci zhubnout. Po dvou dětech jsem přibrala skoro 30 kilo a vážila jsem 96 kilo. Při výšce 171 cm, to bylo opravdu dost. Konečně jsem si uvědomila to, že když jsem tlustá, žije se mi těžší (vztahy, přátelé, okolí, práce) – cítila jsem se méněcenná. A proto jsem se rozhodla zhubnout. Řekla jsem si, že pokud se do toho pustím – tak chci zhubnout co nejrychleji. Nechtěla jsem, aby to trvalo věčnost.

Ale jak zhubnout co nejrychleji? Asi týden jsem si studovala vše o hubnutí a rozhodla jsem se, že mám zhubnout zdravě. To znamená, že bez drastické diety. Jak se mi to povedlo? Začala jsem pravidelně snídat (do té doby jsem neraňajkovala), a celkově pravidelně jíst – 4 krát denně. Pokud jsem chtěla zhubnout, věděla jsem, že musím snížit příjem kalorií. Jedla jsem vločky, zeleninu, ovoce, drůbež, ryby, celozrnné pečivo, luštěniny, … .. Prostě jsem začala jíst zdravě. Koupila jsem si spalovač tuků a doplněk výživy, aby to šlo hladce. Jako součást strategie “Jak zhubnout” jsem jednou v týdnu šla na hodinovou procházku a dvakrát v týdnu jsem šla na plovárnu nebo na aerobik.

Na začátku to bylo kruté. Za první týden jsem nezhubla ani deko a začala jsem mít pocit, že zdravý životní styl mi nepomůže zhubnout. Ale jak tedy mám zhubnout, ptala jsem se samá sebe. Nic rozumnější mě nenapadlo, a tak jsem se rozhodla vydržet a pokračovat. Za první měsíc jsem zhubla 2 kila, co se mi zdálo málo (přiznám se, čekala jsem víc), ale protože to bylo pořád lepší než za první týden, pokračovala jsem dál. Trenér mi řekl, že mám pomalý metabolismus, a proto jen dvě kila. Neměla jsem důvod nevěřit mu. Za druhý měsíc jsem zhubla 3 kila, ve třetím měsíci 5 kilo a ve čtvrtém pouze jedno. Dá se říci, že jsem se snažila tak na 90%. Celkově mi trvalo zhubnout 23 kilo 8 a půl měsíce. Nebylo to nejrychlejší, ale kdybych všechno dodržela na 100% asi by to bylo kratší, ale i tak jsem teď šťastnější. Začalo se mi ve všem více dařit. Možná si to namlouvám, ale to je jedno. Hlavně, že se tak cítím. Už nechci zhubnout víc, ale soustředím se nato, abych si váhu udržela. Odhaduji, že pokud to, co jsem se naučila během 8 měsíců budu dodržovat na 70%, tak si váhu udržím, a že prý bez problémů. To mi řekl trenér.

Moje doporučení: Jak zhubnout co nejrychleji? V první řadě si musíte říct “chci zhubnout” nestačí “potřebuji zhubnout”. A co znamená nejrychleji? Mně to v průměru vyšlo necelé 3 kila měsíčně. Chtěla jsem i já zhubnout rychleji, ale o hodně rychleji se to asi nedá (můj názor). Moje zkušenost je, že základem zhubnutí je zdravá strava, pohyb, pitný režim, doplňky stravy a hlavně trpělivost. Držím Vám palce, abyste i vy našli vhodný postup jak zhubnout.

 

Pomůže Vám při hubnutí