Hubnutí v létě, dá se to?

chudnutie v lete

Chcete zhubnout během léta a ptáte se jestli je to možné? Samé zmrzliny, nanuky, all inclusive na dovolené, grilování… Dá se tedy zhubnout během léta, kdy od vsadila na nás koukají pamlsky a různé prohřešky? Zhubnout v létě se dá a nebude to tak složité, stačí Vám dodržet pár rad a pak se stane léto tím nejideálnějším obdobím na hubnutí během roku, uvidíte…

Hubnutí v létě nemusí být vůbec tak těžké. V létě máme přirozeně více pohybu, protože venku je krásné, máme kvalitnější a dostupnější zeleninu, ovoce a máme i lepší odvodnění našeho těla. Co z toho ale vyplývá, jak se to dá udělat tak, abych účinně zhubla i během léta???

Grilování nebo opékání

Posezení během letních večerů s rodinou nebo s přáteli je velmi příjemné a nemusíte se toho vůbec obávat.

lidé grilují v přírode

Na těchto událostech je kopec jídla a pití, ale když zvolíte lehčí kombinace, tak dokážete ušetřit “kopec” kalorii ze zbytečných potravin. Tak za prvé jezte hubenější druhy masa. Kuřecí prsa, libové vepřové nebo hovězí steak, co bude k dispozici a nejjednodušším variantou pro Vaše trávení je jíst maso se zeleninou. Zelenina je během léta kvalitnější a dostupnější, tak si připravte nebo vyžádejte nějaký salát. Bez pečiva během grilování nebo opékání ušetříte spoustu zbytečných kalorií. Pokud budete mít chuť na sladké, tak si můžete dát nějaký ovocný salát s jogurtem, posypaný například kakaem nebo kokosem. Vždy to bude lepší než sušenky, koláče či něco podobného. Tyčinky, křupky nebo jiné slané mlsání, raději také vynechejte úplně. Co se týče pití, tak tvrdý alkohol a během léta také dejte úplně pryč, to si už raději dejte pivo nebo vinný střik (1 deci bílého suchého vína a 1 – 2 deci vody nebo minerálky). Chcete-li nealkoholický drink, tak si dejte buď vodu, jemně perlivou minerálku, smoothie nápoj nebo když nebude, tak džus ředěný vodou. Kupované džusy jsou plné cukru a různých látek… Nejlepší je odšťavnit si ovoce a mít pouze čistou ovocnou šťávu a tu si pak můžete zředit vodou.

Dovolená a all inclusive

Jak zvládnout všechny ty chutné a lákavé jídla? Velmi jednoduše, vždy mějte plán co budete jíst, držte se ho.

zena pije kavu pri pohlade na more

Jídla obměňujte, nebojte se zkoušet i jiné různé kombinace. Na dovolené zkuste jídla ladit buď na “slano”: vajíčkový se zeleninou, obložené mísy (salámy, šunky, sýry) se zeleninou, pomazánky se zeleninou (bez pečiva), věřte mi, že Vás to zasytí. Nebo snídaně na “sladce” například různé ovocné saláty, jogurty, tvarohy, případně nějaké kaše, mléčné koktejly. Pečivu se zkuste na dovolené vyhnout, pokud to již nedokážete, tak si ho dejte určitě jen na snídani a také to jeden kousek co je přibližně 50 – 70 g. Croissanty, koblihy a podobné různé pamlsky Vám pouze zatíží a zpomalí trávení a Vy pak budete těžší spalovat energii z jídla a ještě si budete zpomalovat i hubnutí. Tedy to se asi nejčastěji stává, že z dovolené přijde člověk ne pohublý ale i přibrán. Určitě, že v tom jsou započítány ještě i další parametry…

Zmrzlina a ovocná drť

Na každém kroku stánek se zmrzlinou, nanuky a podobné pamlsky s nimi je to během léta jednoduché, pokud si během hubnutí dáte jeden kopeček zmrzliny za dva týdny, tak se nic neděje.

cokoladovo-vanilkova zmrzlina

Pokud ji však dojedl po dětech nebo konzumujete obden, tak potom o hubnutí nebude ani řeč… Když si už chcete něco dopřát, tak si dejte například ovocnou dřeň nebo drť. Je v ní sice více cukru ale ten spálíte rychleji než tuky z krémové zmrzliny. Ovocnou drť během hubnutí si můžete dopřát maximálně jedenkrát v týdnu po 1 – 2 deci. Chcete-li zmrzlinu, tak tu si dejte raději pouze jeden kopeček jednou za dva týdny. Tyto pamlsky zmrzlinu nebo ovocnou drť konzumujte raději v dopoledních hodinách, abyste energii mohli spálit.

Dá se zhubnout i během léta a stačí když dodržíte pár jednoduchých rad a půjde to… Klikněte zde a dozvíte se na jakých 6 “věcí” si třeba dávat pozor během léta.