Na hubnutí může stačit maličkost

Na hubnutí může stačit maličkost

Jeden z nejvýznamnějších faktorů, který ovlivňuje hubnutí jsou kalorie. Pokud chcete vědět jak zhubnout, tak snižte příjem kalorií. Zní to jako fráze, ale podívejme se na ní z blíž. Tak jak si neuvědomujete, že jste přibrali za měsíc půl kila (pokud se stále nevážíte), stejně to může fungovat i na hubnutí. Můžete zhubnout a ani se nemusíte trápit.

Na zhubnutí cca jednoho kilogramu je třeba snížit množství kalorií přibližně o 6000. Pokud to dokážete týdně, tak hubnutí na sebe nenechá dlouho čekat. Představte si sami sebe, že za měsíc zhubnete 4 kilogramy. Myslím si, že budete s sebou spokojeny. To ale už vyžaduje určitou disciplinu. Snížit příjem kalorií o 900 za den už vyžaduje změnit své zakořeněné návyky, co se týče jídla. Vynechat večerní chipsy, nebo odpolední zákusek, to už vyžaduje určitou námahu a snahu. Ale pokud to zvládnete, hubnutí půjde jako po másle.

Ale jde to i bez psychické námahy – tehdy ale hubnutí půjde pomaleji. Pokud Vám stačí úbytek na váze přibližně jeden kilogram za měsíc, tak se Vám stačí vzdát 200 kalorií denně. To odpovídá přibližně jednomu cukroví denně, nebo stačí vynechat zákusek při ranní kávě ……. A to již nevyžaduje tolik psychické námahy. Na zhubnutí 10 – 12 kilo za rok by to mělo stačit. Otázka je, zda Vám takové tempo vyhovuje.

Pokud se nedokážete vzdát ani toho koláčku a přesto chcete zhubnout, tak doporučujeme zajímavý typ. Dejte si do kávy nebo čaje o jednu lžičku cukru méně a za půl roku budete minimálně o jeden kilogram lehčí. Stačí Vám to? Tak potom na hubnutí zvolte právě tento způsob.

Tyto metody fungují hlavně u lidí, které trápí nadváha nebo obezita hlavně z toho důvodu, že jedí více než by měly. U těch z Vás, kteří hledají vhodný způsob na hubnutí a mají hormonální poruchu nebo poruchu metabolismu, to stačit nebude. Také nezapomínejte, že snížení přísunu kalorií není jediný faktor, který ovlivňuje hubnutí.

Upozornění – samotné omezení kalorií, může omezit i přísun živin, které je třeba při hubnutí nahradit – například zvýšeným příjmem ovoce, zeleniny nebo kvalitními doplňky stravy.