Účinné cvičení – cviky na hubnutí

hubnuti

Chcete opravdu zhubnout? Začněte správně a máte velkou šanci zhubnout. Pokud špatně začnete, máte jistotu, že i přes snahu určitě nezhubnete. Více v článku “hubnutí-úvod“.

Cviky na hubnutí – cvičíte a ne a ne zhubnout? Optimální cvičení, resp. cviky na hubnutí Vám pomohou zhubnout, jen musíte vědět jak na to !. Vyzkoušejte! Dobře cíleným cvičením se dostanete nejen do dobré kondice, ale začnete se úspěšně zbavovat i přebytečných tuků.

Frustruje Vás, že často trávíte čas v posilovně nebo na stac. kole, … a výsledky ohledně hubnutí ne a ne přijít? Čekali jste, že budete hubnout rychle a po určitém čase jste buď nezhubli vůbec nebo jen minimálně? Chyba může být i ve způsobu a tipu cvičení nebo cviků, které cvičíte.

Cviky na hubnutí – jak cvičit a zhubnout

Tajemství účinného cvičení (cviků) na hubnutí spočívá ve vytrvalostní aktivitě s kombinací menší složky výbušných cviků. Máte 3-4 krát v týdnu čas alespoň 45 minut na pohyb? Výborně! Optimální kombinace na hubnutí je běhání, rychlá chůze, stacionární kolo – kondiční cviky, doplněné o cílené cviky – cviky na břicho, hýždě, ….

1. Cviky na hubnutí – vytrvalostní

běhMedzi nejlepší vytrvalostní cvičení patří běhání, plavání, bruslení, … Pokud chcete zhubnout, potřebujete si najít čas alespoň 3 krát v týdnu alespoň po 45 minut. Vytrvalostní cvičení Vám pomohou lépe a efektivněji spalovat tuky – optimální tep je cca 110-140 za minutu. Při takovém tepe je spalování tuků jednoznačně nejefektivnější, proto byste mu měli věnovat většinu svého času. Nejpopulárnější, nejefektivnější vytrvalostní cvičení na hubnutí je běhání. Podrobně o běhání v článku “Běhání na hubnutí”. Pokud Vám Vaše zdraví nedovoluje běhat, vyzkoušejte Nordic walking. Více v článku “Nordic walking – chůze s holemi”.

2. Cviky na hubnutí – cílené

Pokud máte problémy s určitými partiemi na těle – břicho, boky, hýždě, … doplňte ke vytrvalostním cvičením i cílené cviky. Nejlepší 4 krát týdně alespoň po 15 až 20 minut.

Cviky na břicho – Trápí Vás zejména pneumatika na Vašem břiše? Zhubnout břicho není sice nejlehčí, ale dá se to Libové bruchozvládnuť. Jelikož pro účinné zhubnutí břicha, nejsou důležité jen cviky na břicho, viz základní postup jak zhubnout na břiše, resp. jak a co můžete při hubnutí břicha očekávat v článku “Jak zhubnout z břicha?” Pokud Vás zajímají konkrétní cviky na hubnutí břicha, které Vám opravdu pomohou, viz článek “Cviky na břicho” klikněte.

Cviky na boky – Máte typ postavy hruška, je jasné, že kromě zdravějšího životního stylu potřebujete začít cvičit vhodné cviky na boky. Více o cvicích na boky naleznete v článku “Cviky na boky” (klikněte).

Cviky na stehna – potřebujete vyrýsovat stehna, resp. spálit z nich nadbytečný tuk? Je to “běh na delší trať” ale dá se to zvládnout. Cviky na hubnutí stehen naleznete v článku “Cviky na stehna

Cviky na zadek – pěkný zadek je nezbytnou součástí pěkného těla. Cviky na hubnutí, resp. cviky na zadek Vám pomohou vyformovat si tuto část těla. Více v článku “Cviky na zadek“.


Nejnovější praxe i výzkumy potvrzují, že tréninkový plán, který kombinuje kondiční (aerobní), silové a intervalové cvičení je nejúčinnější na spalování tuků. Viz svůj “Tréninkový plán na hubnutí


 

Tajemství spalování tuků

hubnutí a dieta - ženaJaká je spotřeba, resp. spalování kalorií při jednotlivých činnostech – klikněte na spotřeba kalorií

V podstatě tajemství spalování tuků určitě znáte – není to žádný zázrak. Stačí pokud kromě správného pohybu nezapomenete na kvalitní pitný režim, nejlépe vodu. Ale alfou a omegou je při hubnutí strava. Pouze dostatečný příjem kvalitních živin Vám pomůže účinně a hlavně úspěšně dotáhnout hubnutí do konce. Vhodný tréninkový plán, resp. cviky na hubnutí v kombinaci s vyváženou stravou a kvalitním pitným režimem jsou základem úspěšného zhubnutí ale i zdraví. To platilo vždy a vždy také platit bude.

PS: i při cvičení platí, že vše s mírou. Zvažte své fyzické možnosti a začněte s cvičením postupně, nikoli nárazově. Postupně si přidávejte na intenzitě cvičení. Poslouchejte své tělo !!! Vždy je nutné poradit se se svým lékařem, abyste si nevhodným cvičením více neublížili než si pomohli – protože zdraví je priorita !!!

 

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu

Doporučujeme: Co jíst při hubnutí     Jídelníček