Má teplá voda vliv na hubnutí?

teplá voda Zázvorový čaj v pohári s citronem, matou a medem

Možná jste se někde dočetli, že díky teplé vodě budete hubnout rychleji… Z určité části to pravda je, ale pozor… Každá “pomůcka” při hubnutí musí být správně nastavena. Nesmíte zapomínat, že na prvním místě je při hubnutí stravování, potom pitný režim a na konec pohybová aktivita. Teplá voda spadá do kategorie pitný režim, čtěte…

Výhody teplé vody

Teplá voda ohřeje žaludek – pro prázdný žaludek je teplá voda doslova pohlazení. Teplá voda pomáhá nastartovat vylučování žaludečních šťáv. Podpořit trávení hned na ráno je důležité, aby Vás metabolismus pracoval na 100%. Pokud jste se den předtím projedli, tak tato voda pomůže i rychlejšímu “spláchnutí” kousků jídla z předchozího dne.

teplá voda s citronem

Díky teplé vodě sníte méně – teplá voda ohřeje ale zároveň zaplní žaludek, takže sníte méně. Snídaně je nejdůležitější jídlo dne (nejen během hubnutí), ale přehánět to netřeba i tak…

Pravidelná stolice – jestliže máte problémy s chozením na “velkou” potřebu, tak teplá voda je tím nejlepším přirozeným pomocníkem. Nepotřebujete nic, pouze teplou vodu a o chvíli by mělo být po problému. Se zácpou však souvisí i skladba jídla, takže dohlédněte na to, abyste měli dostatek vlákniny.

Odstraňuje migrény a deprese – správná hydratace těla a to hlavně dopoledne podporuje dobrou náladu. Znáte, to, když se ráno nenapijete, nenajíte a jdete dělat… Voda na ráno a to hlavně teplá je ideálním startovacím každého dne s dobrou náladou. Vyzkoušejte to dodržovat alespoň 5 dní a uvidíte.

Podporuje přirozenou detoxikaci těla – dopoledne se naše tělo nejvíce pročišťuje a právě proto ještě před snídaní je důležité, abyste dodali vodu do těla. Pročistíte nejen žaludek, ale také tělo od toxických látek. Teplá voda na ráno musí být však pravidelností, ne jen jednorázovou záležitostí.

Nevýhody teplé vody

Musíte si ji ohřát – na teplou vodu třeba rychle varnou konvici, ale tu máme všichni doma…

teplá voda s citronem a zázvorem

Co když mi teplá voda nechutná?

Pokud Vám teplá voda nechutná, tak je zde množství způsobů, jak si ji “vylepšit”, aha na to… Mnohé z těchto “pomůcek” máte určitě doma…

  • Zázvor
  • Citron nebo limetka
  • Skořice
  • Hřebíček
  • Med
  • Kurkuma nebo goji bobule

teplá voda s klinčekmi a citronem

Když chcete dosáhnout nejlepšího výsledku použijte převařenou vodu, přirozeně vychlazenou, nebo si udělejte “střik” polovinu poháru studené a polovinu horké. Do tohoto drinku můžete přidat kteroukoli z těchto možností. Pozor, med si nepřidávejte každý den, aby si Váš glykemický index nepřivykl.

Klikněte sem a dozvíte se jak neztratit motivaci během hubnutí… Jak ji “mršku” udržet???