Tuky ve spíži = špeky na těle!!

Obrázek155-150x150Jste obrazem své spíži: 1. tuky ve spíži = špeky na těle. Ale také platí: 2. zdraví ve spíži = zdraví v těle. Udělejte pár lehkých změn a život se Vám obrátí na ruby (ale konečně v dobrém slova smyslu).

Tuky ve spíži = špeky na těle

Představte si to. Jste v obchodě a čtete si lísteček (nebo v i-phone J), co je třeba koupit. Mimo jiné: Sladkosti do zásoby (však pro děti), chipsy a tyčinky (pokud by náhodou někdo k nám dnes přišel), slaninu (pro manžela, vždyť ji má rád), vínko, bonboniéru (kdyby někam náhodou jdeme), …. můžeme pokračovat dál. A pak večer doma otevřete spíž nebo lednici a dejte si rajče (pokud ji tam vůbec máte), když se na Vás usmívá sušenku nebo čokoládka.!!!

A pak, že proč si čtu tento článek – že bych měla (měl) nějaké to kilo na více než a hledám snadný způsob na hubnutí? Pokud chcete být tam kde před tím, budete si to muset asi odmakať v posilce. Nebo ….


Zdraví ve spíži = zdraví v těle

…. před tím než začnete kout plány na hubnutí – přemáhat se na cvičení, hledat vhodnou dietu na hubnutí, možná by stačilo změnit jednu věc. Spíž!!! Nebo raději její obsah!! A najednou možná pomalu přestanete nenápadně přibírat a dokonce začnete pomaličku hubnout. A to ani nemluvím, že celá rodina se bude lépe cítit – bude zdravější.

Takže jak změnit obsah spíže – ledničky? Můžete vše nezdravé vyhodit nebo si říct: “vždyť to by byla škoda (to udělá česká většina). Vždyť mé tělo snese! “Ale v podstatě je jedno, co uděláte, chléb se začne lámat při nejbližším nákupu. Tam se rozhoduje o tom, zda v spíži a na těle budete mít tuk nebo zdraví.

Zkuste se zamyslet – popřemýšlejte ještě před nákupem – napište si, co nezdravé jste kupovali a jak by se to dalo změnit. Ale napište si to. Vždyť skoro každá taková změna je pro nás náročná a snadněji ji zvládnete. Pokud to nebude na papíře, snadno se může stát, že při nákupu neodoláte a zdravější nákup odložíte na později

Příklad změn a rozmýšlení o nich – každý máte své návyky, smýšlení, … proto popřemýšlejte, co by sze mohly změnit Vy.

Sladkosti – pořiďte dětem ale pouze na ten den (aby Vám nic nezbylo), sobě kupte ovoce

Chipsy, tyčinky – zásoby pro návštěvu – návštěva nepotřebuje, vždyť si většinou donese :-), případně zajít koupit, až když se o konkrétní návštěvě dozvíte. Nebo co tak udělat návštěvě ovocný salát? Chutný, zdravý a výživný.

A pokud Vy jdete někam na návštěvu, stačí vyrazit o 10 minut Skura a koupit vínko, případně bonboniéru po cestě – nemusíte si doma dělat zásoby, které byste nakonec snědli VY.

Takže, pokud je to i Váš případ, tak taková změna může být x krát jednodušší než pak měnit celé stravování, začít cvičit a držet dietu. Určitě to zvládnete! Držíme Vám palce. Nebo raději nedržíme, protože pokud to uděláte a zhubnete, tak už na tuto stránku o hubnutí nepřijdete J