Jako oklamat hlad a zhubnout?

Bojíte se, že hubnutí nezvládnete. Bojíte se, že Vás při hubnutí ovládnou choutky a hlad. Chyba! Podívejte si jako oklamat hlad a zhubnout.

Mnoho lidí s nadváhou ani nezačne hubnout, protože se bojí, že hubnutí nezvládnou, resp. že nedokážou zhubnout. Jednou z obav je i ta, že nedokážou překonat choutky, resp. oklamat hlad – protože milují jídlo. A hodně jídla a hubnutí přece nejsou přátelé.

Jenže tento strach je neopodstatněný. Protože každý člověk bez ohledu na to, zda má nebo nemá nadváhu, by měl jíst 5 krát denně. A pokud jíte správné potraviny, tak hlad ani pociťovat nebudete a nebudete ho muset ani oklamat. Vždyť zhubnout neznamená hladovět. Výrazné omezení jídla Vám naopak nikdy nepomůže zhubnout natrvalo.

Jak tedy jíst tak, abych neměl / la při hubnutí hlad?

Nejdůležitější složky Vaší stravy, které zabrání hladu jsou vláknina a bílkoviny. Pokud budete jíst (mimo jiné) dost bílkovin a vlákniny, tak po každém jídle budete sytější na delší dobu. A vyhládnete až tehdy, když bude na řadě další jídlo. A když i v něm přijmete vlákninu a bílkoviny, tak opět vydržíte být dlouho sytý, ….. atd..

Vláknina – pokud chcete zhubnout, resp. úspěšně nastartovat hubnutí, tak jezte denně alespoň 20 gramů vlákniny. Kde najdete vlákninu – nejlepším zdrojem vlákniny při hubnutí je zelenina. Jeden kousek zeleniny obsahuje cca 3 – 5 gramů vlákniny a zelenina je navíc i málo kalorická a má spoustu vitamínů, což také podpoří Vaše hubnutí. Mimo jiné hodně vlákniny obsahují např.. ovesné vločky, celozrnná rýže, celozrnné pečivo (pozor je kalorické), ovoce, …..
Bílkoviny – pro tělo jsou nejlepší rostlinné, ale můžete jíst i živočišné. Denně byste měli sníst 1 gram bílkovin na kilogram Vaší hmotnosti. Rostlinné bílkoviny najdete např.. v luštěninách (sója, hrách čočka, fazole), ve výrobcích ze sóji – tofu, sójové plátky, … v rýži a obilninách. Živočišné bílkoviny – maso (při hubnutí jezte libové maso), vajíčka, mléko a mléčné výrobky (pokud chcete zhubnout tak jsou nejlepší nízkotučné), …..

Praktické rady – jak oklamat hlad když chci zhubnout?
• K snídani vždy ke pečivu snězte povinně alespoň jeden kousek zeleniny
• Pokud jíte jogurt, dejte si do něj lžíci ovesných vloček
• Na oběd si vždy ke hlavnímu jídlu z masa dejte zeleninový salát nebo dvojitou zeleninovou  oblohu
• Pokud jíte pečivo na svačinku, vynechejte ho a dejte si například 100 gramů šunky se zeleninou
• Naučte se jíst pololoupanou rýži – je výborná
• Snězte denně alespoň jeden kousek ovoce – při hubnutí nejlepší dopoledne

Dalším důležitým faktorem pokud chcete zhubnout a oklamat hlad je pravidelnost stravy. Jezte cca každé 3 – 4 hodiny. Pokud celý den nejíte, tak je jasné, že večer nevydržíte – to nevydrží snad nikdo. Takže úspěšné hubnutí znamená pravidelnost ve stravování.

Pokud tyto rady dáte do praxe, tak nebudete muset oklamat hlad, protože ho nebudete mít, resp. pokud jste s prominutím rozežraná/nej, tak první dny budete potřebovat i trochu vůle ale pak to už bude v pohodě a určitě se Vám podaří nejen nastartovat Vaše hubnutí ale i zhubnout natrvalo.

Tým hubnutí.peknetelo.eu

Související:     “hubnutí-úvod”     “Hladovka”    “zdravé hubnutí”     

dukanova dieta”        “cviky na hubnutí