Dobrá motivace je základem úspěšného hubnutí

motivace - hubnutí, ženaMáte nadváhu a potřebujete zhubnout? Upřímně – těšíte se na hubnutí? Asi ne! A to je problém – chybí Vám dostatečná motivace na hubnutí. A přitom hubnutí vůbec není tak složité. Většina z Vás si ho jen složitým dělá sama. Motivace je lék na všechny překážky při hubnutí. Zapracujte na ní! Motivace je ještě důležitější než samotné hubnutí. Proto se pořádně namotivujte, udržujte během hubnutí a výsledek bude pěkná postava.

Častou součástí hubnutí bývá spíše znechucení jako motivace. Není nic vzácné, pokud máte za sebou již několik neúspěšných pokusů zhubnout a pomalu ale jistě dříve či později na hubnutí rezignujete. Souvisí to s množstvím zaručených přípravků a diet na hubnutí, které vám slibují neuvěřitelné výsledky, podle nichž je hubnutí doslova zázrakem. Bohužel realita je úplně jinde. I když něco zhubnete, zakrátko máte kila zpět a často i s nějakým tím bonusem navíc. Takto si vědomě či nevědomě zpomalujete metabolismus, následkem čehož získáte pocit, že přibíráte i s vody. Toto je začarovaný kruh, který je výsledkem nereálných slibů a nesmyslných diet, či hladovění. Při takovém hubnutí, resp. nechudnutí se motivace hledá jen těžko.

Pokud máte za sebou již několik neúspěšných diet, zkuste se zamyslet, jestli je to ten správný způsob, který vám má pomoci. Správný přístup k hubnutí souvisí i s tím, že věříte v jeho úspěch. Pokud jste hubli již několika dietami bez úspěchu, chyba bude ve způsobu, který jste si vybrali. Pokud chcete zhubnout natrvalo, jednou provždy se tak zbavit přebytečných kilogramů, potřebujete začít hubnout zdravě a bez hladovění. Je to o trvalých změnách a vytvoření těch správných návycích. Nejenže budete postupně hubnout zdravým způsobem, ale také se budete cítit podstatně lépe a hubnutí budete vnímat pozitivněji, bez hladovění, podráždění či nervozity.

K správné motivaci při hubnutí Vám jistě pomohou malé odměny za shozená kila. Můžete si například něco hezkého na sebe koupit v nové velikosti, případně nové boty, či kabelku. Nejenže se odměníte a potěšíte, dodá Vám to více motivace pokračovat v hubnutí.
Pokud máte ve svém okolí známou, kamarádku nebo kolegyni s kily navíc, pusťte se do hubnutí společně. Nejenže se dokážete navzájem podpořit, také vás budou motivovat vzájemné výsledky.

Při hubnutí nepodceňte stanovení si reálného cíle. Pokud si dáte za cíl zhubnout za měsíc deset kilogramů, raději ani s hubnutím nezačínejte. Pro správnou motivaci je důležité stanovit si reálné dosažitelný cíl což je při zdravém hubnutí cca jeden shozený kilogram za týden. Těšte se z každého shozeného kila, protože každé shozené kilo zdravým způsobem, příznivě ovlivní Váš životní styl, zdraví a hlavně Vaši postavu.

Tým hubnuti.peknetelo.eu

Přečtěte si:     “Rychlé hubnutí”      Jídelníček na hubnutí