Stres a hubnutí nejde dohromady. Naučte se být v pohodě.

Hubnutí není jen o jídle, sportování a podobných “záležitostech”… Abyste úspěšně, zdravě a trvale zhubli, tak třeba udělat ještě něco navíc. Nesmí to však být nutnost, je třeba to dělat s radostí a naplněním… Stres nám nejen kazí náladu, ale i zdraví a postavu. Co dělat, abyste stres eliminovali a to hlavně během hubnutí, jsou zde tipy jak na to.

Věnujte se sobě

Při každodenních povinnostech jako je práce, děti, domácí práce, se to možná zdá jako nemyslitelné, ale pozor…

stastna zena bezi po plazi

Když si nenajdete čas na sebe samu, tak si přivodíte jen stres, vyčerpanost, nedostatek energie a pak mnohem jednodušší a rychlejší sáhnete po sladkostech a jiných nezdravých potravinách, které Vám hubnutí poruší či zastaví.

Aroma terapie

Příjemné vůně mají silně pozitivní vliv na psychiku. Uvolňují stres z těla, napětí, zlepšují vitalitu a kvalitu spánku. Pokud máte stresující období, tak si večer zapalte vonnou svíčku, aroma lampičku s vonným olejem nebo vonnou tyčinku.

Ovoce, zelenina, zdravé potraviny

Ovoce, zelenina, ořechy, ryby, celozrnné pečivo jakou to má souvislost s dobrou náladou?

zdrava zelenina a ovocie

Deprese se častěji vyskytují u lidí, kteří mají špatnou životosprávu a je to jednoduché. Nedostatek sacharidů, dobrých tuků, vitamínů, minerálů a stopových prvků zlepšují stav zdraví vnitřního, vnějšího a i psychického. Stravovat se zdravě je skutečně zábavné, prospěšné a budete mít ze sebe lepší pocit. Se zdravými potravinami se hubne snadněji, zdravější a dobrá nálada je zaručeněji, jako když se budete cpát polotovary bez zdravých látek.

Hudba, sport, aktivity

Hudba má silnou moc zlepšit Vám náladu. Pusťte si oblíbenou hudbu a to hlavně při aktivitě ze které máte radost a uvidíte, že se budete usmívat nejen v duchu, ale i na živo. Hudbu si můžete pustit při cvičení, procházce, domácím relaxaci, čtení knihy, vaření nebo něco jiného…

sport

Pro zlepšení nálady je nejlépe zkombinovat tyto různé tipy a uvidíte, že Vám bude lépe a také výsledky na váze budou znatelné.