Na hubnutí – co a jak pomáhá?

tučná-žena-váha-či-schudnúť-150x150Je to opravdu věda. Pokud potřebujete zhubnout, jedni křičí “moje pilulky na hubnutí jsou nejlepší”, druzí zase “kupte si mé přístroje na hubnutí, další” zapojte se do mého programu na hubnutí “, atd … Tak co si máte vybrat na hubnutí, aby Vám nezůstaly jen oči pro pláč? Která metoda je opravdu nejlepší? Zkusíme to pro Vás zhodnotit tak, abyste udělali správné rozhodnutí a abyste zbytečně neplýtvali svou snahou, energií, případně penězi.

Na hubnutí – co si vybrat, co jak funguje?

V následujících bodech zhodnotíme pro Vás jednotlivé metody na hubnutí a přidáme i procentuální vyjádření účinnosti na hubnutí té které metody (podle našeho názoru). Procenta uvedeny na konci každé metody hovoří o účinnosti na hubnutí, pokud byste nic jiného nezměnily a na hubnutí využili pouze konkrétní metodu

1.Tabletky na hubnutí (doplňky výživy)

Je jich snad milion, různé spalovače, omezovače chuti k jídlu a pod., Které podle reklamy jsou opravdu účinné. Jaká je realita?

Spalovače tuku a omezovače chuti k jídlu na hubnutí – fungují po většině takovým způsobem, že buď Vám dodají například kofein nebo jinou podpůrnou látku, která Vás stimuluje k většímu výkonu a díky tomu spálíte více energie. Nebo působí na trávicí trakt, zpomalují vstřebávání a tím omezují chuť k jídlu. Případně obsahují látky, které pomáhají vyrovnat glykémii a tím také omezit chuť k jídlu.

Těch pilulek na hubnutí je opravdu velké množství, liší se účinky (mohou působit i na jiném principu), ale účinnost je přibližně stejná nebo alespoň podobná.

Účinnost na hubnutí – pokud si koupíte pilulky na hubnutí a začnete je užívat, tak očekávejte cca 5-15% účinek (100% by bylo ideální hubnutí)

2.Kokteily na hubnutí

Těch už není tak mnoho (i když v poslední době jich přibylo jako hub po dešti), a proto se dají lépe zhodnotit, co se účinnosti na hubnutí týká. Známe dva základní typy koktejlů na hubnutí. Zaprvé koktejly, které jsou na principu náhrady jídla a jejich hlavní devizou je to, že mají minimum kalorií s tím, že pro tělo neobsahují nic podstatného. Tímto koktejlem se raději vyhněte – dlouhodobě Vám nepomohou na účinné hubnutí. Na druhé straně jsou zde koktejly na hubnutí, které kromě sníženého množství energie obsahují i nějaké ty živiny (vitaminy, bílkoviny, …). Tyto Vám při hubnutí dokážou být nápomocné, ale není třeba je přeceňovat. Důležité je vybrat si koktejl od známého, renovovaného výrobce (abyste měli alespoň záruku kvality).

Koktejly na hubnutí se doporučuje nahradit 1-3 jídla denně a hubnutí by (prý) mělo jít jako po másle.

Účinnost na hubnutí – pokud si vyberete kvalitní koktejl tak Vám opravdu může pomoci zhubnout. Naše hodnocení je 25-40% (100% by bylo ideální na hubnutí)

3.Lieky na hubnutí

Léky na hubnutí tak to je už jiná káva. Pokud Vám je předepíše lékař, tak ví co dělá (pravděpodobně) a třeba jednoznačně při užívání léků na hubnutí dodržovat jeho pokyny. Problém je ale někde úplně jinde. Existují léky na hubnutí, které se dají sehnat na internetu – načerno. Výkladní skříň těchto zakázaných léků na hubnutí je Adipex retard. Tento přípravek byl v mnoha zemích zakázán pro své nežádoucí vedlejší účinky. Přesto najdete na internetu mnoho prodejců, kteří Vás budou přesvědčovat, abyste si ho koupili. Nedejte se namluvit – v žádném případě léky na hubnutí, které Vám nepředepíše lékař, nekupujte !!!

Účinnost na hubnutí – nedovolím si hodnotit, pokud Vám je předepíše lékař, tak Vám asi pomohou. Ty léky z internetu nebudu ani hodnotit

4.přístroje na hubnutí

Další způsob na hubnutí, jehož je plná televize. Také bych je rozdělil do dvou skupin. Liší se nejen v ceně, ale i v účinnosti.

První jsou různé vibrační pásy, termo přístroje, … které si stačí nasadit a hubnou za Vás (prý). Ale jaká je realita? Zapomeňte na to, že budete večer u televizoru s chipsy v misce pohodlně sedět a vibrační přístroj bude hubnout za Vás. Pokud tomu věříte, tak vyzkoušejte! Dáte mi pak za pravdu, jen už budete o pár eur lehčí (nebo desítek či stovek eur)

Do druhé skupiny bych zařadil přístroje typu, stacionární kolo, orbitreki, běžící pásy, případně steper. Jsou sice mnohem dražší, ale při nich už můžeme hovořit o reálné účinnosti na hubnutí. Samozřejmě, že budeme vycházet z toho, že na nich cvičíte pravidelně. V takovém případě Vám pomohou spálit kalorie, zpevnit svalstvo a zlepšit kondici. Všechny tyto plusy způsobí navíc to, že Vám pomohou i na hubnutí. Takže pokud máte chuť, klidně si je pořiďte. Jen pozor, aby se z nich po pár cvičeních nestal věšák na oblečení.

Účinnost na hubnutí – první skupina přístrojů 5%, druhá skupina přístrojů je na tom o poznání lépe – mají účinnost 35 – 55% (100% by bylo ideální na hubnutí)

5.Športovanie (cvičení) na hubnutí

Běhání, plavání, rychlá chůze, cvičení ve fitku, aerobic, …. a podobné aktivity jsou jednou z nejlepších možností na hubnutí. Ten pocit fyzické únavy Vašeho těla a psychického štěstí Vaší duše je po sportování k nezaplacení. Pokud potřebujete zhubnout, tak pohyb je nejlepším spalovačem (předčí všechny tabletky, vibrační přístroje …). Nepodceňte ale správnou techniku ​​a intenzitu sportování (má výrazný vliv na výsledky). Pokud si alespoň 3 krát v týdnu najdete hodinu času na sportování, stane se z Vás hezčí i zdravější člověk.

Účinnost na hubnutí – pokud nic jiného nezměníte, jen přidáte pohyb v přiměřené intenzitě, tak účinnost na hubnutí je přibližně 50-60% (100% by bylo ideální na hubnutí)

6.Diéty na hubnutí

Dietu na hubnutí vyzkoušel už snad každý, kdo někdy měl nějaké to kilo navíc. Samozřejmě je jich tolik, že se nedají jedna po druhé podrobně popsat, ale dovolím si napsat takovou krátkou úvahu. Dieta je obecně jakákoliv umělá (pro Vás nepřirozená) změna stravování. Pokud během této změny hubnete a zároveň netrápí své tělo a zdraví (příjmy dostatek živin), tak taková dieta je v pořádku. Pokud se musíte omezovat při dietě tak, že Vaše tělo trpí (únava, nervozita, bolesti hlavy, malátnost, ..), tak je to špatné. Další nevýhoda klasických diet je ta, že když s ní i zhubnete, jak potom zabráníte tloustnutí po ukončení diety? Mezi najpoipulárnejšie diety na hubnutí, které jsou jako tak účinné (i když z otazníkem) patří Dukanova dieta, bílkovinná dieta, 90 denní dieta a dělená strava. V současnosti se stále populárnější stává Dash dieta (je z nich nejzdravější). Pokud jste vysloveným zastáncem diet a jednoduše chcete držet dietu (a dovoluje to i Váš zdravotní stav), vyberte si některou z výše zmíněných.

Účinnost na hubnutí – Při 5-ti výše uvedených dietách můžeme hovořit o účinnosti 30 – 50% (100% by bylo ideální na hubnutí), u ostatních dietách na hubnutí to bude určitě méně.

7.Psychika na hubnutí

Ach ty nervy. Máte stres, pocit, že se vše na Vás valí, nic nestíháte a když jeden problém zažehnat, přivalí se kosmickou rychlostí další? Nebo naopak, máte pocit, že vše je v pohodě, život si užíváte a problémy řešíte levou zadní? Za to jak na tom momentálně jste, může zejména Vaše psychika. A přitom přeskočit z “těžkého” života do “lehkého” nemusí být až tak těžké a můžete to zvládnout za pár dní nebo týdnů. Stačí prokouknout svou psychiku a učinit správné kroky. Totéž platí i při hubnutí. Jsou lidé, kteří hubnou celý život a přesto jsou stále tlustí a jsou lidé, kteří hubnou jednou a zhubnou. V čem je rozdíl? No přece zejména v psychice! Musím ale podotknout, že úspěšnost hubnutí je kromě psychiky závislá se metody, kterou si na hubnutí vyberete.

Účinnost na hubnutí – Vaše momentálně psychické rozpoložení ovlivní hubnutí na cca 50-70% (100% by bylo ideální na hubnutí), takže pokud si “uklidíte” v hlavě, tak nejenže budete mít život hezčí, ale i Vy budete vypadat krásnější (zhubnete )

8.Zdravá strava na hubnutí

A jsme doma. Základem úspěšného hubnutí bez jojo efektu je zdravá nebo alespoň zdravější strava. Protože pokud tělu dodáme, to co potřebuje a zvládneme to při přiměřeném množství kalorií (o něco menším než tělo za den spálí), tak Vaše tělo nebude mít jinou možnost než začít zmenšovat tukové buňky, čili hubnout. Dodržte to ao hubnutí se nemusíte více zajímat, Vaše tělo zhubne za Vás. Vypadá to jednoduše a také to tak je, ale přece jen je tu nějaké to ale. Pokud máte extrémně “zpomalený” metabolismus, ať už kvůli nemoci, absolvování mnoha diet nebo geneticky, tak to hubnutí nepůjde tak snadno a bude to chtít mnohem více času. Ale zvládnout se to dá.

Účinnost na hubnutí – zdravá strava je základem úspěšného hubnutí, takže samozřejmě, že na účinnosti, resp. na úspěšnosti hubnutí se podílí od 60-80% (100% by bylo ideální na hubnutí).

Ideální metoda na hubnutí

hubnutí a dieta - ženaExistuje, to je ta dobrá zpráva. Druhá zpráva není sice špatná, ale hovoří o tom, že pro každého z nás je ideální metoda na hubnutí méně či více odlišná. Vždyť pokud se již relativně dobře stravujete, pomůže Vám například pohyb, pokud se prozáří, pomůže Vám zejména vhodná úprava stravy, pokud máte dost aktivního pohybu, mohou pomoci i doplňky výživy, pokud máte pocit, že máte “zpomalený metabolismus a nabíráte iz vody , pomůže Vám kombinace stravy, pohybu, případně vhodného doplňku výživy, pokud vše teoreticky ovládáte a jste stále tlustý / á, pomůže Vám popracovanie na psychice a trpělivosti, …. atd

Už chápete, proč neexistuje univerzální způsob hubnutí, který funguje na každého? Pokud ale vhodně zkombinujete zdravou stravu s vhodným pohybem, zapracujete na psychické stránce, případně si pomůžete vhodným potravinovým doplňkem (nemyslím “zázraky” na hubnutí), tak se sen o pěkné postavě může již brzy proměnit ve skutečnost.

Udělejte první krok: přečtěte si články na naší stránce, dozvíte se mnoho užitečného, což Vám může pomoci zhubnout. Vždyť informací není nikdy dost.

Pokud náhodou máte pocit, že byste potřebovali poradit, můžete se na nás obrátit. Vyberte si například jeden z našich dvou programů hubnutí, nezávazně se informujte a pokud se Vám to bude líbit, můžeme se spolu do toho pustit. Držím Vám palce.