Účinná redukční dieta – která je to?

hubnuti

Která redukční dieta na hubnutí je opravdu účinná dieta? Pokud potřebujete zhubnout, určitě pohledáte nějakou redukční dietu, která by Vám pomohla. Ale to nemusí být tak jednoduché. Skoro všechny diety na hubnutí slibují rychlý úbytek váhy, ale realitě bývá často odlišná od slibů.

Nejpopulárnější redukční diety – jsou účinné?
Jelikož Dukanova dieta, 90 denní dieta a dělená strava patří mezi nejčastější zkoušeny diety na hubnutí, podrobněji Vám popíšeme jejich účinnost a vliv na Vaše tělo. Ale pozor, neplatí pravidlo populární redukční dieta = účinná dieta na hubnutí.

Dukanova dieta – patří mezi redukční diety, které preferují zejména konzumaci bílkovin. Můžeme ale zařadit Dukanovu dietu mezi účinné diety? Odpověď je: částečně. Většina lidí, který, s ní začali, tak na začátku zhubli nějaké to kilo. Často se ale stává, že se hubnutí zastaví, ale dva největší problémy Dukanovej diety jsou: 1. Částí jojo efekt 2. Ohrožení zdraví – hodně bílkovin je pro tělo škodlivých, trpí zejména ledviny a trávení. Takže Dukanova dieta je populární redukční dieta, ale dlouhodobá účinnost a prospěšnost je velmi sporná. Pokud chcete vědět více o této dietě prostudujte si článek “Dukanova dieta”

90 denní dieta – je redukční dieta, která je u nás velmi populární. Účinnost této diety je relativně vysoká, největší problém této diety je však jojo efekt. Většina lidí po skončení 90 denní diety něco zhubli, ale pak nevědí jak si váhu udržet. Po naběhnutí na normální stravu, většina přibere zpět. Další nevýhoda, kterou má 90 denní dieta je střídání 4 dnů, které mohou mít za následek nevyváženost Vaší stravy, co na organismus nemá nejlepší vliv. Pokud chcete vědět více o 90denní dietě prostudujte si článek “90 denní dieta”. Takže pokud to shrneme tato redukční dieta není až tak účinná.

Dělená strava – je redukční dieta, která má sice své chyby, ale je to účinná dieta. Patří mezi nejlepší diety. Zejména tehdy pokud si dáte pozor na složení jídelníčku, tak aby Vaše strava byla pestrá. Potraviny jsou rozděleny do skupin A, B a C. Z těchto skupin potravin se zdravá strava dá vyskládat. Zásady dělené stravy však je třeba většinou dodržovat i po skončení diety. Nejlepší volba je pokud si vžijete některé zásady (např. večer jen maso se zeleninou, …) a zařadíte je do svého jídelníčku. Dělená strava, resp. její podrobný popis najdete v článku “Dělená strava”

Účinná redukční dieta
Jedna skupina lidí tvrdí, že diety na hubnutí jsou nesmysl, druhá zase obhajuje tu svou redukční dietu. Pravda je někde uprostřed. Nejlepší účinná dieta je taková, kterou si sestavíte podle potřeb Vašeho těla. Jaké zásady by měla splňovat účinná redukční dieta najdete v článku “účinná dieta”.

Nezapomeňte, že není dobré a účinné pokud se psychicky na dietu připravíte tak, že ji budete dodržovat jen určitou dobu. V takovém případě pravděpodobně selžete, resp. po dietě nastane jojo efekt. Nejlepší na hubnutí bez jojo efektu je, pokud se rozhodnete na trvalou a postupnou změnu stravovacích návyků, které Vám vydrží na celý život. A to dokážete jen tehdy, když Vaše strava bude zdravá a vyvážená. V opačném případě Vás časem přemohou choutky a selžete.

Věta na závěr
Takže pokud redukční dieta, kterou chcete vyzkoušet, není postavena na principu pravidelné stravy a pohybu, tak na 99% Vám nepřinese kýžený efekt a naopak.