Hubnutí v těhotenství

Těhotenství a hubnutí nepatří moc k sobě, ale pokud v těhotenství rapidně přibíráte, prostudujte si rady na hubnutí v těhotenství.

Je normální, že každá žena přibírá v těhotenství rozdílným způsobem. Výrazně to ovlivňuje genetika a stravování během těhotenství. Pokud rapidně přibíráte v těhotenství, zapomeňte na výmluvy tipu: během těhotenství mám nárok přibrat a podobně. Samozřejmě, že je normální pokud během těhotenství přibíráte na váze, ale zeptejte se lékaře, zda přibíráte přiměřeně. Protože smysl těhotenství je přivést na svět nový a zdravý život a ne uspokojování Vašich choutek.

Proto pokud Vám lékař během těhotenství řekne, že přibíráte příliš rychle, zamyslete se a zaměřte se na hubnutí v těhotenství, přesněji řečeno, zaměřte se na to jak zpomalit rapidně přibírání.

Další důvod proč přemýšlet dopředu je ten, že pokud během těhotenství přiberete nadměrně, tak hubnutí po těhotenství, resp. po porodu bude o to těžší. Více o hubnutí po porodu v článku Hubnutí po porodu“.

Zásady hubnutí v těhotenství

Každý se nějak stravujeme, takže každý musíme vycházet ze svého současného jídelníčku. Takže změny ve stravování v těhotenství jsou individuální. Pokud si nejste na 100% jistá, že dané změny budou pro Vás a Vaše děťátko prospěšné, určitě navštivte svého lékaře a poraďte se s ním.

1. Příjem kalorií si poctivě hlídejte – při hubnutí v těhotenství ale nesmíte rapidně snížit příjem kalorií, aby se Vaše děťátko správně vyvíjelo. Ale každopádně sladkosti můžete nahradit ovocem, ke každému jídlu si dopřejte zeleninu, čímž snížíte své choutky, smažená jídla nahraďte jídly připravenými na přírodno, vynechejte slazené nápoje – pijte zejména čistou vodu, bílé pečivo nahraďte celozrnným – prostě se stravujte zdravější. Nezapomínejte, že to děláte nejen pro sebe, ale hlavně pro své krásné miminko.

2. Hubnutí v těhotenství a pohyb. Pokud to Váš stav dovoluje, tak neseďte celé dny doma – zařaďte denně do svého harmonogramu procházky nebo se přihlaste na kurz cvičení pro těhotné. Pohyb je také velmi důležitý pro vývoj Vašeho děťátka a pomůže i Vám v těhotenství nadměrně nepřibrat.
Určitě Vám záleží na zdraví Vašeho děťátka, takže pokud se Vám tyto změny nechce udělat kvůli sobě, udělejte to pro něj.

Tým hubnuti.peknetelo.eu

Přečtěte si:
Hubnutí po porodu
Cviky na břicho” – až po porodu
Cviky na boky” – až po porodu