Hubnutí po čtyřicítce a po padesátce – je to vůbec možné?

hubnutí na podzim

Zdravě hubnout se dá v každém věku (i po čtyřicítce nebo po padesátce) av každé životní situaci (práce, děti, genetika, nemoc, zdraví …) V tomto článku si přiblížíme nejčastější problémy, které se týkají hubnutí žen po 40-tce a po 50-tce a podíváme se i na všechny možné řešení tohoto problému, aby byla Vaše redukce zdravá ale hlavně ÚSPĚŠNÁ.

Co se děje ve Vašem těle po 40-tce a 50-tce???

– Začala jsem přibírat snad iz vody

– Na pohyb nemám čas

– Chci zhubnout ale mívám “neuhasitelnou” chutě na sladké

Pokud máte po štyridsiatketke, po padesátce a používáte alespoň jednu z těchto výše vypsaných “frází”, tak čtěte náš článek velmi pozorně! A zkuste si co nejvíce rád “vzít k srdci”. Věk ale i genetika se dají ovlivnit ve velké míře, až 25%. Největší roli hraje samozřejmě strava, cílený pohyb a pitný režim.

Nejčastější příčiny – přibírání po 40-ce a po 50-ce

zpomalený metabolismus
nekvalitní strava
Nedostatečný pitný režim
špatné odvodňování
Menopauza (Klimakterium)
žádný pohyb

Menopauza (Klimakterium) – Nejčastěji začíná mezi 45-55 rokem života ženy. Je to běžný jev, při kterém dochází ke nedostatečné tvorbě estrogenů a ukončení funkce vaječníků. Menopauza je vlastně poslední menstruace v životě ženy.

Nejčastější příznaky – Menopauza (Klimakterium)

1. Návaly (82%)

2. ztráta menstruace

3. osteoporóza

4. noční pocení

5. vypadávání vlasů

6. bolesti hlavy

7. přibírání

Zpomalený metabolismus – Nejlepší možnost je, pokud jste dodržovali správné stravovací návyky již před zahájením menopauzy nebo “vkročení” do věku po 4štyridsiatke a po päťdeisatke. Proč? Protože pro Vás to bude snazší. Nicméně ani dámy, které správné stravovací návyky nedodržovali, není nic ztraceno! Hubnutí po 40-tce a po 50-tce je velmi jednoduché a účinné pokud se budete řídit těmito kroky. Zdravá strava vylepší nejen postavu, ale i celkové zdraví vašeho těla.

Přibírání na váze “díky” menopauze a nevratným změnám v těle pocítili až 90% žen, pokud nechcete patřit mezi ně, tak tady je pár užitečných rad.

– Jíst 5 krát denně

– Dostatečný pitný režim

– Dostatek pohybu

– Dostatek spánku

– Co nejméně stresu

Jak zhubnout – Hubnutí po 40-ce a po 50-ce – RADY

Základ je uvědomit si, že hubnutí nebude tak snadné jako v dvacítce. Ale nezoufejte, dá se zhubnout, resp. dá se to zvládnout – stačí trpělivost

Vyměňte bílé pečivo za: tmavé, celozrnné, dýňová nebo grahamové. Jako příloha na pečivo je nejvhodnější sýr, šunka a zelenina

Pečivo jezte k snídani, pak už ne
Svačina – důležité mezi jídlo, mávejte pravidelně, nejlépe jogurt (bílý, s pro bio kulturou), mléko (nízkotučné, polotučné), acidko, activia nápoj (bez svačiny, resp. Svačiny je hubnutí těžké)

Oběd – maso je povoleno (ryby, drůbež, hovězí, vepřové) avšak nejdůležitější je příprava, maso musí být hubené, bez tuku, a příprava je nejlepší: grilováním, pečením, dušením a vařením (bez přidaného nadbytečného tuku) jako přílohu volte rýži, zeleninu nebo těstoviny. Vyhýbejte se bramborám. Brambory jsou povoleny např.. zapékané s brokolicí, květákem či jinou zeleninou. Další vhodné obědy jsou, luštěniny, těstoviny, saláty nebo zeleninové či sýrové omáčky. Polévky jsou nejvhodnější vývary, zeleninové a vyhýbejte se krémovým či mastným polévkám. * Dobrá rada: pokud jíte polévku a i druhé, tak mezi jídly mávejte půl hodinovou pauzu, urychlíte rozložení potravy.

Svačina – nikdy na něj nezapomínejte. Udržuje Váš metabolismus nastartovaný. Nejvhodnější je ovoce, jakékoliv, pozor na sušené, má větší podíl cukru. Syrové ovoce Vám zajistí energii do večeře, tělo v klidu vydrží.

Večeře – má být lehká, výživná jako například těstovinové saláty, zeleninové saláty, ovocné saláty, jogurt, kousek masa se ​​zeleninou … Na noc už tělo nepotřebuje tolik energie jako přes den, protože tělo v noci zpracovává stolici, ukládá potřebné živiny ze stravy do těla , proto pokud ho na noc “přejíte”, tělo nebude dokonale vyživené.

Pokud budete i po večery hladové, chyba nastala již přes den – tak určitě nesahejte po chipsy, tyčinky nebo po “křupky”. Raději volte knackenbroty, abyste si nepokazili hubnutí

Co s pitným režimem? Denně by měl každý vypít přibližně 2 litry čisté vody. Čaje, minerálky, polévky, kávy tohle se do pitného režimu vůbec nepočítá. Dbejte na to, abyste alespoň polovinu pitného denního režimu vypili do 12-13 hodiny, protože tělo se nejvíce detoxikuje a vyprazdňuje dopoledne. Odpoledne pijte už jen průběžně a večer nepijte vůbec. Nikdy nečekejte na žízeň, označuje již dehydrataci!
Cílený pohyb – najděte si něco co Vás bude bavit. Nikdy nedosáhnete výsledný efekt se sportem nebo aktivitou kterou děláte na sílu. Stačí alespoň chůze pěšky, kolo, plavání, běh vždy berte ohled i na svůj zdravotní stav.

 

Může Vám pomoci při hubnutí – přečtěte si

Energetická hodnota potravin     Nordic walking

Share Button

Verze stránky Klasická | Mobilní