Hubnutí po čtyřicítce a po padesátce – je to vůbec možné?

starsi zena

Zdravě hubnout se dá v každém věku (i po čtyřicítce nebo po padesátce) a v každé životní situaci (práce, děti, genetika, nemoc, zdraví…). V tomto článku si přiblížíme nejčastější problémy, které se týkají hubnutí žen po 40-tce a po 50-tce a podíváme se i na všechny možné řešení tohoto problému, aby byla Vaše redukce zdravá ale hlavně úspěšná.

Co se děje po 40-tce a po 50-tce???

Po určitém věku se už člověku nechce měnit starý zaběhnutý režim, ale pokud chcete pozitivní změnu, tak musíte určitý režim změnit a přestat hledat výmluvy, proč to nejde…

 • Začala jsem přibírat snad iz vody
 • Na pohyb nemám čas
 • Chci zhubnout ale mívám “neuhasitelnou” chutě na sladké

potraviny obsahujici cukr

Pokud máte po čtyřicítce, po padesátce a používáte alespoň jednu z těchto výše vypsaných “frází”, tak čtěte náš článek velmi pozorně! A zkuste si co nejvíce rád “vzít k srdci”. Věk, ale i genetika, se dají ovlivnit ve velké míře až 25%. Největší roli hraje samozřejmě strava, cílený pohyb a pitný režim to je 75% celého úspěchu. Takže zkuste přijít na příčinu vaší nadváhy (bez výmluv) a pusťte se do hubnutí, které Vám pomůže splnit sen o pěkné postavě.

Nejčastější příčiny přibírání po 40-tce a po 50-tce

Někdo si řekne, že po určitém věku se již nemusí omezovat a přehnaně o sebe starat, ano může to tak být, ale pak se nestěžujte… Kdo chce být zdravý a dobře vypadat, musí proto něco udělat.

rychle obcerstveni, nezdrava jidla

 1. zpomalený metabolismus
 2. nekvalitní strava
 3. nedostatečný pitný režim
 4. špatné odvodňování
 5. menopauza (Klimakterium)
 6. žádný pohyb

Nejčastější příznaky menopauzy (klimakterium)

Menopauza (klimakterium) – nejčastěji začíná mezi 45 – 55 rokem života ženy. Je to běžný jev, při kterém dochází ke nedostatečné tvorbě estrogenů a ukončení funkce vaječníků.

 1. návaly (80%)
 2. ztráta menstruace
 3. osteoporóza
 4. noční pocení
 5. vypadávání vlasů
 6. bolesti hlavy
 7. přibírání

obezne zenske telo s celulitidou

Zpomalený metabolismus – nejlepší možnost je, pokud jste dodržovali správné stravovací návyky již před zahájením menopauzy nebo “vkročením” do věku po čtyřicítce a po padesátce. Proč? Protože pro Vás to bude snazší. Nicméně ani dámy, které správné stravovací návyky nedodržovali, není nic ztraceno! Hubnutí po 40-tce a po 50-tce je velmi jednoduché a účinné pokud se budete řídit těmito kroky. Zdravá strava vylepší nejen postavu, ale i celkové zdraví vašeho těla.

Přibývání na váze “díky” menopauze a nevratným změnám v těle pocítili až 90% žen, pokud nechcete patřit mezi ně, tak tady je pár užitečných rad.

 • jíst 5 krát denně
 • dostatečný pitný režim
 • dostatek pohybu
 • dostatek spánku
 • co nejméně stresu

zena v strese

Bez ohledu na věk, základem úspěchu je začít, pokud nezačnete tak věřte, že nezhubnete! Pusťte se do hubnutí ještě dnes.

Rady jak zhubnout po 40-tce a po 50-tce

Základ je uvědomit si, že hubnutí nebude tak snadné jako v dvacítce. Nezoufejte však, dá se zhubnout, resp. dá se to zvládnout – stačí trpělivost a poctivost.

 • Vyměňte bílé pečivo za: tmavé, celozrnné nebo grahamové. Jako příloha na pečivo je nejvhodnější: sýr, šunka a zelenina
  Pečivo jezte k snídani, pak už ne
 • Desátá – důležité mezi jídlo, mávejte pravidelně, nejlépe jogurt (bílý, s pro bio kulturou), mléko (nízkotučné, polotučné), acidofilním, activia nápoj (bez svačiny, resp. Svačiny je hubnutí těžké)
 • Oběd – maso je povoleno (ryby, drůbež, hovězí, vepřové, libové) avšak nejdůležitější je příprava, maso musí být hubené, bez tuku a příprava je nejlepší: grilováním, pečením, dušením a vařením (bez přidaného nadbytečného tuku) jako přílohu volte rýži , zeleninu nebo těstoviny. Vyhýbejte se bramborám. Brambory jsou povoleny např. zapékané s brokolicí, květákem či jinou zeleninou. Další vhodné obědy jsou, luštěniny, těstoviny, saláty nebo zeleninové či sýrové omáčky. Polévky jsou nejvhodnější vývary, zeleninové a vyhýbejte se krémovým či mastným polévkám. * Dobrá rada: pokud jíte polévku a i druhé, tak mezi jídly mávejte půl hodinovou pauzu, urychlíte rozložení potravy.

grilovany losos se zeleninou

 • Svačina – nikdy na něj nezapomínejte. Udržuje Váš metabolismus nastartovaný. Nejvhodnější je ovoce, jakékoliv, pozor na sušené, má větší podíl cukru. Syrové ovoce Vám zajistí energii do večeře, tělo v pohodě vydrží.
 • Večeře – má být lehká, výživná například těstovinové saláty, zeleninové saláty, ovocné saláty, jogurt, kousek masa se zeleninou … Na noc už tělo nepotřebuje tolik energie jako přes den, protože tělo v noci zpracovává jídlo na stolici, ukládá potřebné živiny ze stravy do těla, proto pokud ho na noc “přejíte”, tělo nebude dokonale vyživené.
 • Pokud budete i po večery hladoví, chyba nastala už přes den – tak určitě nesahejte po chipsy, tyčinkách nebo po “křupky”. Raději volte zeleninu, abyste si nepokazili hubnutí
 • Co s pitným režimem? Denně by měl každý vypít přibližně 1,5 – 2 litry čisté vody. Čaje, minerálky, polévky, kávy toto se do pitného režimu vůbec nepočítá. Dbejte na to, abyste alespoň polovinu pitného denního režimu vypili do 12 – 13 hodiny, protože tělo se nejvíce detoxikuje a vyprazdňuje dopoledne. Odpoledne pijte už jen průběžně a večer nepijte vůbec. Nikdy nečekejte na žízeň, označuje už dehydrataci!

teplá voda s citronem

 • Cílený pohyb – najděte si něco co Vás bude bavit. Nikdy nedosáhnete výsledný efekt se sportem nebo aktivitou kterou děláte na sílu. Stačí alespoň chůze pěšky, kolo, plavání, běh vždy berte ohled i na svůj zdravotní stav.

Během hubnutí však nesmíte zapomínat ani na motivaci! Proč a jak si udržet motivaci během hubnutí??? Klikněte sem a dozvíte se to.