Adipex retard – léky na hubnutí

Pokud už nám nepomáhá ani zvýšená aktivita, držení diety na hubnutí či nesmyslné hladovění … mnohý z nás si už nevědí rady a proto ze zoufalství sahají po tabletkách (lécích) na hubnutí, včetně Adipex retard.Pri užívání pilulek na hubnutí existují mnoho negativních vlivů na , které bychom si měli určitě dávat pozor. A samotné tabletky za nás nadbytečná kila určitě nezhubnou. I když mnozí prodejci tvrdí, že tablety (léky) Adipex retard jsou účinné. Tak kde je pravda?

Aktuálně je prodej Adiipex retard na slovensku av některých zemích EU zakázán, kvůli Pilis velkému množství nežádoucích účinků na hubnutí.

Adipex retard je přípravek (anorektikum), který tlumí nadměrnou chuť k jídlu látkou fentermin. Také potlačuje pocit hladu a tím usnadňuje udržování dietních omezení na pokles tělesné hmotnosti.

Léčivo fentermin je vázána ve formě polystyrolsulofnátu, ze kterého se postupně v těle uvolňuje. Pomalé uvolňování léčivé látky má za následek nepřerušovaný anorektický účinek trvající nejméně 8 hodin.

Adipex retard je určen k podpůrné léčbě při dietě u pacientů s obezitou a body mass indexem (BMI) 30 a vyšším, u kterých samotná redukční dieta nestačí ke snížení tělesné hmotnosti.

Před tím než se rozhodnete Adipex retard užívat, přečtěte si následující nežádoucí vlivy na zdraví.

Neužívejte Adipex retard, jestliže:

  • Jste přecitlivělý (á) na léčivou látku nebo na kteroukoliv další složku přípravku;
  • Máte plicní arteriální hypertenze (onemocnění dýchacích cest postihující cévy v plicích);
  • Máte velmi vysoký krevní tlak;V současnosti nebo v minulosti jste měl (a) onemocnění srdce, cév nebo mozku;
  • Máte zvýšenou funkci štítné žlázy, feochromocytom (nádor dřeně nadledvin), glaukom (zelený zákal), onemocnění ledvin;
  • V současnosti nebo v minulosti jste prodělal (a) duševní onemocnění, včetně anorexie a deprese;
  • Máte sklon k zneužívání látek nebo nadměrně požíváte alkohol;
  • Jste stará osoba nebo naopak chcete podávat přípravek dítěti do 12 let.
  • Adipex retard se nesmí užívat současně s jinými léky potlačujícími chuť k jídlu. Neužívejte s inhibitory MAO (některé léky proti depresi) a 14 dnů po ukončení jejich užívání.

Nežádoucí účinky léku

Tak jako všechny léky, může mít i Adipex retard nežádoucí účinky.
Přípravek je obvykle dobře snášen, ale mohou se objevit závratě, bolesti hlavy, nespavost, nervozita, popudlivost, sucho v ústech, poruchy chuti, zvracení, zácpa nebo průjem.

Dále se mohou objevit bolesti na hrudi, poruchy sexuálních funkcí, poruchy močení a ojediněle kožní vyrážky.

Při užívání delším než 3 měsíce je možný vznik srdečních onemocnění a lékové závislosti.

Zhodnocení Adipex retard

Co se léků a pilulek na hubnutí týká, podle našeho názoru horší pilulky na hubnutí (léky) jako Adipex retard asi neexistují. Důkazem o nesmyslnosti užívání Adipex retart je jeho zakázán prodej ve viacerýhc zemích včetně Slovenska. Neriskujte, při troše trpělivosti zhubnete i zdravějším způsobem.

Celková známka 4-

 

Léky    Koktejly na hubnutí   Čaje na hubnutí   Herbalife   Cabbage Forte   Lipoxal    Chróm   ChilliBurner   Zelená káva