KetoDiéta – Ketonová nebo ketogenní dieta – je účinná?

hubnuti

Na začátek si popíšeme ketonovou dietu, která se také stává stále populárnější po celém světě.

Ketonová dieta patří mezi náročnější diety a to z toho důvodu, že její jídelníček na hubnutí zcela vysazuje cukry resp. sacharidy. Během celého dne můžeme podle ketonové diety zkonzumovat maximálně 40g sacharidů, aby v těle nastala ketóza. Ne každý z nás si to může kvůli zdraví dovolit a tedy před jejím zahájením bychom se měli poradit s lékařem nebo odborníkem na výživu.

Na oplátku nám Ketonová dieta slibuje 7 kilový úbytek na váze v průběhu měsíce. Samozřejmě každý z nás ma individuálně rozličný metabolismus a počáteční váhu … a tudíž toto číslo může být i jiné.

Sacharidy patří mezi největší zdroje energie pro naše tělo. Jejich nedostatečný příjem tedy přinutí náš organismus hledat zdroje této energie jinde. A tím se dostává tělo do stavu kdy začne spalovat tukové zásoby (ve formě ketonů, které se tvoří v játrech). Tento stav se nazývá ketóza a tím se tedy i tato dieta nazývá Ketonová dieta.

Výhody ketonovou diety – nepociťujete hlad, poměrně dobrá účinnost na hubnutí, av podstatě můžete jíst cokoli ale s co nejmenším obsahem cukrů.

Nevýhodou ketonovou diety je ale, že při ketóze může mimo jiné nastat i úbytek svalové hmoty, musíme tedy zajistit vyšší příjem bílkovin. Jinak může nastat efekt zpomalení metabolismu as odstupem času se hubnutí stane pomalejším av konečném důsledku znova ztloustneme zhubnuté kila zpět. Také můžete pociťovat únavu a slabost a mohou se dostavit i různé zdravotní problémy.

Povolené jsou potraviny a jídla z co nejmenším obsahem cukrů … Preferujte konzumaci masa, hodně zeleniny, fermentované mléčné výrobky a rostlinné tuky které neruší stav ketózy.
Také jsou povoleny bílkovinné produkty z luštěnin a obilovin (tofu pod.). Stav ketózy nastává přibližně po týdnu a více … Velký vliv má ale počáteční poměr tuku, rychlost metabolismu a pod …

Stravu konzumujte pravidelně 5x denně av malých dávkách. Důležitý je také příjem tekutin, samozřejmě zásadně neslazené (čistá voda, minerálky …).

Vhodné potraviny jsou tedy: maso, kuřecí, libové hovězí, ryby, nízko-tučné mléčné výrobky, vejce, zelenina, ořechy, některé ovoce – například citrony, avokádo.
Nevhodné potraviny: mouka, obiloviny (rýže), brambory, luštěniny, ovoce, sladkosti, káva, alkohol.

Po nastartování ketózy v našem těle si musíme dávat pozor, abychom naše snažení nezmařila vrácením se ke nezdravé a vysoko-stravy. Naše tělo je sice nastaveno na rychlé spalování, ale tímto bychom si to jen ztížili. Také po ukončení této diety je nutno pomalu nabíhat na běžnou stravu, jinak hrozí jojo efekt.

Ketózová dieta je ale ještě stále ve svém ranním zrodu a aktuálně nejsou k dispozici odborné studie, které by potvrdily její účinky na hubnutí a hlavně na naše zdraví. A tedy před držením ketonové diety byste se měli nejprve poradit se svým lékařem nebo odborníkem na výživu.

KetoDiet

KetoDiéta se stává v poslední době velmi populární dietou na hubnutí. Je to v podstatě Ketonová (ketogenní) dieta doplněná o proteinové doplňky výživy. Jejím základním stavebním kamenem je taktéž Bílkovinná dieta.

KetoDiet je navržena tak abyste zhubli rychle, účinně a údajně bezpečně bez negativních vlivů. Je tomu opravdu tak, nebo je to jen další namotávka na zbytečné utrácení finančních prostředků zoufalých lidí, pokoušejících se o zhubnutí.
KetoDiéta údajně pomáhá účinně vyřešit problém s nadváhou, aniž byste museli zbytečně hladovět, nekonečně počítat kalorie nebo jíst jeden druh nízkokalorické potravy.

Základem KetoDiéty jsou ochucené proteinové jídla a nápoje obohacené o vitamíny, minerály a tělu prospěšné Omega 3 a 6, teré si můžeme zakoupit na oficiálním e-shopu.

Tyto doplňky výživy nám tedy pomohou k účinnému spalování tuků … dále jsou součástí programu různá pravidla jak účinně zhubnout a také oficiální podpora od výživových odborníků přes web stránku značky, který mají za úkol podpořit Vás pokud si nebudete vědět rady, vysvětlit a pomoci …

K dispozici je také program WeightWatchers (online podpora hubnutí) zdarma.

Celý dietní plán proteinové diety KetoDiet (Ketonová nebo ketogenní dieta doplněná o doplňky výživy) se skládá ze 3 navazujících kroků, během kterých zhubnete, systematicky se naučíte rozumnému stravování, naučíte se pravidelně jíst a dodržovat pitný režim.

Těmito kroky si svoji hmotnost stabilizujete a zamezíte riziko jojo efektu.
Kompletní nabídku proteinových jídel a nápojů najdete v e-shopu (k dispozici různý příchutě), nebo využijte již navrženy startovací balíčky, které jsou navíc za zvýhodněnou cenu.

Na stránce uvádějí také motivační články a příběhy klientů, který po vyzkoušení programu KetoDiet zhubli (docela přesvědčivé).

KetoDiéta slibuje úbytek nadváhy v prvním kroku přibližně 5 až 10 kilo během měsíce. Samozřejmě záleží i na počáteční Váze a splnění pravidel programu.

KetoDiet (ketogenní nebo Ketonová dieta s doplňky výživy) výhody

 • poměrně velká šance na rychlý a trvalý úbytek váhy
 • hubnete jen tuky – svaly jsou chráněny dodanými proteiny,
 • snadná příprava, příjemná chuť
 • nemusíte počítat kalorie
 • online výživové poradenství ZDARMA, aplikace WeightWatch,
 • nejste nucen k zbytečnému hladovění
 • minimální riziko JoJo efektu a stabilizování za předpokladu dodržování programu a rozumného stravování se i po ukončení
 • program KetoDiet schválen pro použití v rámci celé EU.
 • upřednostnění zeleniny a ovoce

KetoDiet (ketogenní nebo Ketonová dieta s doplňky výživy) nevýhody

 • platíte, platíte a ještě jednou platíte
 • nutnost dodržování pravidel (jinak se snižuje účinnost)
 • pokud přestanete, tuky se vrátí (jojo efekt)
 • pokud vydržíte je nižší šance na jojo efekt, ale pouze za předpokladu, že se konečně začnete stravovat rozumně i po ukončení programu
 • ne každý si chce objednávat všechny ty doplňky přes internet

Zhodnocení Ketonová dieta (ketogenní)

Nízký příjem sacharidů opravdu napomůže spalování tuků ale na druhé straně je to nebezpečné pro naše zdraví – zvláště pokud ji držíte delší dobu. Doporučujeme se poradit se svým lékařem.

Zhodnocení KetoDiet

Tato dieta je relativně drahá, tedy alespoň poměr cena / výkon. Netvrdíme, že KetoDiet není vůbec účinná, ale za ty peníze si raději nakupte kvalitní a zdravé potraviny a zhubněte zdravým životním stylem. Každopádně díky doplňkům výživy je o něco účinnější než klasická Ketonová (ketogenní) dieta. Sporný je ale vliv na zdraví.

Výsledná známka: 3