Hubnutí bez cvičení

Hubnutí bez cvičení je reálné ale těžší. Jak zhubnout bez cvičení?

Správné hubnutí je proces, kdy v těle ubývá tuk, ale ne svalová hmota. Při cvičení a správné stravě se svalová hmota zkvalitňuje – dá se říci že neubývá, čili hubnete převážně z tuků. Naopak pokud nemáte odhodlání při hubnutí cvičit, ubývá i svalová hmota. Proto hubnutí bez cvičení je náročnější na kvalitní stravu. Pokud chcete zhubnout bez cvičení, dá se to, ale nesmíte podcenit příjem živin a bílkovin.

Hubnutí bez cvičení – jak zhubnout bez cvičení?

Je normální, že pokud máte nadváhu, že nechcete vystavovat své tělo v posilovně (nebo jste jen líný?) A hledáte způsob hubnutí bez cvičení. Při hubnutí bez cvičení musíte soustředit všechnu svou energii na úpravu jídelníčku. Jezte 4-5 krát denně a hlavně zdravě. Ve Vašem jídelníčku nesmí chybět živiny (ovoce, zelenina, ….) ale zejména musíte jíst denně alespoň 1 gram bílkovin na kilogram Vaší hmotnosti. Tím dosáhnete, že svalová hmota bude ubývat o něco pomaleji a následně i Váš metabolismus nebude tak rapidně zpomalovat. Samozřejmě, že pokud chcete zhubnout bez cvičení, zapomeňte na sladkosti, brambory, omezte pečivo, smažené, mastné jídla a všechno, co má zbytečně mnoho kalorií.

Hubnutí bez cvičení – rizika

Zhubnout bez cvičení není až tak složité pokud výrazně omezíte stravu, ale velmi složité je si i následně váhu udržet. Například pokud zhubnete bez cvičení 10 kilo – jen omezením stravy, je možné, že polovinu (5 kilo) jste zhubli ze svalů. To následně způsobí zpomalení metabolismu a při návratu ke běžné stravě, začnete pomalu ale jistě opět přibírat. A časem po hubnutí bez cvičení často přiberete více, než jste zhubli.

Jak zhubnout bez cvičení (nebo s cvičením?)

Pokud opravdu nemáte chuť své tučné tělo vystavovat v posilovně, na plovárně, … tak si najděte čas alespoň 3 krát v týdnu na rychlou procházku, nebo si zacvičte doma. Vždyť pohyb nepomůže jen Vašemu hubnutí ale i Vaší kondici a zdraví. Nemusíte cvičit 7 krát v týdnu ale 2 – 3 krát do týdne si najít 30 minut není až takový problém. Pokud ano – to je jen výmluva. Člověk si najde čas na to, na co chce. A navíc i minimálním pohybem zvyšujete předpoklad, že po zhubnutí úspěšně zabráníte jojo efektu.
Hubnutí bez cvičení je v konečném důsledku těžší, proto nad tím popřemýšlejte. Vždyť pohyb je přirozenou součástí našeho života a tělo ho potřebuje nejen tehdy, pokud potřebujete zhubnout.

Tým hubnutí.peknetelo.eu

Přečtěte si:
Zdravé hubnutí
Jídelníček na hubnutí zdarma