Rychlá dieta – potřebujete rychle zhubnout?

hubnuti

Rychlou dietu, která bude dostatečně účinná na hubnutí, hledají téměř všichni lidé s nadváhou. I když je jasné, že nejúčinnější zhubnete pomocí zdravého životního stylu, co když potřebujete zhubnout jen pár kilo a rychle? Je i nějaké jiné řešení, kromě úpravy jídelníčku na zdravější ?

Ano je, pokud potřebujete okamžitě zhubnout pár kilo, ať už kvůli dovolené, nebo nějaké sváteční události, …. jako inspiraci Vám nabízíme pár diet – tzv. rychlé diety, které Vám k tomu mohou dopomoci . Nevýhodou ale může být, že následně těch pár kilo můžete přibrat zpět a navíc ani pro zdraví to nemusí být nejlepší. Ale když je třeba rychle zhubnout tak třeba :-). Tak pojďme na to.

  1. Rychlá dieta – snížení příjmu kalorií – pokud je Vaše nadváha způsobena zejména ” Přežíráním se “, to znamená že jete mnoho kalorií například (2000 – 3000 denně ), snižte jejich příjem o 1000 kalorií za den a za týden Vám ubude 2 – 3 kila. Váš celkový denní příjem ale nesmí klesnout pod 800-1200 kalorií. Snažte se jíst zejména zeleninu a potraviny s vysokým obsahem vlákniny. Pokud nevíte co jíst, vyberte si nějaké jídla z ” jídelníčku na hubnutí “
  2. Rychlá dieta – Dukanova dieta ( 1.fáze ) – první fáze Dukanovej diety povoluje jíst bílkoviny a ovesné otruby. Díky tomu výrazně omezíte přísun sacharidů do těla a hodně bílkovin pomůže urychlit hubnutí. Na druhé straně ale nadměrný příjem živočišných bílkovin je ” zabiják ” pro střeva, resp. velká zátěž pro celé tělo. Více nejen o první fázi Dukanovej diety si přečtěte zde ” Dukanova dieta “
  3. Rychlá dieta – Nápoje na hubnutí – pokud jsou tyto nápoje opravdu kvalitní ( neobsahují jen málo kalorií ale i dostatek vitamínů a živin ), mohou být řešením na rychlé hubnutí. Třeba ale vědět, jak na to . Když nahradíte 2-3 jídla takovým nápojem, kila mohou ubývat jako po másle. Jen si nekoupejte hned první, který najdete. Zaměřte se na kvalitu, nejen na cenu.
  4. Rychlá dieta – hladovka – toto je už jiný level. Hladovka na hubnutí může být pro tělo i nesmírně nebezpečná. Pokud ji ale nazveme očista těla a budete ji držet maximálně dva dny, tak nějaké to kilo ubude. Váš zdravotní stav musí být ale 100 %. Připravte se na malátnost, únavu a nervozitu a následně určitě i na jojo efekt.

Tak co říkáte na tyto rychlé řešení – rychlé diety? Když to shrnu: Pokud potřebujete rychle zhubnout 2-3 kila, jedna z těchto čtyř možností, je řešení. Ale každá mince má dvě strany. Za rychlost se platí. Za rychle shozená kila zaplatíte buď jojo efektem nebo nějakými těmi zdravotními potížemi. Ale když je třeba rychle zhubnout, tak třeba – vždyť plavky nebo šaty nepustí.

Jelikož extrémně – rychlé hubnutí není nejbezpečnější, na závěr musím dodat: rychlé diety nejsou nejlepší řešení, zvláště pokud Váš zdravotní stav není stoprocentní. Nebojte se poradit se svým lékařem, abyste si více neublížili než pomohli.

Ale když událost, kvůli které chcete rychle zhubnout pomine, popřemýšlejte nad tím, zda by přece jen nebylo lepší, upravit si životní styl tak, aby nadbytečná kila zmizely přirozeně a navíc s extra bonusem – získáte dostatek energie, vitality a Vaše tělo bude i zdravější a tím pádem i hezčí a “mladší “.