Hubnutí – krize při hubnutí

Hubnete? Pravděpodobně se Vám stane, že při hubnutí nastane krize a hubnutí se zpomalí nebo zastaví. Co s tím?

Hubnutí je proces na delší období – většinou až na několik měsíců. A proto je normální, že během hubnutí nastane období, kdy se člověku přestane s hubnutím dařit – dostane krizi. Má to více důvodů. Pokud úspěšně začnete hubnout, tak jste nadšený, hubnutí Vás baví, sledujete úbytky na váze, … Ale časem se dostanete do stereotypu a úvodní nadšení postupně vyprchává. Hubnutí se zpomalí a vaším úkolem je udělat správné kroky, abyste to dotáhli do konce. Druhým důvodem zpomalení, resp. zastavení hubnutí je prvotní výrazný úbytek váhy – pokud jste už zhubli např. 15 kilo, tak Vaše tělo si na ten úbytek musí zvyknout a dočasně se hubnutí zastaví, resp. zpomalí. Třetím, nejhorším důvodem zastavení hubnutí, je špatně zvolená dieta na hubnutí. Pokud jste začali hubnout drastickou dietou, Vaše tělo nemá dostatek živin a bílkovin, proto při hubnutí spaluje vlastní svalovou hmotu, což se projeví trvalým zastavením hubnutí a s vysokou pravděpodobností nastane jojo efekt.

Jak překonat zpomalení – zastavení hubnutí?

1. Pokud hubnete správně (máte vhodně zvolený způsob hubnutí), tak na opětovné nastartování Vám pomohou tři věci. První je trpělivost, druhá je dodatečné stimulování těla při hubnutí – přidejte pohybovou aktivitu, resp. zintenzivníte současný pohyb, zkontrolujte si svůj jídelníček – často se stává, že jídelníček je časem mnohem horší než na začátku. Třetí je víra – nemyslím víru v náboženství ale v sebe. Pokud věříte tomu, že zhubnete, mnohem snadněji překonáte jakoukoliv překážku při hubnutí.

2. Pokud hubnete drastickou – nesmyslnou dietou, tak jediná možnost je změnit tento způsob hubnutí a jít pěkně krok po kroku. Pro inspiraci si prohlédněte jídelníčku na hubnutí“.
Každopádně Vám při hubnutí držíme palce – určitě to zvládnete!

Tým hubnuti.peknetelo.eu

Může Vám pomoci:

plán na hubnutí