Jak již teď začít úspěšné hubnout do plavek?

Dlouhé zimní večery bývají často spojeny s přibíráním, stejně tak období Vánoc. Zkuste se na toto období zaměřit jako na období, které Vám pomůže k tomu, abyste byli do začátku letní sezony úplně fit. A to bez žádných drastických diet, které vám slibují zázračně rychlé zhubnutí. Pravděpodobně jste se již sami na sobě přesvědčili, že takové hubnutí není pro organismus prospěšné, často bývá spojeno s podrážděností, nervozitou, fyzickou a duševní slabostí. Navíc takovými dietami zpomalujete svůj metabolismu, což se dříve či později projeví jojo-efektem, a pocitem že najednou nadměrně přibíráte ze všeho, co vložíte do úst. Rychle shozená kila rovněž nepřispívají vaší postavě, ochablé svalstvo, zavěšená kůže nevypadá dobře, a určitě se vám při pohledu do zrcadla nezvýší vaše sebevědomí.
Množství lidí si cíl zhubnout do plavek nechává až na nový rok. Častokrát to bývá novoroční předsevzetí. Přes vánoční období se pak více přejídá, a přejídání omlouvá tím, že od nového roku začínám s hubnutím, tak si teď ještě dopřeji. Následkem toho bývá ještě vyšší nadváha, a často i zkažený žaludek, problémy s trávením, a to příjemnému prožití nejkrásnějších svátků určitě nepomůže.
Proto se zkuste na toto období zaměřit jako na období, pomocí kterého již nastartujete proces hubnutí. Nemusíte přes Vánoce zhubnout pět kilo, také nemusíte Vánocích hladovět, stačí když si současnou váhu alespoň udržíte, a nastartujete svůj metabolismu.

Zde je několik rad, které vám pomohou:

  • Omezte jedení u televize, jezte pomalu, jídlo dobře žvýkejte. Díky tomu spíše pocítíte pocit plnosti.
  • Omezte jedení pozdě večer. Dvě, tři hodiny před spánkem byste už neměli nic konzumovat. Pokud jste na to zvyklý, zkuste se něčím zaměstnat, tak nebudete přemýšlet nad jídlem. Je to jen otázka zvyku, ne hladu.
  • Nedojídejte po druhých
  • Nenakupujte s prázdným žaludkem. Nekupujte potraviny, které nepotřebujete. Je samozřejmě, že pokud máte doma odložené dvě čokolády, určitě jejich sníte, pokud budete mít náhodou těžší období. Pokud ji doma nemáte většinou to vydržíte, ao chvíli zapomenete, že jste měli na ni chuť.
  • Navzdory dodržování tradice štědrovečerní večeře, zkuste nahradit některé Ingredience méně kalorickými. Například zvolte majonézu z nižším obsahem tuku, do polévky, zda zelňačky nadávejte tučné maso a pod .. Stačí pár malých změn, a budete překvapeni, že i tak bude vaše štědrovečerní večeře výborná. A navíc si vychutnáte štědrovečerní večer bez podrážděného žaludku či zkaženého trávení.
  • Pozor na alkohol. Jsou to tzv. prázdné kalorie. Určitě byste ho měli pít s mírou, jinak příliš zvyšujete váš kalorický příjem, což má za následek přibývající kilogram. S kalorického pohledu je nejpřijatelnějším kvalitní bílé víno. Jeho kalorickou hodnotu ještě snížíte přidáním minerálky.
  • Každé zhubnuté kilo se během svátků počítá. Potěšte se a zhubněte!

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu